وسایل لازم در مسافرت با کودک دو ساله

 

یکی از دغده های خانواده ها که کودک دو ساله یا کمی بزرگتر و کوچکتر دارند ,سفر می باشد.خصوصا مادران بر این باورند که سفر رفتن باعث ناخوشی برای فرزند آنها می شود.شما می توانید با یک برنامه ریزی مناسب و خوب یک سفر دلچسپ همراه با کودک خود داشته باشید.

اگر قصد لذت در سفر دارید ,شما می توانید به راحتی آن را بوجود بیاورید.اینگونه که اگر سفر هوایی دارید ,می توانید مقداری تنقلات برای کودک بسته بندی کنید تا زمانی که به ناچار دچار تاخیر هوایی در سفر شدید، کودک شما گرسنه نماند. یا راه دیگر این می باشد که شما بسته های شیرینی و میوه های خشک کوچک را در کیف داشته باشید که بعد از ناارامی به کودک بدهید علاوه بر سرگرم نبودن باعث دلگرمی آن می شود.

وسایل لازم در مسافرت با کودک دو ساله

همیشه در سفر های هوایی برای کودکان بسته های متنوعی از اسباب بازی های کوچک که شامل بلوک های مغناطیسی، تابلوهای نقاشی، چند کتاب کاغذی ، کاغذ و برچسب و چندین اسباب بازی رنگارنگ قرار می دهند که خود آن یک سرگرمی خوبی برای کودک می باشد.علاوه بر اسباب بازی می توانید کودک را تشویق به تماشای بیرون از پنجره کنید ,زیرا بسیار خوشحال کننده است.

در ساک کودک یک عدد پتو و سایر لوازم شخصی کودک قرار بدهید.همچنین یکی دیگر از سرگرمی ها برای کودک در سفر ,بازی های کودکانه در موبایل می باشد.شما قبل از سفر شارژ باطری خود را پر کنید تا در سفر اگر کودک شما بازی کند ,شارژ آن تمام نشود.

سفر هوایی با کودک دوساله

اگر مقصد سفر شما سردسیر است,یراهن تمیز و ژاکت گرم برای کودک دوساله ضروری است.همچنین در سفرهای هوایی برای کودکان دو ساله که روی صندلی نمیشنند ,می توانید صندلی ماشین کودک نو پا خود را بر روی صندلی هواپیما قرار دهید.اما اگر کودک شما وزنی تقریبا ۱۸ کیلو دارد می توانید به راحتی با استفاده از کمربند ایمنی هواپیما به راحتی می توانید از او محافظت کنید.

مراقبت های بهداشتی از کودک دو ساله

مهم ترین نکته هنگام سفر با کودک,حفظ نکات بهداشتی است زیرا در هنگام مسافرت ممکن است انواع آلودگی ها و باکتری در اطراف کودک، در وسایل یا وسیله مسافرت وجود داشته باشد.یکی از وسایل مورد نیاز برای کودک شما هنگام سفر خصوصا با وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس , دستمال ضد باکتری و ضدعفونی کننده دست است.در هنگام غذا خوردن در طی مسیر، پاک کردن کارد و چنگال در رستوران هایی که موارد بهداشتی را نادیده می گیرند و یا صابون کاغذی ضد عفونی کننده دست در زمانی که هیچ امکانات شستشو ندارید می تواند از ورود میکروب به بدن کودک جلوگیری کند.

در زمان مسافرت کودک شما روند غذا خوردن آن تغییر می کنند.به این علت که کودک شما در یک شهر جدید دچار تغییر شود که این موضوع با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی، کاملا طبیعی است.پس نگرانی خاصی برای کم اشتهایی کودک خود در سفر نداشته باشید.

همیشه در سفر کودک را محدود نکنید.یعنی فعالیت کودک خود را کم نکنید,به اجازه بدهید که آزادانه حرکت کرده ,حتی در سالن فرودگاه بدود.

یکی از نکات دیگر برای کودک شما این است که محیطی شاد برای کودک خود فراهم کنید تا مسافرت برای کودک دو ساله تبدیل به گنجینه ای از خاطرات زیبا شود.

مطالب مرتبط