دیدنی های مالزی

در پایتخت مالزی ، کوالالامپور فرهنگ چینی هندو و اسلامی با هم آمیخته شده اند. معماری کوالالامپور گوناگون و متنوع است. پرسه زدن در خیابان ها ، بازارها و مراکز خریددو رستوران ها یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توان در سفر به مالزی انجام داد. کوالالامپور هوایی گرم و شرجی دارد و ترافیک وشلوغی آن گاهی فرساینده است. بنابراین بسیاری از جاذبه های دیدنی شهر کوالالامپور در آخر هفته ها و تعطیلات شلوغ هستند و در روزهای هفته معمولا خلوت می باشند.

ازجمله جاذبه های گردشگری مالزی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آکواریوم کوالالامپور – KL Aquaria : این آکواریوم بزرگ یکی از اماکن توریسی مالزی است که ۵۰۰۰ گونه مختلف آبزیان منطقه حاره ای را در بر دارد. این مجموعه شامل یک تونل شیشه ای زیرآب به طول ۹۰ متر است که انواع مختلف پوشش های گیاهی و جانوران ، آبزیان و گیاهان دریایی ، کیوسک های اطلاع رسانی چند رسانه ای و فروشگاه هدایا را به نمایش می گذارد.

 

برج‌های دوقلوی پتروناس – Petronas Twin Towers : برج های دوقلوی پتروناس در قلب کوالالامپور قرار گرفته است. این دوبرج زرد رنگ بسیار بلند هستند و نماد شهر کوالالامپور هستندو توسط مرکز خرید سوریا از زیر به هم متصل شده اند.

 

پارک پروانه کوالالامپور – KL Butterfly Park : یک مجموعه ی شگفت انگیز است که دارای ۶ هزار پروانه از ۱۲۰ گونه طبیعی خود می باشد.

 

موزه هنر‌های اسلامی مالزی – Islamic Arts Museum : این موزه به نمایش تاریخ جذاب اسلام در مالزی می پردازد.

موزه ملی مالزی – National Museum of Malaysia : این موزه شامل نمایشگاه هایی از تاریخ ، اقتصاد، هنرها ، صنایع و فرهنگ مالزی است.

مسجد نگارا – Masjid Negara : این مسجد اصلی ترین نمازخانه ی مسلمانان کوالالامپور است.

محله چینی ها – China Town :  یکی از نقاط دیدنی و جذاب مالزی مرکز خرید چاینا تاوان است.

بوکیت بینتانگ – Bukit Bintang :  این خیابان توریستی اصلی ترین خیابان کوالالامپور است که اکثر هتل ها ، رستوران های بین المللی و مراکز خرید در آن قرار گرفته است.

برج کی ال – KL Tower : چهارمین برج مرتفع دنیاست که در بالای منطقه بوکیت ناناس قرار دارد.

 غار میمونها – Batu Caves : این مکان از اماکن مقدس هندوهاست که دارای پله های بسیار و منظره ی زیبایی است.

بازار مرکزی – Central Market : یک بنای کلاسیک با سبکی خاص است که محل فروش صنایع دستی و کارهای هنری است.

پارک آبی سان وی لاگون – Sunway Lagoon : یک مجموعه ی تفریحی است که بخاطر پارک آبی آن شهرت دارد.

ارتفاعات گنتینگ – Genting Highlands :  این مجموعه دارای پنج هتل متفاوت با بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان است.

مطالب مرتبط