سفر به گوا

یکی از بهترین فصل های برای سفر به گوا پاییز و زمستان می باشد.در مجموعه گوا از نظر بهداشت سطح پایینی دارد ,اما این امر موجب نمی شود که به این شهر سفر نکرد.ما برای شما در این مقاله نکته های مفیدی در مورد حفظ سلامتی در گوا می گوییم تا سفر خوبی داشته باشید.

یکی از بیماری های که در هند شیوع دارد,بیماری معده است.اما گردشگران ایرانی در این دو سال به این بیماری مبتلا نشده اند.دیگر بیماری که در گوا سراغ گردشگران می اید خارش و ابتلا به حساسیت های پوستی‌ست.شما برای جلوگیری از این بیماری باید نکاتی را رعایت کنید از جمله:

۱-هنگام سفر به گوا اگر قصد دارید دارویی همراه خود ببرید با جعبه ببرید,زیرا داروهای بدون جعبه در فرودگاه ممنوع می باشد.

۲-به همراه داشتن سرنگ برای تزریق فراموش نکنید,همچنین نسخه دکتر.

۳-اگر شما مشکل قلب دارید,حتما یک نسخه از نوار قلب خود را همراه ببرید.

۴-داروهای ضد بارداری و ضد افسردگی و یا فشار خون اگر مصرف میکنید ,برای سفر به گوا به همراه خود ببرید.زیرا اگر در سفر تمام کنید به سختی می توانید در این شهر پیدا کنید.

واکسن های ضروری پیش از سفر به هند

سازمان بهداشت برای افرادی که قصد سفر به یکی از شهرهای هند دارند توصیه میکند که قبل از سفر این واکس ها را بزنند:

۱–دیفتری بزرگسالان و کزاز ۲-فلج اطفال ۳-حصبه ۴-هاری

در خود هند مراقبت های پزشکی وجود دارد,اما در گوا از نظر بهداشت و مراقبت های پزشکی سطح پایینی قرار دارد.برای مثال همیشه آمبولانس دیر می رسد و اغلب مردم ترجیح می دهند که در مواقع اضطراری از تاکسی استفاده کنند.

طبیعت زیبای گوا مثال زدنی می باشد که اکثر گردشگران از این طبعیت ها در گوا برای تفریح و گذراندن ساعتی در طبعیت با شور و شوقی بسیار استفاده میکند که خطراتی هم دارد از جمله:

۱- نیش حشره ها

اگر قصد روستاگردی در هند و گوا دارید حتما آنتی هیستامین و آنتی بیوتیک به همراه خود داشته باشید.زیرا حشراتی وجود دارد که نیش آن ها باعث خارش و سوزش می شود.

۲- مشکلات پوستی

یکی دیگر از بیماری های که در مناطق مرطوب گوا وجود دارد,بیماری قارچی می باشد.هر گونه خارش یا قرمزی در بدن با پزشک مشورت کنید. بیماری های قارچی در گوا، ابتدا در کشاله ران، زیر بغل و لا به لای انگشت های پا بروز پیدا می کنند پس در بهداشت این قسمت های بدن بیشتر کوشا باشید تا دچار بیماری های آزاردهنده قارچی نشوید.

برای پیشگیری از این بیماری اگر پوست خشکی دارید توصیه می کنیم از کرم هایی مثل كلوتريمازول يا لاميزيل استفاده کنید که ضد قارچ هم هستند.

۳- گرمازدگی

اگر در فصلی به گوا سفر کرده اید که دچار گرما زدگی می شود باید برای جلوگیری از گرمازدگی کمی آب نمک همراه داشته باشید.

۴- مشکلات ورزشکاران

اگر قصد کوهنوردی و غواصی در گوا دارید دقت داشته باشید که عفونت گوش نگیرید.برای پیشگیری از این بیماری می توانید خود را بیمه کنید تا در هنگام بروز مشکلات از بهترین خدمات درمانی با کمترین هزینه برخوردار شوید.

۵- آفتاب سوختگی

شنا در گوا از محبوب ترین تفریح ها می باشد.پس به یاد داشته باشید که در استفاده از کرم ضد آفتاب سهل انگاری نکنید.

ما در این مقاله از بیماری های گوا و پیشگیری از آن برای شما بیان کرده ایم,حال این امر باعث می شود که گردشگران کمتری به گوا برای سفر فکر کنند.اما به یاد داشته باشید این نکته ها، تنها برای احتیاط بیشتر مسافران ارایه شد و اگر در سفرتان نکات بهداشتی را رعایت کنید با مشکلی رو به رو نمی شوید.

مطالب مرتبط