دیدنی های سفر به مراكش

ما قصد داریم در این پست برای شما دیدنی های مراکش معرفی کنیم,مراکش که در شمال غربی آفریقا می باشد و اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه مجاورت دارد.

این کشور که بیابان های زیادی دارد که در تابستان با گرمای خود بسیار داغ می باشد که شبیه به هیچ جای دیگری در دنیا نیست,بلکه تپه های شنی صحرای مراکش بسیار دیدنی و جالب می باشد که چادر های صحرا نشین های مراکش این بیابان و صحرا را دیدنی تر کرده اند,اگر شب به این صحرا بروید و یکی از این چادر ها استراحت کنید ,شب خوبی را می توانید سپری کنید زیرا وجود بیابان تاریک و آسمانی پر ستاره به شما آرامش خوبی می دهد.

 مکان های دیدنی سفر یه مراکش :كلیسای نوتردام، نیومدینا، مدرسه علی بن یوسف، قصر البدیع و  آبشار اوزود كه آبشاری است به ارتفاع ۱۱۰ متر ,مکان های شاخص و جاذبه های گردشگری مراکش می باشد که شما می توانید برای بازدید از این مکان ها قبل از سفر به مراکش برنامه ربزی کنید.

در کشور مراکش ,دیدنی های زیادی وجود دارد که بیشتر گردشگران به شهر مراکش سفر می کنند.وجود معماری زیبا در این شهر و همچنین جاذبه های تاریخی این شهر که به شهر جادویی معروف است.

باغ ماژرول مراکش

یکی از نقاط دیدنی و تفریحی مراکش باغ ماژرول می باشد که بعد از بازدید از این باغ در ذهن شما می ماند.زیرا وجود به خاطر تركیب بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی از گوشه كنار دنیا که همه هم رنگ می باشند و ایجاد فضای خاص و زیبا را فراهم کرده و همچنین استفاده از رنگ آبی بر روی دیوار های باغ که فضا را دو برابر زیبا تر کرده است.

بازار جماع الفنا

اگر اهل خرید هستید حتما به بازار بازار جماع الفنا مراکش سر بزنید.این بازار خیابانی تنگ و باریك که شلوغ می باشد بسیار معروف می باشد در مراکش که شما می توانید در این بازار پارچه‌های مراكشی و ادویه‌های محلی‌ خریداری کنید و اگر هم می خواهید سرگرمی و تفریحی در بازار داشته باشید می توانید برای دیدن تصویر رقص مارها و آكروبات بازی میمون‌ها در بازار جماع الفنا بروید و سرگرم شوید.

مسجد كتیبه

مسجد كتیبه از مکان های تاریخی مراکش می باشد که قدمت تاریخی دارد و زیبایی خاصی بنای مسجد دارد .وجود مسجد بزرگ در مراکش که سومین مسجد بزرگ دنیا بعد از مسجدالحرام و مسجد النبی است که این مسجد روی اب می باشد و بسیار دیدنی می باشد.

از دیگر دیدنی های مراکش شهر شفشاون در مراكش است که در این لینک زیر میتوانید در مورد آن بخوانید .

 

 

مطالب مرتبط