در سفر به ترکیه لیر ببریم یا دلار؟

همه ما می دانیم که دلار ارز بین المللی است و برای تمام سفرها بهترین انتخاب می باشد.اما باید در بعضی از سفرها نکاتی راجب پول و همراه داشتن بهترین گزینه پولی اطلاعاتی داشته باشیم تا بدون هیچ دردسری یک مسافرت خوبی داشته باشیم.

واحد پول ترکیه  لیره است و آن را با واحد TRY یا TL نشان می دهند.پر کابرد ترین اسکناس های ترکیه هم  ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ بوده و سکه‌ های رایج در ترکیه نیز ۱ لیره‌ ای و ۱، ۵، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ کروش هستند.به یاد داشته باشیداسکناس‌ های ۵ و ۵۰ لیره‌ ای بسیار شبیه به یکدیگر و حواستان به پول تان باشد.

حالا باید گفت در سفر به ترکیه لیر بهتر می باشد یا دلار؟

می دانید که دلار ارز بین المللی می باشد و در ترکیه هم بسیار طرفدار دارد.پس دلار برای رفتن به ترکیه پول مناسبی است که به همراه داشته باشیم ,همچنین صرافی ها بسیار معتبر و مورد قبول وجود دارد که می توانید پول خود را صرف کنید.

می دانید که ریال همه روزه در افت قیمت دارد و لیر ترکیه هم در بعضی مواقع افت دارد.پس بدانید بهترین پولی که می توانید به ترکیه همراه داشته باشید,دلار می باشد.شما می توانید در سفر به ترکیه همراه خود دلار به همراه داشته و در ترکیه کم کم و به مقدار نیاز خود آن را تبدیل به لیر ترکیه بنمایید و خرج نمایید.

تبدیل ارز و صرافی های ترکیه

باید بدانید برای تبدیل ارز در ترکیه به صرافی هایی بروید که به آنها DOVIZ گفته می شود،زیرا در این صرافی ها بدون پرداخت کمیسیون می توانید تبدیل ارز نمایید.نکته ی دیگر که برای تبدیل ارز همیشه باید رعایت کنید,قبل از تبدیل پول خود حداقل از دو یا سه صرافی قیمت بگیرید.

زمان هایی که لیر بیشتر از دلار بدرد می خورد

اما برای سفر به ترکیه در بعضی از ایام سال لیر بهتر از دلار می باشد, در ایامی مانند  ایام تعطیل کشور ترکیه مثل اعیاد فطر و اعیاد قربان در این ایام صرافی ها هستند و فعال هستند ولی نرخ های تبدیل غیر واقعی و غیر منصفانه است پس اگر در ایام تعطیل کشور ترکیه قصد سفر و گردش در کشور ترکیه را دارید بهتر است که همراه خودتان لیر بیارید.بهترین مقدار پولی که با واحد لیر می باشد ,۱۰۰ الی ۲۰۰ لیر به همراه داشته باشید تا به مشکل مواجه نشوید.

چک ‌های مسافرتی در سفر به ترکیه

بهترین کار برای سفر به ترکیه برای پاس کردن چک در این کشور فقط از چک‌ های مسافرتی با واحد پوند استرلینگ، یورو یا دلار آمریکا می باشد.زیرا در این صورت برای پاس کردن چک ها در بانک های ترکیه مقدار زیادی کمیسیون از شما کم می شود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. hamid گفت:

    مرسی از راهنمایی های شما دوست عزیز

    سایت مفیدی دارید تبریک میگم