سفر به فیلیپین

کشور فیلیپین که هیج مرز خاکی ندارد و تشکیل شده از جزیره های کوچک و بزرگ می باشد و جمعیتی حدود به ۸۸ میلیون نفر میرسد که وسعت خاکی فیلیپین به اندازه یک پنجم کشور ایران می باشد ,سه جزیره بزرگ و معروف فیلیپین لوزون ,ویسایاس و میدانائو می باشند .جزیره ی لوزون در شمال فیلپین و جزیره ی جزایر ویسایاس در مرکزو جزایرمیندانائو در جنوب فیلپین قرار گرفته اند.

جدود ۱۰ درصد مردم فیلپین مسلمان و بقیه آنها به ادیان مسحیت از شاخه های مختلف می باشند.در کشور فیلپین آزادی مذهب وجود دارد یه اینصورت که در پایتخت مساجد بزرگ و همچنین تعصیلی رسمی مانند عید فطر و عید قربان وجود دارد .

پایتخت فیلپین مانیل است که بالغ بر ۱۵ میلیون جمعیت دارد ,یکی از شهر مهم و توربستی فیلیپین که حدود ۸ میلیون جمعیت دارد  سبو میباشد که دومین شهر پر جمعیت فیلیپین محسوب می شود.

پول فیلیپن پزو می باشد و هردلار معادل ۴۱ پزو است , اما نکته قابل ذکر این می باشد برای سفر به فلیپین دلار همراه خود داشته باشید زیرا صرافی های این کشور شبانه روزی می باشد.

یکی از موارد در آمد کشور فیلیپن صادرات موز و میوه های استوایی مانند نارگیل وانبه می باشد که اقتصاد کشور را تامیین و به همراه نیروی کار که با ارز آوری بسیاربالا توانسته اقصاد کشور را بر پا کند.آب و هوای فیلیپن هم معتدل می باشد به اینگونه که درجه هوا بین ۲۰ درجه تا۳۸ درجه متغیر بوده و تا حالا هم به زیر صفر نرسیده است.

زبان رسمی این کشور به غیر از لهجه محلی این کشور مانند زبان های تگالوگ و سبوانو و ایلوکانو ,زبان انگلیسی می باشد که به خاطر همین هم باعث شده دانشجوهای زیادی از سراسر دنیا به خود جذب کنند و دانشجوهای زیادی هم از ایران برای تحصیل به فیلپین می روند.دانشگاه معروف این کشور  بو پی در مانیل می باشد.

فیلیپین کشوری است که برای سفر به فیلیپین باید برنامه ریزی داشته باشید و خصوصا قبل از سفر به فیلپین از آب و هوا این کشور اطلاع داشته باشید,برای خرید در فیلیپین با وجود مراکز خرید بزرگ شاید چند روز هم طول بکشد تا بتوانید از مراکز خرید و استفاده از غذا های خوردنی و فست فود های این کشور بهره برد.در خلیج مانیل شما می توانید از مراکز خرید خوب و همچنین غذای های ایرانی مانند چلو کباب هم استفاده کنید و لذت ببرید.

مکان های دیدنی فیلپین که بیشتر مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار گرفته  جزیره پالاوان و جزیره بوراکای و هاندرد ایلند و پورتو گالاریا.بوهول و سبو و داوائو و تپه های شکلاتی می باشد که اکثر توریست بعد از سفر به فیلیپن به این منطقه و جزیره های دیدنی بازدید میکنند.

برای سفر به فیلیپن و گرفتن بلیط هواپیما از تهران (رفت و برگشت) حدود قیمت ۱۲۰۰ دلار هزینه می شود ,حدود ده ساعت با پرواز شما به مقصد میرسید که طولانی می باشد .هزینه ویزا هم که برای بیست روز تا یک ماه ۵۰ دلار هزینه دارد.

قیمت هتل های فیلپین هم بستگی به درجه و ستاره آن دارد که حداقل هتل مناسب شبی ۳۰ دلار می باشد که ارزان تر هم پیدا می شود اما کیفیت آن پایین می باشد.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فرزانه گفت:

    فیلیپین اصلا جای مناسبی برای سفر نیست، سفر ب فیلیپینی اشتباهه ک متاسفانه من هم مرتکب شدم! هیچ جایی برای دیدن نداره،اب هواشم افتضاحه،خیلی حوصله سربره! واقعا خسته کننده ست! ۱۱ساعت پرواز رو باید تحمل کنید که هیچی بشه! اگ میخواید برید فیلیپین نظرتونو عوض کنید و ی کشور دیگه رو انتخاب کنید یا حتا از شهرای شمالی یا جنوبی کشور خودمون رو!