هتل ملک التجار یزد

در این مقاله قصد داریم تا با یکی از جاذبه های گردشگری یزد بیشتر آشنا شویم. این هتل تحت عنوان ملک التجار یزد در محلی که خانه ای قدیمی در آن واقع است قرار دارد. این خانه از قدیم متعلق به شخصی به نام حاجی علی عسگری شیرازی می باشد.

به نقل از سایت اطلاعات تور مسافرتی این شخص در حرفه ی تجارت دستی بسیار پویا داشته و جزء تجار بسیار با سابقه و زبر دست بوده است. هتل چهار ستاره می باشد. از جمله هتل های مجلل با معماری بسیار زیبا و شیک بوده و جزء اولین هتل های ساخته شده با خشت می باشد که از لحاظ سبک جهانی شاید اولین هتل ساخته شده به صورت خشتی در جهان بوده که از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود که همان رفت و آمد مسافران می باشد را شروع کرده و تا به امروز به آن ادامه می دهد.

البته در سال ۱۳۹۰ این هتل در یزد  مجددا بازسازی و تعمیر شد. از لحاظ موقعیت مکانی این هتل در بافت تاریخی یزد، جنب بازار و میدان خان قرار دارد و برای این که بتوانید به هتل راه یابید می بایست از دو مکان به نام های میدان خان و بازار پنبه علی عبور کنید که به نظر می رسد این مکان ها تا رسیدن به هتل خود جذابیت مخصوصی دارد. همچنین ورودی دارای کوچه ای باریک و دراز با دیوار هایی  بلند است.

پس از ورود به داخل هتل ملک التجار یزد با مکانی بسیار آرام و زیبا مواجه می شوید. هتل دارای اتاق های متعددی بوده که می توان گفت هر اتاق ویژگی های مخصوص به خود را دارد یعنی به طور کلی همه ی اتاق ها مشابه همدیگر نمی باشند و می توان مهمترین تفاوت ان را از لحاظ موقعیت اتاق در هتل در نظر گرفت.

به طور کلی هتل ملک التجار دارای ۲۳ اتاق بوده که مجموعا ظرفیت ۵۵ تخت را به خود اختصاص داده است و چون شامل ویژگی های منحصر به فردی می باشد آرامش و آسایش عمیقی را در کل هتل به وجود آورده است. لذا برای گردشگران و مسافران با سلیقه که در جست و جوی آرامش در طول سفر می باشند گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

همچنین در زیر زمین آن رستوران هتل ملک التجار یزد  قرار دارد که انواع غذا های ایرانی و غیر ایرانی را در اختیار مسافران قرار داده است. همچنین قهوه خانه سنتی در هتل بسیار گزینه ی مناسبی برای اوقات فراغت مسافران بوده و آمادگی کامل برای برگزاری مراسم های مختلف را دارا می باشد.

مطالب مرتبط