دره آب فشان یا فواره طبیعی در روسیه

وقتی صحبت از جاذبه های گردشگری روسیه می شود، همه ناخود آگاه بیاد گنبد های رنگ رنگی ای می افتند که نشان از آثار تاریخی در این کشور دارد. اما فراموش نکنید که در کنار تمام جاذبه های تاریخی که در شهرهای مهم روسیه وجود دارد، می توانید جاذبه های دیدنی دیگری ببینید که به ندرت نمونه های آن را در دیگر مکان های دنیا خواهید یافت.

 

برای مثال یکی از این موارد دره آب فشان ها است که این اثر، دومین پدیده آب فشان در کل دنیا است. اگر به شبه جزیره کامچاتکا بروید می توانید پهنه وسیعی از آب فشان های متعددی در کنار هم مشاهده کنید. این آب فشان اولین و تنها آب فشان اوراسیا یعنی اروپا و آسیا است.

 

در این منطقه که وسعت آن حدودا ۶ کیلومتر است ۹۰ آب فشان در کنار هم قرار گرفته اند که برخی روان کننده آب گرم هایی هستند که قدرت درمانی زیادی نیز دارند. البته فراموش نکنید که دیدار از این مکان، به راحتی دیگر دیدنی های طبیعی در کشورها نیست بلکه باید از بالگرد های مخصوص برای این منظور استفاده کرد. این آب فشان در سال ۱۹۴۱ توسط یک فرد کشف شده و تا به اکنون طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

این آب فشان ها در دامنه های زیبایی از گیاهان کوهی همیشه روان هستند و به مثال فواره هایی طبیعی در حال فعالیت هستند.

این مکان میزبان حیات وحش نیز هست که باید در دیدار از این منطقه نهایت دقت را داشت. از جمله حیوانات وحشی که به وفور در کنار این فواره های طبیعی در روسیه دیده شده می توان به خرس های قهوه ای اشاره کرد که نمونه هایی از آن را در تصاویر مشاهده می کنید.

 

برای این که بتوانید از سفر به روسیه لذت ببرید کافیست در مورد جاذبه های گردشگری و دیدار از مکان های ریسک پذیر با لیدر تور روسیه مشورت کنید.

 

مطالب مرتبط