راهنمای سفر به اسپانیا

کشوری بسیار زیبا و دومین کشور بزرگ واقع در جموب غربی اروپا، از شرق به دریای مدیترانه و از غرب اقیانوس اطلس راه دارد، در همسایگی با فرانسه و پرتغال، کشوری در اتحادیه اروپا و یکی از منابع مهم درآمد و جاذبه ی گردشگری بسیار زیبا، این کشور ” اسپانیا” است.

این کشور در طول تاریخ تحت سلطنت و حکومت پادشهانی از جمله آفریقایی ها، اعراب و اروپایی ها قرار داشته و دارای حکومت مشروطه است و از بین تمام کشورهای اروپا قدمت و پیششینه ی تاریخی طولانی تری دارد. این مقاله را با دقت بخوانید چرا که برای سفر به اسپانیا به آن احتیاج دارید

اسپانیا چند نوع متغیر اب و هوایی دارد. به طور مثال در زمستان شاهد تابستان های خنک در مناطق کوهستانی هستیم و دارای تابستان های داغ و زمستان های معتدل و مدیترانه ای در قسمت جنوب شرق و تابستان های بسیار داغ و زمستان فوق العاده سرد در مناطق خشک مرکزی است.

همان طور که می دانید شماره خدمات پزشکی و اورژانس در هر کشوری متفاوت است و در شهر اسپانیا ۰۰۶ شماره ی اورژانس است.

هنگامی که به رستوران یا هتل می روید رایج است که به خدمه انعام دهید. اما در اسپانیا صورت حساب ها شامل ۱۵ درصد حق سرویس هستند. بنابراین مراقب باشید بیش از حد انعام ندهید. این انعام به کارمندان هتل ۰٫۵ تا ۱ یورو می باشد اما در هتل های لوکس و رستوران ها ۵ تا ۱۰ یورو می باشد.

سرویس های بهداشتی عمومی بسیار تمیز و مجهز در تمام رستوران ها و هتل های اسپانیا وجود دارند که سرویس بهداشتی خانم ها با senoras  یا dams و آقایان با caballeros  مشخص شده اند که البته اگر زبان اسپانیایی را قبل از رفتن یاد گرفته باشید حتما از این اسم ها اطلاع دارید.

اسپانیا شامل شهرهای بسیار زیاد و فوق العاده زیبایی است که از جمله آن ها مادرید، کوردوبا، بارسلون و … است.

مادرید:

بزرگترین شهر و پایتخت اسپانیا شهر مادرید است که در ابتدا نام یک قصر کوچک به نام ” آل-موداینا” بوده که پس از تغییر این اسم توسط اعراب به “ال-ماجرید” و سپس به ” مادرید ” امروزی تبدیل شد.

با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید در این شهر اقامت کنید و یا از وسایل نقلیه مختلف استفاده کنید زیرا هتل ها و وسایل نقلیه متفاوت و مختلفی در جای جای این شهر برای تمام افراد ایجاد شده اند که یکی از معروف ترین هتل های این شهر ” اینتور پالاسیو سن مارتین” است.

این شهر سالیانه حدود ۴۵ میلیون نفر گردشگر و توریست دارد که دلیل آن وجود مکان های بسیار زیبا و دیدنی این شهر از جمله “پورتا دل سول مادرید ” ،  “کلیسای جامع آلمودنا” و “کاخ سلطنتی” و همچنین بناهای معماری و تاریخی و موزه ها و مناظر طبیعی می باشد.

این شهر زمستان های بسیار سرد و پر برف و تابستان های بسیار گرم و خشک به دلیل واقع شدن این شهر در بلندی و همچنین پاییز های پر از بارش بارندگی دارد.

کوردوبا:

شهر قرطبه یا کوردوبا که در جنوب اسپانیا واقع است یکی از مراکز مهم تمدن می باشد و همچنین مورد توجه کشور اسپانیا به دلیل جذب بسیار زیاد توریست و یکی از منابع درآَمد این کشور است. مسلمانان زیادی در این شهر اقامت دارند و مساجد بسیار زیبایی در این شهر بنا کرده اند.

