پاموکاله

از زیباترین مکان های گردشگری و تفریحی ترکیه, پاموکاله یا پاموق قلعه است.پاموکاله یکی از چشمه‌های آب گرم در نزدیکی شهر آنتالیا می باشد.این چشمه آب گرم دارای خواص درمانی بسیاری است .این چشمه به نام  پاموکاله نام گذاری شده است که به معنای “قلعه‌ی پنبه‌ای” است.

اگر قصد سفر به ترکیه دارید ,خصوصا برای نوروز ۹۷ برنامه دارید که با تور به ترکیه بروید حتما به این چشمه آب گرم که واقع در ایالت دنیزلی در جنوب غربی ترکیه می باشد,بروید .زیرا چشمه آب گرم پاموکاله ترکیه از شگفت‌ انگیزترین چشم اندازهای گردشگری در جهان می‌باشد که سالانه گردشگران و توریست های زیادی به این مکان می روند.

شما می توانید در استخر این آب گرم به درمان عضلات خود بپردازید.این چشمه که از شهر آنتالیا حدود دو ساعت فاصله دارد با وجود آب و هوایی معتدل در بیشتر فصول سال و همچنین وجود کوه های آن منطقه که امروزه دولت ترکیه آن را به شکل یک موزه درآورده است بسیار تماشایی و جذاب می باشد.

یکی از دلایل زیبایی شگفت انگیز این چشمه رسوبات و سنگ‌های آهکی سفیدرنگ در اطراف این آب گرم می باشد که باعث شده زیبایی خاصی را بوجود بیاورد و برای گردشگران به مرکزی مهم و بی نظیر تبدیل شود.

البته شبیه این چشمه را در ایران خودمان در باداب سورت میتوان دید و لذت برد .

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سارا گفت:

    من پارسال برای سفر تابستان به کشور ترکیه سفر کردم و در سفر خود که البته با تور رفته بودم ، از این مکان دیدنی بازدید کردم.
    واقعا جالب و هیجان انگیز بود، ممنون