راهنمای اجاره ماشین در ترکیه

اگر قصد سفر به ترکیه دارید و برنامه ریزی شما برای سفر به ترکیه علاوه بر تفریح و گردش ,خرید برای فروشگاه می باشد,یعنی قصد دارید که در ترکیه گشتی بزنید برای صرفه جویی می توانید ماشین کرایه بگیرید.

چگونه می توانیم به صورت روزانه در ترکیه ماشین اجاره کنیم ؟

حال ما در این مقاله پاسخ این سوال را برای شما بیان می کنیم,سایت گردشگرها در نظر دارد برای بازدیدکنندگان و مسافرین ترکیه بهترین ها را بیان کند تا یک مسافرت خوبی داشته باشند.

زمانی که شما همراه با تور ترکیه به این کشور سفر کرده اید ,در فرودگاه ها دفاتر کرایه خودرو میبنید که شرایط آنها برای اجاره خودرو این می باشد که افرادی که دارای کارت اعتباری یا کردیت کارت هستند ، ماشین اجاره می دهند .پس افرادی می توانند از این دفاتر ماشین اجاره بگیرند که کارت اعتباری و گذرنامه و گواهینامه بین المللی داشته باشند.

اگر شما کارت اعتباری ندارید باید با شرکت های کوچکتر که بدون نیاز به کارت اعتباری ماشین اجاره می دهند ، قرارداد ببندید .شما برای پیدا کردن این دفاتر می توانید از راهنمای تور خود کمک بگیرید.

نرخ اجاره ماشین در ترکیه چقدر میباشد و برای اجاره ماشین در ترکیه چه مدارکی لازم است ؟

سوال دیگری که برای اجاره ماشین در ترکیه برای شما مهم می باشد ,هزینه اجاره خودرو چقدر می باشد,معمولا بر اساس نوع ماشین و اینکه مصرف سوخت ماشین بنزین و یا گازوئیل میباشد ، متفاوت است .اگر بخواهیم بصورت کلی نرخ اجاره ماشین در ترکیه بیان کنیم باید گفت اجاره ارزانترین ماشین ها برای هر روز اجاره از ۳۵ یورو شروع میشود و اگر تعداد روزهای بیشتری را رزرو کنید ، می توانید روزانه حدود ۳۰ یورو بپردازید .

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در ترکیه که الزامی می باشد, گواهینامه بین المللی ، کپی پاسپورت و آدرس محل اقامت شما نیاز است که بعد از تحویل مدارک باید یک قرارداد به نام شما پر میشود که یک نسخه ان را به شما تحویل می دهند . هزینه کل روزهایی را که اجاره کرده اید همراه با ۱۰۰ دلار دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی از شما دریافت می شود .

نکته های مهم هنگام اجاره ماشین در ترکیه 

۱- در زمان قرار داد برای اجاره خودرو به یاد داشته باشید که یک نسخه از قرارداد اجاره ماشین ، بیمه ماشین و گواهینامه بینالمللی رانندگی خود را هنگام رانندگی همراه خود داشته باشید .

۲- اگر شما با تور استانبول سفر کرده اید و حالا می خواهید ماشین اجاره کنید,حتما از مشاور و راهنمای تور مشورت بگیرید.

۳- بعد از اجاره ماشین در اولین پمپ بنزین ,بنزین بزنید.

۴- قبل از رفتن به مقصد حتما رو نقشه آدرس در دقیق چک کنید.

مطالب مرتبط