خانه / جهانگردی / دانستنی های سفر به وان ترکیه

دانستنی های سفر به وان ترکیه

اگر قصد دارید که سفری به دریاچه و شهر وان در ترکیه داشته باشید خوب است از روزهای قبل از سفرتان به دنبال جمع کردن اطلاعات پیرامون سفر و اقامتتان در وان باشید. شهر وان در شرق کشور ترکیه و در سواحل شرقی دریاچه وان واقع شده است.

vankedisi.8123642_std

در قسمت شرقی این شهر قلعه تاریخی وان واقع است که محل رفت و آمد تاریخ دوستان و گردش گر ها است. وان دارای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری است. زبان اهالی وان کردی کرمانجی است. طبق آمار های مرکز فرهنگی گردشگری وان بسیاری از توریست هایی که به وان سفر می کنند در رسته ی تجار و ثروتمندان هستند. اما بیشتر توریست ها مربوط به کشورهای آلمان و کره جنوبی هستند.

istanbul_02

برای سفر به وان بهتر است یک برنامه ریزی سه تا ۴ روزه داشته باشید. هوای این محل معتدل است و این بخاطر دریاچه است. اگر بخواهید از طریق زمین به وان بروید باید از شهرهایی نظیر قزوین، زنجان و تبریز عبور کنید و به مرز بازرگان که رسیدید، از رازی و سرو رد شده و به سمت شهر ماکو و خوی در ارومیه بروید. حالا از طریق ارومیه می توانید با طی مسافت ۲۹۰ کیلومتر در ۴ ساعت به وان برسید.

121-392

سفر با قطار نیز روش دیگر سفر به وان است. قطار تهران- وان هر هفته یک رفت و آمد دارد. هر چند در سفر با قطار آرامش دارید اما به علت گشت و بازرسی زمان زیادی را صرف باید کنید بنابراین سفر جاده ای بهتر است.

8e35b81be6e583753a3d0616fddf20e3.jpg.thumb_700

مردم وان تا حدودی می توانند ایرانی صحبت کنند به همین دلیل اگر بدانند شما از ایران وارد این شهر شده اید سریعا با شما خو گرفته و سعی دارند فارسی صحبت کنند. اجناسی که در این منطقه فروش می رود علاوه بر لیر ترکیه، به ریال نیز به فروش می رسند.می توانید به مراکز خرید بزرگ رفته و اجناس خارجی و برند های مشهور را در وان ترکیه خریداری کنید. در این شهر مردم حجاب را رعایت می کنند اما کسانی هم که حجاب ندارند از پوشش خوبی برخوردارند.

امتیاز شما
[Total: 98 Average: 2.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.