جاذبه های گردشگری بمبئی

یکی از شهر های هند که به پایتخت تجاری نیز در هند و جهان شهرت دارد داری مناطق گردش گری بساری می باشد جمعیت این شهر ۱۴ ملیون می باشد که پر جمعیت ترین شهر هندوستان کی باشد. با ما همراه باشد تا با جاذبه های گردش گری این شهر پر جمعیت آشنا شوید .

جاذبه های گردشگری بمبئی    
دروازه هند  

دروازه هند که یادگاری از دوران استعمار انگلیس می باشد در حال حاظر به یکی از مناطق گردش گردی در هند تبدیل شده است که در سال ۱۹۲۴ به عنوان یاد بود سفر پادشاه چهارم انگگلیس و همسر پادشاه در هند ساخته شه است .این مکان یکی از مکان های مهم گردش گری در هند محسوب می شود.واین منطقه مربوط به ترک استعمار گران انگلسی نیز می باشد در هن نمادی از این دوران می باشد ..

 

موزه پرنس ویلز

موزه پرنس ویلز همان طور که از نام این موز معلوم هست آثاری که در این موزه یافت می شود مربوط به ورود پرنس ویلز به هند در سال ۱۹۰۵ می باشد در این موزه می توانید آثارهایی از دوران های مختلف تاریخ هند را می توانید مشاهده کنید از جمله آثار هنری و حیاط وحش. این موزه در بین سال های ۱۹۰۴ و ۱۹۱۴ ساخته شده است.

 

تاج محل 

یکی از مناطقی که همه ما می دانیم که درهند قرار دارد و شاید بارها اسم این محل به گوشمان رسیده است تاج محل می باشد .این محل یکی از با شکوه ترین آرامگاه در تاج محل قرار دارد که مربوط به همسر ایرانی تبار پنجمین امپراتور گورکانی است که در تاج محل قرار داد.

 

هتل تاج محل 

یکی از زیبا ترین هتل ها در هند هتل تاج محل می باشد که یکی ار مناطق گردش گری دروازه هند نیز محسوب می شود این هتل به دستور جمشید جی تاتا ساخته شده است که در حال حاظر گردش گران بسیاری را به سوی خود جلب کرده است.

پایانه چاتراپاتی شیواجی 

یکی دیگر از مناطق گردش گری در هند ایستگاه قطار بمبئی می باشد که حتی شهره جهانی دارد .نام این ایستگاه ملکه ویکتوریا می باشد که همان طور که از اسم این ایستگاه معلوم هست مربوط به دوره استعمار انگلیس می باشد. این ایستگاه در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این ایستگاه در شهر بمبئی به یکی از مناطق پر رونق گردش گی تبدیل شده است .

موزه ویکتوریا 

یکی دیگر از موزه های دیدنی که در هند وجود دارد موزه ویکتوریا می باشد که در بین باغ های زیبا قرار دادر که به آن باغ موزه می گویند و مساحت این باغ موزه ۲۲ هزار هکتار می باشد و در آن مجموعه بسیار زیبا از تاریخ هند را می توانید مشاهده کنید .این باغ از نظر معماری شهرت خاصی دارد.

 

غار فیلها یا غارهای الفانتا 

در هند جزیره ای وجود دارد که می توانیم بگوییم یکی از عجیب ترین جزیره های می باشد با نام های مختلف این جزیره با نام های جزیره میمونها و جزیره فیلها شهرت دارد در این جزیره غاری وجود داد که از طرف یونسکو به ثبت مل نیزهم رسیده هست در این جزیره غاری وجود دارد با نام غار فیلها که گردش گران بسیاری را به سمت خود کشید است و هندوها با تورهای ویژه گردش گران را به این مناطق می برن این جزیره به فاصله ۴۵ دقیق در جنوب بمبئی قرار دارد.

 

مجموعه هنری جهانگیر 

مجموعه هنری جهانگیر که در سال ۱۹۵۲ میلادی در بمبئی تشکیل شده است این بنا داری چهار سالن بزرگ می باشد که در آن می توانید آثار هنری هند را مشاهده کنید.

 

کتابخانه دیوید ساسون 

کتابخانه دیوید ساسون که در سال ۱۸۷۰ تشکیل شده است. این کتاب خانه با دارا بودن صد هزار کتاب یکی از بزرگترین کتابخانه در هند می باشد . این کتاب خانه در شهر بمبئی هند قراردارد.

 

کملانهور

یکی از پارک های زیبا در هند پارک کملانهور می باشد که با مساحتی بالای ۴۰۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین پارک هند می باشد که به افتخار همسر جواهر لعل نهرو نخستین نخست وزیر هند پس از استقلال هند به نام کملانهور پارک شهرت یافت. مناظر بکر و چشم اندازهای زیبای این مکان از جمله چیزهایی است که هر توریستی را به این پارک می کشاند.

 

امتیاز شما
[Total: 237 Average: 2.7]

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.