مکان های گردشگری کرابی

زمانی که قصد سفر به تایلند را دارید، با انتخاب های زیادی هنگام خرید تور ، روبرو می شوید. یکی از این تورهای گردشگری، تور کرابی است که اگر آن را کنار بگذارید واقعا ضرر کرده اید. هر چند کرابی به اندازه ی پوکت و پاتایا شناخته شده نیست اما دیدار از آن لطف دیگری دارد. آفتاب سواحل کرابی به آرامی شما را نوازش می کند، به طوری که اصلا آزار دهنده نیستند. اما اگر کمی شنا و غواصی آموخته باشید مطمئنا بین آفتاب گیری و غواصی در تردید می مانید. حتی کوهنوردی نیز از جمله آپشن هایی است که پیش روی شما قرار دارد. در عین حال انتخاب با شماست که چگونه زیباترین خاطراتتان را خلق کنید.

برای دیدار از مناطق مختلف و سواحل و به طور کلی جاذبه های گردشگری کرابی، در خارج از منطقه ای به نام Felix Phra Nang قایق هایی قرار دارند که شما را راهنمایی و همراهی کنند. در مسیری که با قایق ها سپری می کنید به گزینه های زیادی برخورد می کنید. از جمله صخره های آهکی و زیبای Phangnga نمایانگر ۸۵ کیلومتری شمال را نشان می دهد اما اگر به دنبال یک جای دنج و سالم و تمیزتر و خلوت تر هستید   Ao Nang بهترین انتخاب است
به این منطقه که رسیدید برخی تورهای داخلی هستند که به شما در غواصی، شنا، حمام آفتاب و غیره هدایت خواهند کرد. هزینه ای این تور ها به طور نیمروزی ۱۸ دلار و به طور تمام روزی ۳۴ دلار می باشد. البته اگر می خواهید قایق ها فقط در آمد و رفت شما را همراهی کنند و کل روز را به طور شخصی بگذرانید کافیست ۵ تا ۴ دلار هزینه کنید

یک تپه آهکی زیبا به نام Ripley  وجود دارد که هم دیدن آن لذت بخش است و هم بالا رفتن و تماشای مناظر اطراف از طریق آن لذت دیگری دارد.
این تپه ها تقریبا شهرت جهانی پیدا کرده اند. اگر صخره نوردی را نیاموخته اید همانجا کافیست سریعا دست به جیب شوید و ۱۲ تا ۶۸ دلار خرج کنید و یک مربی ماهر صخره نوردی را به شما یاد دهد و سریعا از آن بالا بروید و از مناظر لذت ببرید.

 با توجه به بیانات بالا لازم می دانیم که معرفی کوتاهی از چند جاذبه گردشگری کرابی داشته باشیم.

تپه ی Kanab Nam

سمبل کرابی جایی و چیزی نیست جز این تپه ی زیبا. در عین حال جایگاه آن در کنار ساحل های سفیدی است که آب های نیلگون آن را زیباتر کرده اند. اگر در بندر شهر کرابی باشید کافیست سوار قایق شوید و بعد از ۱۵ دقیقه به این مکان برسید.

 وقتی به تپه برسید، بالای آن را مزین به پله هایی مشاهده می کنید که خیلی ها از آن استفاده می کنند تا این تپه را طی کنند. در ادامه می توانید غارهایی در تپه مشاهده کنید که با سنگ های استالاکتیت تزیین شده اند. این سنگ ها به طور طبیعی غار را زینت داده اند. می گویند در این غار ها، بقایایی از انسان های نخستین یافته اند که نشان از قدمت و طول عمر آن دارد.

گورستان حلزون (Susaan Hoi) 

اگر از گورستان ها می ترسید و نام گورستان حلزون شما را شکه کرده است کافیست سری به گورستان حلزون بزنید تا نظرتان در مورد این نام تغییر کند. از کرابی تا این گورستان حدودا ۲۰ کلیومتر فاصله است اما اگر در شهر Ban Laem اقامت دارید در ۱۷ کیلومتری این گورستان قرار دارید. گفته می شود این گورستان از ۳ گونه عجایب طبیعی جهان می باشد.

داستان این گورستان با سایر گورستان ها فرق دارد در واقع اینجا انباری از حلزون های مرده مشاهده می شوند که به دلیل سیل مهیت ۷۵ میلیون سال پیش این حلزون ها به این منطقه آورده شدند تا زندگی خود را از سر گیرند و بعد از مردن یک جاذبه طبیعی تشکیل دهند که شما از آن ها دیدن کنید.

انبار حلزون ها چنان ضخیم و سخت است که با عرض ۵۰ سانتی متری، به هیچ حادثه ای اجازه ی تخریب نمی دهند. البته به مرور زمان این ضخره ها به قطعات مختلف و خوش شکل تقسیم شدند و در سراسر ساحل قرار گرفتند که منظره این ساحل را هنگام جزر و مد زیباتر می کنند.

معبد ببر

به نزدیکی این معبد بروید تا علت نام گذاری آن را بدانید. در واقع چین خوردگی هایی که این صخره در نزدیکی معبد به خود گرفته شبیه پنجه های ببر است. برای دیدار از این معبد کافیست به سه کیلومتری شمال شرقی کرابی بروید. کوهستان میزبان این منطقه یک منطقه خاموش و ساکت است که عبادت در آن لذت بخش است. حدود ۲۵۰ راهب و راهبه در این منطقه زندگی می کنند.

 دو مسیر برای رسیدن به معبد ببر وجود دارد که یکی برای پله نوردها خوشایند است. این راه با ۱۲۰۰ پله شناخته شده که منظره ای بسیار دیدنی دارد. اما راه دوم که تنها با پیمودن ۱۳۰ پله امکان پذیر است از محل زندگی راهبه ها می گذرد. غارهای آهکی و صخره هایی از همین جنس در سر تا سر این محیط دیده می شود. حتی بقایای انسان های دوران سنگی نیز در این مکان کشف شده است. از این مردم سفال، لوازمی از جنس سنگ و لوازم ساخت و ساز سازه های سنگی نیز در کنار بقایای این انسان ها نشان از فرهنگ و رسوم مردم آن دوران دارد.

معبد و موزه ی Klong Tom

در شرق کرابی، منطقه ای به نام HQ وجود دارد که این معبد در یک کیلومتری آن قرار دارد. موزه ای که در مورد آن صحبت می کنیم سرشار از چیزهایی است که نشان دهنده ی فرهنگ مردم این منطقه است. در این منطقه سنگ ها، لوازم برنزی و سنگی، سکه ها، سفال ها همه و همه نشان از آداب و رسوم و فرهنگ مردم این بخش از تایلند دارند.

غار هوآلوک
اغلب باستان شناسان که به تحقیق در دوران اولیه اهمیت می دهند، این غار را می شناسند. اهمیت این غار به نقاشی های باستانی آن است. در میان این نقاشی ها صحنه های شکار انسانی و حیوانی به کرات مشاهده شده است. یک تپه در بردارنده ی این غار است به طوری درختان منگرو و آب های آزاد آن را زیبا تر کرده اند. برای دیدار از این غار باید فقط از قایق استفاده کنید.

مطالب مرتبط