معرفی شهر ازمیر ترکیه

به دلیل زیبایی ها و جاذبه های گردشگری زیاد ترکیه ,خصوصا سفر به استانبول و تور آنکارا ,ازمیر در حاشیه باقی مانده است.ازمیر ترکیه نمی تواند با استانبول به عنوان اولین مقصد گردشگری ترکیه رقابت کند,اما ازمیر شهری بسیار زیبا و جذاب برای سفر است.

اما سفر به ازمیر ترکیه نسبتا به شهر های دیگر بسیار هزینه کمتری خرج می شود زیرا با توجه به قیمت های پایین تر هتل ها و استراحتگاه هایش می تواند بهترین مکان برای تفریح باشد.بیشترین جمعیت ازمیر هم ترک ها تشکیل می دهند که استان ازمیر از شهر مرکز استان یعنی ازمیر و شهرهای کوچکتر ساحلی تشکیل شده است.

چگونه به ازمیر برویم

شما می توانید به راحتی به ازمیر سفر کنید,زیرا ازمیر ترکیه شهر بزرگی است، طبیعتا رفت و آمد به آن هم به خاطر فراوانی سیستم های حمل و نقل عمومی، کار راحتی می باشد.یکی از آسانترین راه های سفر به ازمیر استفاده از پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی عدنان مندرز است که تا مرکز استان فقط ۴۵ دقیقه با اتومبیل فاصله دارد.همچنین می توانید با هزینه کمتر و از اتوبوس برای رفتن به ازمیر استفاده کنید و مسیر های متعددی وجود دارند که به ازمیر می روند. استان ازمیر با شرکت های اتوبوس رانی بزرگی شامل پاموک کاله، کامیل کوک و مترو همکاری دارد.

مراکز خرید ازمیر ترکیه

ازمیر هم بازارهای بزرگی برای خرید دارد,تقریبا ۱۵ بازار بزرگ دارد که ما معروف ترین آنها برای شما معرفی میکنیم. مرکز خرید اوپتیموم، کلیپا پارک، فوروم بورنوا و آگورا جزء گرانترین مراکز خرید ازمیر می باشند.خود مردم ازمیر بیشتر از مراکز دیگر خرید می کنند و در حال حاظر هم توریست هایی که به ازمیر سفر می کنند از ناحیه تجاری کمرالتی، خرید کنند که می توانند سوغاتی هم بخرند. بازار گیزلارگاشی هان که در داخل منطقه تاریخی کمرالتی قرار گرفته، یک جاذبه توریستی هم محسوب می شود و شما می توانید برند های معتبری خرید کنید.

بهترین مکان های اقامت در ازمیر ترکیه

اگر بخواهیم بهترین اقامت گاه ها در ازمیر معرفی کنیم ,میدان کوناک است .میدان کوناک در قسمت اصلی مرکز شهر ازمیر واقع شده است که برج ساعت معروف ازمیر و بازار کمرالتی در این میدان، قرار دارند.

یکی دیگر از شهرهای مهم ازمیر برای سکونت آلاکاتی است.آلاکاتی محبوب و شناخته شده است زیرا مناسب برای موج سواری است و در طول تابستان، مدارس موج سواری آلاکاتی رونق زیادی دارند و در ماه آگوست با برگزاری فستیوال سالانه موج سواری و حضور طرفداران این ورزش از سرتاسر دنیا، هتل ها و اقامتگاهها بسیار شلوغ اند.

اگر یه سفر کوچک به از آلاکاتی داشته باشید به چشمه می رسید که یک اقامتگاه ساحلی محبوب و ایده آل می باشد.چشمه بیشتر مکانی برای گردشگران می باشد که بسیار ثروت مند و پولدار می باشند .

مکان ها و جاذبه های دیدنی ازمیر

پارک حیات وحش ازمیر:یکی از مکان ها بسیار خوب برای بازدید از حیوانات می باشد در این پارک شما حتما شگفت زده می شوید زیرا همیشه نمونه های جدیدی از حیوانات دنیا در این پارک دیده می شود.

جاذبه های دیگر ازمیر که گردشگران و توریست ها استقبال می کنند,شامل بنای آسانسور (که به خاطر منظره زیبا و رستورانش معروف شده است)، برج ساعت مشهور و قلعه قدیمی با چشم انداز بی نظیرش از شهر و در آخر، تله کابین بالکووا است.اگر هیجان رو هم دوست دارید و می خواهید یک مسافرت و هیجان رو با هم تجربه کنید می توانید در مسابقات یک روزه اسب دوانی ازمیر شرکت کنید.مکان های دیگر گردشگری ازمیر را می توان موزه باستان شناسی و موزه اقوام و کلیسای پولیکارپ مقدس و همچنین کلیسای سنت پولیکارپ، قدیمی ترین کلیسای کاتولیک روم باستان را نام برد.

بهترین زمان سفر به ازمیر

شما می توانید بهترین زمان سفر را انتخاب کنید,حد فاصل میان ماه مارس تا می که ماه های تابستان می باشد انتخاب کنید.ازمیر نه چندان خشک و ن زیاد گرم می باشد.شما با سفر در تابستان می توانید بهترین مسافرت خود را تجربه کنید.

مطالب مرتبط