منطقه حفاظت شده ارژن شیراز

توریست هایی که به مناطق گردشگری طبیعی و حفاظت شده علاقه دارند قطعا بارها نام گردشگاه میان کتل در شیراز را شنیده اند. گردشگاه حفاظت شده در قسمت جنوب باختری دشت معروف ارژن قرار دارد.

در واقع جنگل های میان بند در بر گیرنده ی این محل می باشند که در کنار پوشش گیاهی و کوه های تنومند منظره ی زیبایی به خود گرفته است. در کف دره زمینی مرتفع قرار داد که منطقه محافظت شده ی اصلی را از آن خود کرده است. این محل در میان مناطق حفاظت شده ی گردشگری در ایران معروف است

جنگل های بلوط این محل زیستگاخ گوزن زردی است که تمام حفاظت ها برای او انجام شده است. وقتی از بالا نگاه می کنید می توانید پوشش های در هم رفته ی گیاهان را مشاهده کنید که این درختان به زیبایی محل افزوده است.

شرایط محیط به گونه ای است که در ایام زمستان بسیار زیباست و علاقمندان به ورزش های زمستانی هر زمستان در ایام تعطیل به این منطقه رفته و از ورزش های زمستانی لذت می برند.

برای رفتن به این محل باید از جاده ی قدیم شیراز کازرون و در هجده کیلومتری دشت ارژن، مسیر خود را ادامه دهید. اگر بخواهید از جاده ی اصلی شیراز کازرون به این محل بروید باید حدود ۱۴ کیلومتر را در جاده خاکی سپری کنید.

هر چند بیشتر گردشگر ها در ایام زمستان بخاطر بارش برف به این منطقه می روند اما به دلیل وجود درختان آب و هوای معتدل کوهستانی این محیط موجب شده این دره در تمام فصول سال مورد استقبال گردشگرها باشد.

در این منطقه انواع حیوانات و پرنده های زیبا محافظت شده اند که می توانید در تصاویر آن ها را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط