بهترین سوغاتی ها در مالزی چیست

اگر به کشور مالزی سفر می کنید خوب است که قبل از هر چیز اطلاعاتی در مورد رسومات مردم این دیار داشته باشید. مردم مالزی نیز مثل مردم سایر نقاط دنیا، به سوغاتی اهمیت می دهند. برای خرید یادگاری یا سوغاتی برای دوستان و اعضای خانواده می توانید در مالزی به دنبال موارد زیر باشید چرا که تنوع در طرح و رنگ و نوع ساخت این وسایل ها بیش از هر چیز دیگری است

طراحی روی چوب (batik)
این واژه به معنی نقاشی با موم هست . این یک نماد ملی و ملی برای کشور مالزی هست و یکی از مشهور ترین سوغات مالزی هست . بیشتر نقش گیاهان و جانوران رو این پارچه ها کشیده می شود

 

Songket
یکی دیر گر از سوغاتی های مشهور توریست های این کشور هست. پارچه ابریشمی که در ان بافت زر و نقره به کار رفته است و این پارچه یک محصول لوکس و گرانقیمت نیز می باشد که بیشتر تجار برای یکدیگر از سفر مالزی از آن سوغات تهیه می کنند.

 

محصولات الکتریکی و اکترونیکی
دوربین های عکاسی ، دوربین های دیجیتال، قاب عکس دیجیتال ،گوشی های موبایل ، نوت بوک ها و برخی از اقلام الکترونیکی دیگر ، که در مالری خریداری میشود . محصولات کیفیت خوبی دارند و قیمت ان نیزی بصورت رقابتی هست.

 

لوازم منزل
لوازم منزل را میتوان در جای جای مالزی یافت. فروشگاه های زنجیره ای ikeaوviva home در مالزی شعبه دارند که انواع لوازم تزیینی و کادویی منزل و حتی لوازم بزرگ منزل را به فروش می رسانند.. در برخی از این فروشگاه ها خدمات حمل و نقل نیز ارائه می شود بنابراین اگر ساکن مالزی هستید می توانید از فروشگاه ها با این سرویس ویژه بهره مند شوید.

جواهرات و ساعت
مشهورترین مارک های جواهرات و ساعت مانند:tag heuer,tissot,omega,rolex,…..حضور فعال دارند.
مروارید های مالزی بسیار مشهور هستند که از قشمت شرق مالزی بدست میاید و این کشور را تبدیل به یکی از صادرکنندگان بزرگ مروارید در جهان تبدیل کرده است

 

عطر

یکی دیگر از چیزهایی که ایرانی ها هم برای سوغاتی زیاد از آن استقبال می کنند، عطر و ادکلن است. در مالزی انواع رایحه های خاص به فروش می رسند که مختص خود مالزی هستند و می توان به آن ها به عنوان یک سوغات اصیل نگاه کرد.

ظروف تزیینی برنجی

برای خرید یک سوغاتی ویژه و گران و شیک که حالت سنتی نیز داشته باشد، و مطمئن باشید که عزیزانتان آن را در بهترین جای منزل خود نگهداری خواهند کرد، می توانید از ظروف تزیینی برنجی و نقره ای استفاده کنید. در مالزی این ظروف به وفور در طرح و اندازه های مختلف یافت می شود.

 

مطالب مرتبط