سفر به تاجیکستان

 

 

 

کشور تاجیسکتان که در قدیم جزوه ایران بوده را برای شما معرفی میکنیم.این کشور که لهجه ای شبیه به افغان و فارسی دری دارند و این کشور از جنوب با افغانستان و از شرق با چین هم مرز می باشد.

اگر بخواهیم از دیدنی های و گردشگری تاجیسکتان برای شما بگویم باید معرفی شهر های دیدنی تاجیسکتان را بگویم,شهر دیدنی دوشنبه در تاجیسکتان می باشد این شهر بسیار تمییز می باشد و یکی از خیابان های این شهر به نام رودکی هم می باشد. دوشنبه یکی از شهر های می باشد که کسانی قصد سفر و گردش به تاجیسکتان دارند می روند و دیدنی و خیابان های این شهر دیدن می کنند, در شهر دوشنبه وجود کاخ ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ، موزه ملی تاجیکستان و هتل های بسیار زیبا و همچنین درختان سر به فلک زده این شهر بسیار دیدنی می باشد.

وجود درختان و سر سبز در دوشنبه باعث شده است مردم عصر ها به پیاده روی در این شهر با این فضا می روند که خودش خیلی جالب می باشد و باعث شده است برای رفتن به محل کار بدون استفاده از ماشین بروند و پیاده ای به محل کار خود بروند.

در شهر دیدنی دوشنبه که پایتخت تاجیسکتان می باشد چهار بازار برای خرید وجود دارد(البته بازهای دیگری هم دارد)اما این چهار جز اصلی ترین و بازار بزرگ این شهر می باشد که این بازار را برای شما معرفی میکنیم:بازار «شاهمنصور» در مرکز شهر، بازار «سخاوت» کمی دورتر از شهر و بازار «کاروان» بازار های اصلی این شهر می باشد .

آب و هوای دوشنبه بسیار تمیز می باشد و فقط یکی از مشکلات این شهر این است که در بعضی مواقع آب و یا برق شهر قطع می شود ولی آب آشامیدنی این شهر بسیار شیرین و گوارا می باشد.

قوانین تاجیکستان برای گردشگران خصوصا ایرانی ها این می باشد که شب ها از ساعت ۱۲ نیمه شب بیرون نروند و به مجالس های نا متعارف بدون هماهنگی مسئول تور به مکان های ناشناخته نروند.

برای رانندگی در شهر تاجیسکتان باید گواهی نامه ببین المللی رانندگی داشته باشید و همچنین برای سفر به این کشور حتما از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید.

اگر قصد سفر به تاجیسکتان را با ماشین شخصی خود دارید توجه داشته باشید کیفیت و پائین بودن استاندارد جاده ها و خطر رانندگی در شب باید مد نظر اتباع جمهوری اسلامی ایران که با خودروی شخصی در این کشور مسافرت می نمایند قرار گیرد.

مطالب مرتبط