به بالی سفر کنیم یا به پوکت؟

پوکت و بالی هر دو در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته اند ، با اینکه این دو در جزایر کاملا متفاوتی هستند ولی در مواردی شباهت هایی به یکدیگر دارند و همواره مورد توجه توریستان و گردشگران واقع شده اند.

 

اگر قصد سفر به مدت طولانی را دارید این دو جزیره با سواحل زیبا و بیاد ماندنی تجربه ای غیر قابل وصف را در یاد و خاطره شما حک می کنند ، در اینجا به وصف این دو جزیره خارق العاده می پردازیم ولی انتخاب با شماست که کدام جزیره را برای سفر انتخاب کنید. سفر به بالی یا پوکت؟ این انتخاب با شماست.

سواحل

سواحل پوکت دارای شن های پودری و نرم و آبهای درخشانی است که به رنگ آبی آسمان نمایان می شود، بالی دارای سواحل سنگی و مناسب برای موج سواری و چتر بازی و دیدن مناظر بکر از اوج اسمان می باشد ، از نظر آرامش می توان گفت که بالی آرام تر و محیطی صمیمی تر دارد.

غذا

غذاها در پوکت به سبک تایلندی پخته می شوند که تند، ترش و شیرین هستند، پس اگر از غذاهای تند و آتشین مثل کیک ماهی، برنج چسبناک با انبه لذت می برید پوکت را انتخاب کنید، ولی اگر از غذاهای چینی و هندی که در آنها از ادویه کاری ،برنج، سیر، زردچوبه ،فلفل قرمز و زنجبیل لذت می برید به بالی سفر کنید تا طعمی جدید را احساس کنید. توریست ها در این دو مکان می توانند طعم خوش هر غذایی را در کنار سواحلی رویایی بچشند.

 

 

فرهنگ

در این باره نمی توان توضیح کاملی داد زیرا فرهنگ ریشه های عمیقی دارد که از بحث ما خارج است ولی به طور کل پوکت دارای مردمانی مهمان نواز که به راحتی با مسافران ارتباط برقرار می کنند است،  منظور ما این نیست که در بالی با شما درست رفتار نمی شود خیر مردمان بالی نیز مهمان نواز می باشند با این تفاوت که در برخی مناطق بالی مقرراتی حکم فرمایی می کند به عنوان مثال در منطقه اوبود بعد از ساعت ۹ شب شهر در سکوت غرق می شود گویا همه به زیر آب رفته اند .شما در بالی می توانید از معابد باستانی زمین های کشت برنج و آتش فشان قدیمی و خاموش دیدن کنید.

 

نوع سفر و فعالیت

پوکت جزیره ی مناسب جهت مطالعه ، خوردن غذاهای گوناگون ، ماساژ های ساحلی بی نظیر است ، هر شخص علایق خودش را دارد آیا از این تفریحات لذت می برید؟

بالی دارای مناظر بکر و مکان های گردشگری زیبایی می باشد که مناسب جهت کسانی می باشد که به گردش و کشف جاذبه ها علاقه دارند.

 

با چه کسی سفر می کنید؟

اگر همراه با خانواده سفر می کنید پوکت بهترین گزینه برای سفر است زیرا دارای امکانات فراوانی در کنار ساحل نظیر پارک بازی کودکان و نیز پرستار کودک که سفر را برای شما و خانوادتان لذت بخش تر می کند، اما اگر می خواهید در کنار سواحلی با رویاهای عاشقانه و سرشار از زیبایی های خداوندی غرق شوید بالی را انتخاب کنید .

 

این نکته ها را به یاد داشته باشید:

اگر قصد سفر به محیطی سرشار از آرامش و دور از دغدغه های شغلی و نیز مناظر طبیعی و بکرهستید به اوبود ubud در بالی سفر کنید.

اگر بدنبال سواحلی به یاد ماندنی هستید به کاتانوی (kata noi) در پوکت سفر کنید.

 

اگر دوست دارید در ویلاهایی مدرن و رو به اقیانوس و عظمت خدادادی باشید به بالی سفر کنید.

اگر می خواهید به مکانی که سکانس فیلم ساحل از لئوناردو دی کاپریو اجرا شده دیدن کنید به جزیره فی فی در پوکت سفر کنید.

دوست دارید با خانواده خود به تفریح و بازی بپردازید به ساحل کارون (karon) در پوکت سفر کنید.

مطالب مرتبط