دیدنی های کیش

جزیره ی کیش که در خلیج فارس قرار دارد یکی از مهم ترین مراکز گردشگری ایران است. بسیاری از مردم سالانه از جزیره ی کیش دیدن می کنند و بیشتر وقت خود را در بازارها می گذرانند و از مکان های گردشگری آن اطلاع چندانی ندارند. در ادامه ی مطلب شما را با برخی از دیدنی های جزیره ی زیبای کیش آشنا خواهیم کرد.
 
کیش جزیره ای ۹۰ کیلومتری در خلیج فارس است که گردشگران زیادی دارد. در زمان های قدیم بعنوان منطقه ی تجاری بین چین ، ایران و اروپا بوده است. امکانات فراوان موجود در جزیره ی کیش ، طبیعت زیبا ، ساحل های مرجانی و بازارهای مختلفی که در کیش قرار دارد از جمله جاذبه های این جزیره ی زیباست.
کیش دارای جاذبه های باستانی و مکان های بکر و دست نخورده نیز می باشد که عبارتند از :
  شهر باستانی حریره 
این شهر باستانی یکی از مجموعه های جذاب باستان شناسی است که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده و به عنوان یکی از زیباترین آثار باستان شناسی دنیا شناخته می شود.
 
خانه اعیانی
یکی دیگر از جاذبه های تور کیش است و یادآور خانه های چندخانواری و باستانی است که در گذشته بیشتر در یزد و کاشان دیده می شده است. وسعت خانه زیاد است و آثار بدست آمده از آن مربوط به دوره ایلخانی است.
روستای باغو
روستای باغی از آبادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار گرفته و بسیار محروم مانده است. خاک این روستا بسیار حاصلخیزاست و به همین دلیل انبوهی از درختان متفاوت را می توان در آن مشاهده کرد که برخی از آن ها بسیار قدیمی و کهنسال هستند و زیبایی چشمگیری دارند.
شهر زیرزمینی کاریز
یکی از شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی است که تاکنون کشف گردیده است. ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. دارای قنات های شگفت انگیز است که آب شیرین را در اختیار ساکنان قرار می داده است. این شهر ۱۰ هزار متر مربع وسعت دارد و فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلف مخصوص گردشگران است.
 
کشتی یونانی
در غرب جزیره ی کیش کشتی بزرگی به گل نشسته است و به عنوان یکی از نمادهای گردشگری کشور شناخته می شود و نام آن کشتی یونانی است  . کشتی یونانی در سال ۱۳۴۵ راهی یونان بود که بنا به شرایط به گل نشست و ۸۰ روز تلاش برای در آوردن آن به هیچ نتیجه ای نرسید و برای همیشه در آنجا ماند و به نماد جزیره ی کیش تبدیل شد.
جاذبه های تفریحی جزیره ی کیش عبارتند از :
سواحل کیش
سواحل مرجانی جزیره ی کیش یکی از جاذبه های گردشگری کیش است که در زیر آفتاب درخشنده می شوند و آب زلال خلیج فارس از جمله زیبایی های کیش هستند. در آب های کیش ماهی های زیادی از تزئینی و کوچک تا خوراکی و ماهی های بزرگ در آب های این منطقه یافت می شود.
نمایشگاه خزندگان
در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ گونه خزنده ی و مار از خانواده های مختلف به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه می توان  انواع مارهای عظیم بوآ، پیتون آفریقا و سوسمارهای ماداگاسکار را دید.
 ورزش های دریایی
انواع ورزش ها و تفریحات آبی از جمله جاذبه های کیش است . انواع ورزش ها از جت اسکی گرفته تا غواصی در آن انجام می شود. ورزش های دریایی کیش کمی از باقی تفریحات آن گران تر است.
آکواریوم
یکی از آکواریوم های پهناور خلیج فارس است که زیستگاه ماهی های بسیار زیبایی است. در این آکواریوم پهناور گونه های مختلف را در خود نگه می دارد.
 
 بوستان آهوان
علاقمندان به باغ وحش می توانند سری به بوستان آهوان بزنید. بوستانی ۲ هکتاری که انواع حیوانات مختلف در آن نگهداری می شود. در این بوستان همه ی حیوانات به جز آهو ها در قفس نگهداری می شوند. آهوهای کوچک و بزرگ در سر تاسر جزیره حرکت می کنند و با بچه ها بازی می کنند.
 

مطالب مرتبط