ویزا چین – مدارک ویزای توریستی چین

در این مقاله کوشش بر این است که تمامی دانستنی های مربوط به صدور ویزای چین را بصورت ساده توضیح بدهیم ، تا بتوانید با دانستن مدارک ویزای توریستی چین درباره سفر به کشور چین تصمیم بگیرید.  برخی کشورها مانند ترکیه برای ایرانیان نیازی به دریافت ویزا نیست برخی نیز ویزا نیاز است مانند چین .

 مدارک مورد نیاز برای ویزای چین :

فرم درخواست را از سفارت  چین در تهران می توان دریافت کرد. مدارکی که به سفارت کشور چین برای دریافت ویزا ارائه می‌شوند، باید به ترجمه‌ی رسمی به زبان انگلیسی و با مهر تائیدیه وزارت امور خارجه کشورمان برسند تائید مدارک ویزا حدوداً یک هفته زمان بر ایست و هزینه‌ی برای ویزای غیرتجاری چین ٢٠٠٠٠ تومان و برای ویزای تجاری چین ٤٠٠٠٠ تومان است.

موارد لازم برای کسب ویزا چین:

دعوتنامه معتبر به چین به صورت اصل

عکس فرد متقاضی ٦×٤

گذرنامه شما باید  ۶ ماه را اعتبار داشته باشد .

فرم تکمیل شده برای گرفتن ویزا

بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد چین.

ویزا مولتی چین :

این ۱ ساله است و با این نوع ویزا به دفعات امکان ورود به چین وجود دارد. مدت اخذ این ویزا ۳۰ روز کاری است. برای اخذ ویزای چین به صورت مولتی ، وجود حداقل ۴ ویزای تجاری چین در پاسپورت الزامی است.

ویزا گروهی چین :

این ویزا ۱ ماه اعتبار دارد و در این مدت شما ۱۴ روز می توانید در کشور چین اقامت کنید. این نوع ویزا برای حداقل ۵ نفر صادر می شود که فقط به صورت گروهی امکان ورود و خروج از چین دارند. ویزا گروهی چین به صورت عادی در ۱۴ روز کاری و به صورت فوری در ۷ روز کاری اخذ می شود

ویزا تجاری چین :

این ویزا ۳ ماه اعتبار دارد و در این مدت شما ۳۰ روز می توانید در کشور چین اقامت کنید. این نوع ویزا در ۱۵ روز کاری اخذ می شود

ویزای توریستی چین :

برای دریافت ویزای توریستی چین، حضور فرد الزامی نیست و مصاحبه صورت نمی‌گیرد اما اصل و کپی مدارک شناسایی باید همراه نماینده یا وکیل متقاضی باشد .

هزینه‌ی صدور ویزای عادی چین، ١٥٠ دلار است.

نرخ ویزا چین برای کودکان نیز مانند بزرگسالان محاسبه می‌شود .

امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور چین، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک چین به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

ویزا انفرادی چین :

اعتبار این ویزا ۱ماه است . این نوع ویزا حداقل در ۳ روز کاری  اخذ می شود .این ویزا دارای اعتبار سه ماهه برای فقط یکبار ورود به چین است که ۱۵ روز تا یک ماه  اعتبار اقامت نیز دارد.

روزهایی که می توانید ویزا دریافت کنید روزهای یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه و پنج شنبه می باشد.

آدرس سفارت چین در تهران:

خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، شماره ١٥.

تلفن: ٢٢٨١٦٦٠٠-٠٢١

مطالب مرتبط