راهنمای سفر به بانه

اگر می خواهید برنامه ریزی برای سفر دو روزه انجام دهید و قصد خرید لوازم برقی را دارید اکثر برنامه ربزی ها یا به قشم می باشد یا اینکه به بانه می باشد.
بانه در استان کردستان برای خرید لوازم برقی مناسب می باشد ,بانه یک شهر مرزی می باشد که در قدیم این شهر معمولا پاسداری از مرز ایران، از شهر خوی گرفته تا کرمانشاه به فرمانروایان بانه واگذار شده بود.معنی اسم بانه هم این می باشد که «بام» و بلندی ,همچنین این شهر از دریا حدود ۲۵۵۱ ارتفاع دارد.

اگر قصد رفتن و گردش و خرید در بانه دارید ما برای شما راهنمایی می کنیم این شهر علاوه بر مراکز خرید برای طبیعت گردی و کوهنوردی هم مناسب می باشد,خرید که جز مسافرت و گردش ما ایرانی هست در بانه محصولاتی از قبیل:کولر گازی و LED، لوازم خانگی الکتریکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، پوشاک و کفش، لب تاپ و بعضی قطعات جانبی کامپیوتر، ابزار آلات و لوازم صنعتی می توان خرید البته به قیمت ارزان تر از مکان های و شهرهای دیگر حتی ارزان تر از نمایندگی مرکزی آنها ارزان تر در بانه بفروش می رسد.

در بانه بیشتر ماشین های غیر بومی وقتی وارد این شهر می شوند خالی می باشند و باربند ندارند وقتی در برگشت از بانه آنها را مشاهده میکنی حتما یک وسایل روی باربند آنها می باشد به غیر کالاهای برقی ,وسایل کوهنوری هم در بانه برای خرید وجود دارد ,بازار های بانه ساعت های ۸:۳۰ صبح شروع به کار می کنند و تا ساعت ۲۱(۹شب) هم این مغازه برای فروش هستند و بعد از این مغازه ها تعطیل می باشد و اگر قصد خرید از بازار های بانه را دارید برای ساعت خرید برنامه ریزی کنید.

اگر قصد رفتن به بانه را دارید ما برای شما دو مسیر معرفی میکنیم:

اگر قصد رفتن از آذربایجان غربی به بانه شهر تجاری دارید می توانید از مسیره : سردشت، پیرانشهر، ربط و اشنویه بروید یا اینکه می توانید از مسیره:مسیر بوکان- سقز- بانه بروید که این مسیر نسبت به مسیر قبلی جاده بهتری دارد و همچنین طبیعت زیبای دارد که خسته کننده نمی باشد.

اگر از تهران قصد سفر به بانه را دارید می توانید مسیره:تهران- زنجان- بیجار- دیواندره- به بانه بروید یا کسانی که از  استان های شرقی، مرکز و جنوب و جنوب غربی می خواهند به بانه مسافرت کنند هم می توانند از مسیر شهرهای سنندج- دیواندره- سقز به بانه بروند.

مجتمع و پاساژهای بانه بیشتر به یک محصول برای فروش نمی باشد و شما باید برای خرید در بانه برنامه ریزی داشته باشید هر چند می توانید در یک روز کلی خرید انجام دهید,قیمت محصولات در بانه بسیار پایین تر از مراکز خرید دیگر می باشد به این اندازه که  یک ماشین ظرفشویی از این مارک که در بازارهای جهانی حدود ۸ میلیون تومان قیمت دارد، در بازار بانه به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد نه اینکه تقلبی باشد اجناس ,حتی فروشنده ها برای شما  اصل بودن محصول به حک شدن جمله MADE IN GERMANY در داخل این محصول استناد می کنند ,محصول دیگری را که بسیار قیمت پایین تری داشت از مراکز خرید دیگر مانند جدیدترین یخچال یک برند کره ای که در نمایندگی رسمی این برند در تهران به قیمت ۱۴ میلیون تومان عرضه شده در بانه به قیمت ۸ میلیون تومان به فروش می رسد.

رستوران های بانه در نزدیکی بازار ها می باشد و در روزهای شلوغ بازار غذا خوردن در این رستوران ها کمی زمان میبرد به علت شلوغی رستوران,غذاهای رستوران های بانه ایرانی می باشد و شما در رستوران های این شهر می توانید کباب سنتی بناب و هم غذای محلی بانه را سفارش دهید.

پارک ماشین در این شهر کمی در نزدیکی بازار مشکل می باشد که در روزهای شلوغ بازار در صبح حتی جا برای پارک پیدا نمی شود و پارکینگ عمومی شهر هم ظرفیت ماشین زیاد ندارد,بانه به علت بافت قدیمی شهر باید در خیابان های اطراف این شهر ماشین های خود را پارک کنید.

برای اقامت و استراحت در بانه کمی مشکل می باشد البته در روزهای شلوغ بازار که هتل ها و سوئیت های این شهر پر شود (البته سوئیت های شخصی با مجوز هم وجود دارد) و قیمت های که طی فاکتور گزارش شده از سوئیت ها و اتاق های اجاره در هتل ها حدود شبی ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار می باشد.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. علی گفت:

  بانه بلیط هواپیما داره از تهران ؟

 2. هیوا گفت:

  نه ،بانه اصلا فرودگاه نداره
  ولی می تونی با هواپیما بری سنندج از اونجا هم از طریق دیواندره و سقز به بانه بری

 3. محمد گفت:

  من یک بار رفتم اکثر جنسهاش تقلبی هست.
  اطرافیان هم رفتن جنس خریدن همش تقلبی بوده مگر یخچال و تلویزیون و لباسشویی اینا که تقلبیشو اصلاً نمیزنن.