ویزا هند – دریافت ویزای توریستی هندوستان

ویزای توریستی هند فقط به افرادی تعلق میگیرد که قصد سفر به این کشور را داشته باشند برای گردشگری و بازدید.ویزا توریستی به مسافر اجازه‌ کار در کشور هندوستان یا اقامت بیش از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد.رویداد توریستی هند در سفارت خانه هند در تهران داده میشود که به صورت یک ماهه است و قابل تمدید در کشور هند نیست.جهت تقاضای ویزای هند، انگشت‌نگاری و در بعضی موارد مصاحبه انجام می‌گیرد؛ بنابراین حضور متقاضی الزامی است و از پشت تلفن نمیشود.

آدرس سفارت هندوستان در تهران : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره ۴۶
تلفن : ۵-۸۸۷۵۵۱۰۲-۰۲۱

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل و عکس متقاضی نیز به آن اضافه شود.

دوستان عزیز توجه داشته باشند:به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا هند زمان بیشتری بخواهد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید!!.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا هند :

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن‌ها یک سری کپی موجود باشد. برای ویزا هند اصل مدارک بعد از بررسی به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت هندوستان می‌ماند.

۱- شناسنامه ایرانی

۲- گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل ۶ ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده، داشته باشید.

۳-دو قطعه عکس رنگی(دوستان توجه داشته باشید عکس ها باید سه در چهار باشد و در ان عکس چه خانم و چه اقا در عکسش نباید هیچگونه اعمالی در عکس*فتوشاپ*صورت گرفته باشد)

۴-آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل.

۵-بلیط رفت و برگشت به مقصد هند.

۶-رزرواسیون قطعی هتل برای مدت اقامت موردنظر.

معمولا برای بررسی مدارک شما دو هفته طول میکشد.هزینه صدور ویزا کشور هند برای هر نفر حدود ۱۹۰ هزار تومان است.

همچنین شما میتوانید برای دیدن تور کشور هند به این صفحه مراجعه کنید.

مطالب مرتبط