اطلاعات توریستی ترکیه

اطلاعات توریستی ترکیه

ترکیه را اگر بخواهیم برای شما از اطلاعات عمومی این کشور بگویم که در جهان در رتبه سی و پنجمین کشور جهان محسوب می گردد.ترکیه که بین دو قاره آسیا و اروپا می باشد ,دو قاره مهم جهان که ترکیه در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا و همچنین ترکیه از سه طرف به دریا متصل می باشد.

اندازه و مسافت ترکیه که کمتر از نصف مساحت ایران می باشد که دوهمسایه اروپایی دارد و شش کشور اسیایی همسایه این کشور ترک می باشند.ترکیه با کشور های ایران,عراق,سوریه,یونان,بلغارستان,المنافع و مرز های مشترک دیگر این کشور. تورهای ترکیه در حال حاضر تور پر رفت و امدی برای ماست شاید دلیلش نیاز نداشتن ویزا برای ایرانیان باشد.

ترکیه آب و هوای خوبی دارد ,یعنی کوهستانی و بارانی که می توان در این کشور روزهای گرم و طلانیو زمستان های نسبتا سرد و کوتاه را تجربه کرد,ترکیه یک کشور مهم برای ایران بخاطر ترانزیت کالا و انرژی می باشد که از این کشور برای گذر گاهی برای اروپا می توان حساب کرد.

از دیگر اطلاعات توریستی ترکیه که از نظر کشاورزی بخاطر ریزش باران تقریبا کمتر از ۲۵ سانتی متر کشاورزی آن چنان خوبی ندارند البته محصولانی ماننده تنباکو، کتان، زیتون، چغندر قند و مرکبات,کشاورزی دارند اما بیشترین و مهم ترین محوصلات صادرات این کشور پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل می باشد.

مذهب بیشتر مردم ترکیه سنی می باشد این کشور حدود ۷۲ میلیون جمعیت دارد که مذهب های سنی و علوی از بیشترین مذهب های مردم ترکیه می باشد که در حال حاظر این کشور برای عید های فطر و قربان تعطیلی رسمی است.

زبان رسمی و اغلب مردم ترکیه (ترکی استانبولی ) می باشد,در این کشور که زبان های دیگر مانند عربی، ارمنی و یونانی هم تکلم می شود .ترکیه که از جمله کشور های است که از نظر علمی در رتبه خوبی در جهان قرار گرفته است.

پایتخت ترکیه ,آنکارا می باشد که برای گردشگران و توریست ها مناسب می باشد .شهر مهم و شلوغ دیگر ترکیه:استانبول ، ازمیر ، آدانا ، بورسا، ارزروم، قونیه، آنتالیا ، اورفا ، وان…از جمله شهر پر بازدید توریست و گردشگران می باشد. سفر به ترکیه را بخوانید .

اطلاعات مهم که در ترکیه بوجود آمده است یا در این کشور می باشد برای شما معرفی می کنیم:

ترکیه از لحاظ اقتصادی جز ۱۶ کشور جهان می باشد.

گل لاله معروف هلندی از ترکیه آمده است.

معرف قهوه به اروپا , ترکیه بوده است.

بزرگترین شهر ترکیه ,استانبول می باشد که مشترک بین دو قاره می باشد.

ساخت اولین کلیسا به نام  کلیسای پطرس مقدس در انطاکیه می باشد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. احلام گفت:

    کشور ترکیه واقعا دیدنیه،و ارزش داره ک ادم برای یکبار هم ک شده برای دیدن این کشور وقت بزاره،من ک واقعا خوشم اومد و لذت بردم