مدارک لازم برای سفر به ترکیه

ما در این مقاله قصد داریم شما را با مدارک مورد نیاز برای سفر به ترکیه آشنا کنیم.در ابتدا سفارت ترکیه در تهران را برای شما معرفی میکنیم و همچنین چگونه می توانید به سفارت ترکیه در تهران بروید.

می دانید که برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارید.ترکیه که یکی از کشور های همسایه ایران می باشد جز مقاصد گردشگری ایرانیان می باشد,و سالانه تورهای زیادی از ایران به ترکیه می روند.سفارت ترکیه در تهران در خیابان فردوسی می باشد و همچنین در شهرهای ارومیه، تبریز و مشهد نیز کنسولگری دارد که برای دریافت ویزای کار ترکیه، امور کنسولی می توان به سفارت ترکیه مراجعه کرد.

سفارت ترکیه کجاست؟

سفارت ترکیه در تهران در خیابان فردوسی، پلاس ۳۳۷ قرار دارد.

ساعت کار سفارت ترکیه در تهران به این صورت می باشد که روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

همچنین که در سطر اول گفتیم برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا(ویزای توریستی) ندارید,اما اگر به عنوان تحصیل یا کار به ترکیه می روید باید ویزای کار ترکیه یا ویزای تحصیل ترکیه بگیرید.برای گرفتن این دو ویزا از سفارت ترکیه شما باید نوبت بگیرید و به سفارت ترکیه بروید.برای نوبت گیری و رفتن به سفارت ترکیه بصورت آنلاین از طریق سایت سفارت ترکیه نوبت بگیرید.

مدارک لازم برای سفر به ترکیه

برای سفر به ترکیه فقط نیاز به پاسپورت می باشد که گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.شما با این پاسپورت می توانید به مدت ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشید و نکته ضروری برای شما این است که باید مهر ورود به این کشور در پاسپورت شما ثبت شود,همچنین برای خروج از کشور ترکیه هم باید مهر خروج در گذرنامه شما ثبت شود.

مطالب مرتبط