موزه های بی نظیر در دنیا

در این مطلب مجموعه از موزه ها در سراسر جهان که از نظر معماری و طراحی برتری دارند جمع آوری شده است .

موزه تاریخ آلمان، برلین

وقایع کشور آلمان و نیز تاریخ مشترک آن با دیگر کشورهای اروپایی در موزه تاریخ آلمان در شهر برلین به نمایش گذاشته شده و طراحی اولیه موزه کار معمار ایتالیایی آلدو روسی بوده است.

برترین موزه های جهان

موزه حمل و نقل، گلاسکو، اسکاتلند

مدل‌های مختلفی از وسایل حمل و نقل عمومی همچون کشتی، قطار و ماشین در موزه حمل و نقل در شهر گلاسکو اسکاتلند به نمایش گذاشته شده که سالانه نیم میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند . طراح این موزه زاها حدید است.

برترین موزه های جهان

موزه هنر گرز (Graz)، اتریش

موزه هنر گرز (Graz)در اتریش بخشی از فضای پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۳ می باشد و آثار هنری ۴ دهه اخیر در این موزه با معماری دیدنی به نمایش گذاشته شده است .

برترین موزه های جهان

موزه گوانگ دونگ، گوانجو، چین

بیش از ۱۳۰٫۰۰۰ قطعه هنری در موزه گوانگ دونگ در شهرگوانجو چین به نمایش گذاشته شده و این موزه دارای ۴ سالن نمایش می باشد که در ۱۸ می ۲۰۱۰ ساخت آن به اتمام رسید . Rocco مسئولیت طراحی و اجرای این موزه را برعهده داشته است.

برترین موزه های جهان

موزه هرژ، بلژیک

آثار یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان قرن بیستم، گئورگی پراسپر رمی (Georgie Prosper Remi) که به اختصار هرژ نامیده می شد ، در واقع همان کارتونیست معروف بلژیکی و خالق شخصیت دوست داشتنی تین تین در موزه هرژ در بلژیک به نمایش گذاشته شده و معمار این موزه کریستین فرانسوی است.

 

موزه هنر سامسونگ، سئول، کره جنوبی

فاز اول موزه هنر سامسونگ در شهر سئول کره جنوبی توسط معمار سوئیسی ماریو بوتا و فاز دوم آن توسط معمار فرانسوی ژان نووه و معمار هلندی ریم کولهاس طراحی شده است. عمده آثار این موزه اختصاص به هنرمندان کره‌ای و فرهنگ این کشور دارد.

 

موزه MAXXI، رم، ایتالیا

موزه MAXXIدر شهر رم در ایتالیا توسط گروه معماری زاها حدید (Zaha Hadid) پس از یک دوره ده ساله طراحی و ساخته شد و اکنون درهای ان برای بازدید عموم باز است.

 

موزه هنر میلواکی، آمریکا

مجموعه آثار هنرمندان آمریکایی در زمینه‌های گوناگونی همچون نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، طراحی داخلی و دکوراسیون در موزه هنر میلواکی در آمریکا که در ماه می ۲۰۱۱ افتتاح شده در معرض نمایش قرار داده شد و طراح این موزه سانتیاگو کالاتراوا می‌باشد.

 

موزه سومایا، مکزیک

تعدادی از کلکسیون‌های خصوصی تاجر مکزیکی کارلوس اسلیم شامل ۶۶٫۰۰۰ اثر هنری از دوران مختلف در موزه سومایا در مکزیک که نام موزه بر گرفته از نام همسر مرحوم این تاجر مکزیکی سومایا جیمایل می باشد به نمایش گذاشته شده است . طراح آن فرناندو رومرو معمار و استاد طراحی مکزیکی می‌باشد.

 

موزه Aan De Stroom، بلژیک

 در شهر آنتورپ (Antwerp) در کشور بلژیک ۴۷۰ هزار قطعه هنری در موزه Aan De Stroom به نمایش گذاشته شده اند که معنای نام موزه ، موزه‌ای روی نهر بوده و توسط یک گروه معمار هلندی ساکن روتردام طراحی شده است .

 

مطالب مرتبط