کاپادوکیا

یکی از شهرهای سنگی جهان در کشور ترکیه می باشد,این شهر کاپادوکیا نام دارد.کاپادوکیا منطقه ای تاریخی و بسیار زیبا و فوق العاده است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان‌شناسان قرار گرفته است.

کاپادوکیا یکی از مناطق پر شگفتی جهان لست که در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد.در کاپادوکیا قلعه‌هایی مستحکم دیده می شود که از نظر قدمت بسیار تاریخی می باشد.این قلعه ها در گذشته مرکز قلمرو هیتی‌ها در خاتوشا بوده که سال های بعد از آن برای نگهداری برده‌های خارجی استفاده می کردند.

کاپادوکیا دارای مناطق دیدنی و گردشگری بسیار زیادی است که ما برای شما معرفی می کنیم.کاپادوکیا چهار منطقه اصلی برای دیدن دارد ,این چهار شهر اصلی و دیدنی :نوشیر، کایسری، آکسارای و نیگده

دره سرخ کاپادوکیا

 

اگر شما می خواهید زیباترین دره ترکیه که جز زیباترین دره های جهان هم می باشد باید به دره سرخ کاپادوکیا بروید.این دره بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته که صخره های این دره بسیار زیبا و از رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی می باشند.درون صخره ها هم کلیساهایی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.همچنین یکی دیگر از زیبایی های این دره وجود زمین کشاورزی بومی های آن منطقه است که باغ های سرسبزی دارند.

گورمه

 

یکی از زیبا ترین روستاهای جهان گورمه می باشد.در روستای گورمه شما می توانید به تماشای بالن ها رنگی و همچنین بالن سواری بپردازید.این بالن ها که زیبایی خاصی دارند هر روز صبح ها به مدت یک ساعت در آسمان دیده می شوند و فضای بسیار عالی بوجود می اورند.

موزه فضای باز زلو

 

یکی از موزها بسیار قدیمی می باشد که در حال حاظر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد که در سال های گذشته به دلیل فرسایش و خطر سقوط کاربردهای دیگر این موزه باعث تعطیلی و ممنوع شدن افراد برای بازدید شده است.

 

معبد اسکی گوموسلر

 

یکی از معبد های بسیار عجیب که در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع شده است,ر این معبد نقوشی به چشم می‌خورند که قدمت آن‌ها به قرن یازده می‌رسد.

 

مطالب مرتبط