این شهر یکی از مراکز چرم سازی ، کاغذسازی، قند سازی و مواد شیمیایی است.

شهر قرطبه یکی از مهم ترین شهر های امپراطوری روم است و به دلیل وجود آثار باستانی و تاریخی بسیار زیاد در این شهر باعث قرار دادن توریست در فضا و محیطی همچون فضاهای زمان قدیم می شود.

این شهر نیز یرای اقامت همه نوع قشر مردم با هر مقدار بودجه می باشد  زیرا دارای هتل ها و رستوران های متعدد با قیمت های متفاوت است.

کوردوبا آب و هوایی مدیترانه ای دارد که همین علت وحود زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرم و خشک می شود.

بارسلون:

شهر بارسلون با قدمتی ۲ هزار ساله ، با سالانه ۱۰ میلیون گردشگر از تمام نقاط جهان،  سومین شهر محبوب و پر بازدید اسپانیا است که در ساحل شمال شرقی مدیترانه قرار دارد. این شهر در زمینه هایی همچون هنر، تجارت،آموزش و تخصیلات و رسانه زبانزد است.

این شهر روی فلاتی با ۱۷۰ کیلومتر مربع قرار دارد که بیشتر محیطش را شهر بارسلون تشکیل داده است و همچنین یکی از بلندترین کوه های اسپانیا با حدود ۵۱۰ متر در این شهر قرار دارد. کوه تیبیدابو.

سازه های تاریخی متعدد، آب و هوای بسیار عالی، پارک های جنگلی و طبیعی، سواحل بسیار زیبا، موزه ها و کلیساها از جمله منابع جذب گردشگر بارسلون به شمار می روند.

داشتن آب و هوای مدیترانه ای دلیل زمستان های مرطوب و تابستان های گرم و خشک در این شهر است.

ایبیزا:

شهر ایبیزا یا یابسه یا ایوبزا ، جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع است و سالانه ۱٫۵ میلیون گردشگر را به سمت خود جذب می کند.

شهرت این شهر به دلیل جشن ها، موسیقی ها و جشن های تابستانی است که همیشه برپاست و فضایی بسیار دل انگیز . شاد برای مسافران ایجاد می کند.

این شهر به دلیل وجود اب در اطراف آن نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد و در اکثر روزهای سال برای سفر مناسب است.

ماربلا:

ماربلا، نماد زیبایی اسپانیا، در جنوب این کشور و در کنار دریای مدیترانه واقع است که همین دلیل آب و هوای بسیار خوب این شهر است.

سواحل فوق العاده زیبا و دیدنی، مناظر خیره کننده، قانون مندی و مدیریت عالی این شهر، سواحل بسیار تمیز، آب و هوای بسیار عالی، بناهای تاریخی و معماری زیبا و قصرها و قلعه های پادشاهان از جمله مناطق جذب کننده ی مسافران به این شهر زیبا است.

این شهر نیز آب و هوای مدیترانه ای دارد وبا زمستان های معتدل و تابستان های خنک همراه است.

مالاگا:

ششمین شهر بزرگ اسپانیا که در جنوبی ترین بخش قرار دارد م سالانه ۱۴ میلیون توریست را به سمت خود جذب می کند شهر مالاگاست.

سواحل بسیار زیبا، باغ ها و فضاهای سبز و هر چیز دیگری که سبب جذب گردشگر می شود را می توانید در مالاگا پیدا کنید.

این شهر نیمه تاریخی و نیمه ساحلی است که به دلیل تمدن تاریخی به جا مانده، همچون موزه ای بسیار بزرگ است  . اکثر بناهای تاریخی این شهر قرن ها قدمت دارند که مورد توجه بسیاری از تاریخ دوستان قرار گرفته.

اب و هوای مالاگا به دلیل ساحلی بودن آن مدیترانه ای است که تابستان های گرم و زمستان های معتدل را به همراه دارد و در همه ی ماه های سال آفتاب دل انگیزی بر روی شهر قرار دارد.

مطالب مرتبط