منظور از هتل bb یا هتل all و هتل uall یعنی چی؟

اگر تجربه سفر های خارجی داشته اید در زمان رزرو هتل ها دیده اید که برای اجاره اتاق ها و خدمات هتل داری با کلماتی از جمله B.B و یا H.B  تفاوتی برای اتاق ها بوجود آورده اند که هزینه رزرو اتاق ها بستگی به انتخاب و نوع درجه هر اتاق دارد که ما در این مقاله از سایت گردشگرها برای شما بیان می کنیم.

حال برای شما بصورت جدا هر یک از درجه بندی اتاق ها با معنی توضیح می دهیم تا بصورت صحیح از درجه بندی اتاق ها خصوصا وقتی یک تور خارجی را انتخاب میکنید و می خواهید تفاوت هزینه را بسنجید می توانید با انتخاب هتل و درجه و کیفیت هتل تفاوت را حس کنید.

۱- (R.O) Room only:

R.O به معنای اتاق بدون غذا می باشد,اگر شما قصد سفر خارجی دارید و می خواهید از با آژانس های گردشگری سفر داشته باشید ,این اتاق در لیست آنها وجود ندارد .زیرا این درجه از اتاق تقریبا شبیه به مسافر خونه می باشد و تمام با آژانس های گردشگری حداقل وعده صبحانه در لیست خود دارند.

۲- (B.B) Bed & Breakfast :

B.B به معنای اقامت در یک اتاق که یک وعده غذایی صبحانه برای مهمان اتاق در نظر گرفته اند.تمام آژانس های گردشگری درجه اتاق های انها از B.B شروع می شود.بدانید که هزینه صبحانه در زمان رزرو تور و هتل از شما دریافت شده است و هزینه جداگانه در هتل برای صبحانه نباید بدهید.در صورتی هزینه جدا بابت صبحانه پرداخت می کنید که خارج از منو صبحانه رستوران به این صورت که ابمیوه جداگانه میل کنید.

۳- (H.B) Half Board : 

H.B به معنای اقامت در یک اتاق که علاوه بر صبحانه یک وعده ناهار یا شام هم برای شما تدارک دیده اند .به یاد داشته باشید انتخاب وعده ناهار یا شام توسط هتل تعیین می شود و شما نمی توانید این وعده را انتخاب کنید.پس برای برنامه ریزی شما می توانید در زمان رزرو اتاق که در درجه H.B می باشد وعده ناهار یا شام را بپرسید.

۴-(F.B) Full Board : 

F.B یا ALL  به معنای اقامت در یک اتاق با وعده صبحانه,نهار و شام همراه با نوشیدنی در طول روز بصورت رایگان می باشد.اکثر هتل های پنج ستاره خارج از کشور که دارای استخر و امکانات تفریحی هستند دارای این درجه و رتبه بندی می باشند که هزینه ها از قبل دریافت می شود و برای شما بصورت ویژه خدمات رفاهی می دهند.

۵- (U.ALL) Ultra All Inclusive : 

U.ALL به معنای اقامت در یک اتاق با وعده صبحانه,ناهار ,شام و میان وعده و نوشیدنی ها در طول ۲۴ ساعت می باشد.در هتل های که خدمات ماساژ هم دارند ,سانس ماساژ هم برای اتاق ها بصورت رایگان یا همان رزرو شده در نظر گرفته اند.اگر قصد رزرو هتل هایی که خدمات U.ALL دارند را دارید ,قبل از سفر با هتل تماس داشته باشید و از شرایط آن بصورت کامل اطلاع داشته باشید.

حال که تفاوت هتل ها را مطالعه کردید و تفاوت آنها را بهتر فهمدید می توانید با شرایط که در سفر دارید بهترین اتاق با درجه خاص رزرو کنید.به یاد داشته باشید که قیمت اتاق ها بستگی به درجه آنها دارد و باید برنامه ریزی سفر و اقتصادی خود را روی این شرایط ببندید.

به نظر شما در مسافرت خارجی چه اتاقی مناسب می باشد؟؟؟

اگر سفر خارجی داشته اید در کدام یک از اتاق ها اقامت داشته اید و از کیفیت آن راضی بوده اید؟

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. پیامک لند گفت:

    چه اطلاعات جالبی من به شخصه نمیدونستم خدمات هتلها اینجوری دسته بندی میشه .