راهنمای سفر به ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن شهر رم است. این کشور متشکل از شبه جزیره ی ایتالیا و دو جزیره ی سیسیل و ساردنی است که در دریای مدیترانه قرار دارند. ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو هشت کشور صنعتی دنیا به شمار می آید. زبان رایج مردم ایتالیا ، ایتالیایی است و واحد پولی آن یورو می باشد. از مهم ترین شهر های ایتالیا می توان به رم ، میلان ، ونیز ، فلورانس و ناپل اشاره کرد. ایتالیا پنجمین کشور از لحاظ جمعیت در قاره ی اروپاست و دارای آب و هوای معتدل فصلی است.
 درون خاک کشور ایتالیا ، دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود. پایتخت این کشور یعنی شهر رم ، برای سده های پیاپی پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ بوده است و یکی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب به شمار می رود.

برای سفر به کشور زیبای ایتالیا به اطلاعات زیر نیاز پیدا می کنید :

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا چه زمانی است ؟

از ماه های آوریل تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به ایتالیاست چون دمای هوا در این دوران اغلب معتدل و مناسب است. بدترین ماه برای سفر به ایتالیا آگوست است زیرا هوا بسیار گرم و مرطوب است و بیشتر ساکنان ایتالیا در این ماه به تعطیلات می روند و بسیاری از هتل ها ، رستوران ها و فروشگاه ها در این ماه تعطیل هستند. از ماه ژوئن تا اوائل سپتامبر اوج سفر به رم است.

آب و هوای کشور ایتالیا چگونه است ؟

در تابستان ، تمام شهر های ایتالیا گرم هستند ولی شهرهای جنوبی آن دارای هوای گرمتری می باشند. گرم ترین ماه های سال در رم از می شروع شده و تا اکتبر ادامه دارند. شهر های شمالی دارای هوای سرد همراه با بارش باران و برف هستند اما در جنوب کشور هوا گرم تر است و میانگین دما به ۱۰ درجه سانتیگراد در زمستان می رسد. رطوبت هوا در شهرهای ایتالیا کم است و در رم ، ناپل و جنوب ایتالیا میانگین دمای هوا در روز به ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد و شب ها معمولا خنک تر است.

 

ساعات کار اداری در ایتالیا چگونه است ؟

ساعت کاری رایج در ایتالیا ، از دوشنبه تا جمعه از حدود ساعت ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و از حدود ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۹:۰۰ یا ۱۹:۳۰ می باشد.  اغلب دفاتر،در ماه های جولای و آگوست، بعد از ظهرها تا ۱۶:۳۰ یا ۱۷:۰۰ باز هستند. ادارات دولتی، بانک ها و … در روزهای تعطیل رسمی کار نمی کنند. اغلب فروشگاه ها در روزهای یکشنبه تعطیل هستند. بانک ها ، دوشنبه تا جمعه از ۸:۳۰ تا ۱۳:۰۰ یا ۱۳:۳۰ و از ۱۴:۰۰ یا ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۰۰ مشغول به کار هستند.

دسترسی به خدمات پزشکی در ایتالیا چگونه است ؟

برای دسترسی به فوریت های پزشکی با شماره ۱۱۳ تماس بگیرید. در تمامی داروخانه ها لیست داروخانه های شبانه روزی نصب شده است تا در صورت نیاز به دارو در روزهای تعطیل و یا نیمه شب بتوانید از آن ها تهیه نمائید.

 

ولتاژ برق در ایتالیا چقدر است ؟

در شهرهای مختلف ایتالیا، ولتاژ برق از ۱۱۵ تا ۲۲۰ ولت متغیر است و بهتر است قبل از سفر با هتل مقصد هماهنگ کنید و در صورت نیاز مبدل ولتاژ همراه خود داشته باشید.

میزان مالیات در ایتالیا چقدر است ؟

طبق قوانین اتحادیه اروپا ، هر کشور مبلغی را به عنوان مالیات روی بسیاری از فاکتورهای خرید کالا و خدمات اضافه می کند. مالیات در صورت حساب ها با عنوان IVA لحاظ می گردد. استاندارد IVA رقم ۱۹٫۶ % روی کالاهایی نظیر لباس، چرم، کفش، اسباب بازی، لباس های خزدار، عطر، دوربین و حتی خاویار است. در صورتی که گردشگران حداقل ۱۵۵ یورو خرید کرده باشند می توانند برای بعضی از این کالاها مالیات اضافه شده بر صورت حساب را از بخش معاف از مالیات فرودگاه پس بگیرند.

 

میزان انعام در ایتالیا چقدر است ؟

میزان انعام دریافتی در ایتالیا کاملا بستگی به نظر شخصی شما دارد در هتل ها و رستوران ها بین ۱۵ تا ۱۹ درصد حق سرویس به صورت حساب شما می افزایند و در صورتی که خودتان تمایل داشته باشید می توانید بین ۰٫۵ تا ۲ یورو به پرسنل انعام دهید. به راننده تاکسی ها هم حداقل ۱۵ رصد رقم کرایه می توانید انعام دهید.

وضعیت سرویس های بهداشتی در ایتالیا چگونه است ؟

همه ی مکان های عمومی از جمله : تمامی فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، رستوران ها، پمپ بنزین ها سرویس بهداشتی تمیزی دارند که با نام های DONNE یا SIGNORE برای بانوان و UOMINI یا SIGNORI برای آقایان مشخص شده اند.

مطالب مرتبط