سفر به چین تجربه ای هیجان انگیز و بی نظیر است.چین کشوری با تاریخ غنی ,فرهنگ متنوع و مناظر طبیعی فوق العاده است.

چین کشوری بزرگ است و دیدن تمام آن به زمان زیادی نیاز دارد.پس شما باید در ابتدا تعیین کنید که کدام شهرها و جاهای دیدنی را می خواهید ببینید و سپس مدت زمان لازم برای هر شهر را مشخص کنید تا در زمان تعیین شده سفر خود بتوانید بصورت کامل مکان های مورد نظر را بازدید کنید.

مدارکی که بطور معمول برای دریافت ویزای چین نیاز است

برای دریافت ویزای چین، باید با مراجعه به سفارت چین، مدارک خواسته شده را همراه داشته باشید

اصل گذرنامه (۶ ماه از اعتبار گذرنامه باید باقی مانده باشد)
کپی گذرنامه
تصویر از برگه شماره‌های اضطراری
ارائه گذرنامه قبلی در صورت موجود
پر کردن فرم درخواست ویزا
دو عدد عکس که در ۶ ماه اخیر گرفته شده است. عکس باید  دراندازه ۴۸ میلی‌متر در ۳۳ میلی‌متر باشد
دعوت‌نامه

آب و هوای چین متنوع است .بنابراین در هنگام برنامه ریزی سفر خود به فصل مناسب برای هر منطقه توجه کنید به طور کلی ,بهار (آوریل تا ژوئن) و پاییز (سپتامبرتا نوامبر) بهترین زمان برای بازدید از چین هستند.

 

شهرهای مهم چین

شانگهای ,بیجین,گوانجو , شنزن , شیان و هانگژو هستند.این شهر هر یک دارای جاهای دیدنی خاصی هستند که از قبیل میدان تیانانمن و دیوار بزرگ چین در بکن ,برج شنگهای در شانگهای و ایستگاه قطار هانگژو می توان به آنها اشاره کرد.

چین دارای میراث فرهنگی و طبیعی فراوانی است.برخی از مکان های دیدنی مهم در چین شامل دیوار بزرگ چین ,میدان تیانانمن و مموریال شی جین پینگ در بکن ,تمپل اسمایلینگ و هرم شانگهای در شانگهای , تراشهای خیابانی تراقمارت در شنزن و لیونگلیشان در شیان می باشند.

در طول سفر به چین حتما سعی کنید با آداب و رسوم های چین آشنا شوید .چین فرهنگ چند هزار ساله ای دارد و بسیار از رسوم و سنت های منحصر به فرد دارد که به شما جالب و جذاب برسد.

چین معروف به غذاهای خوشمزه و متنوع است در این سفر تجربه غذاهای متنوع و محلی را داشته باشید از جمله غذاهای خوشمزه چین می توان به دیم سام, خورشید مقلد , راویاوزی و پائومیان اشاره کرد.

برای جابه جایی بین شهرهای در کشور چین می توانید از قطارها ,اتوبوس ها و هواپیما استفاده کنید که یکی از راه های محبوب برای سفر درون شهری در چین استفاده از مترو است که در بیشتر شهرهای این کشور وجود دارد.

زبان رسمی چین ماندارین (زبان چینی استاندارد) است.در برخی از شهر ها انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم تکلم می شود, اما  در برخی از مناطق کوچکتر ممکن است دشواری در ارتباط با مردم محلی داشته باشید.بنابراین آموختن چند عبارت ساده و استفاده از دیکشنری چینی می تواند به شما کمک بیشتری کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *