راهنمای سفر به هند

کشور هندوستان در جنوب آسیا قرار گرفته است و پایتخت آن دهلی نو است. زبان رایج مردم هندوستان ، هندی و واحد پولی آن روپیه است. هند از شمال غربی با پاکستان ، از شمال باچین ، بوتان ، نپال و تبت و از شمال شرقی با کشورهای برمه و بنگلادش همسایه است. مرزهای آبی هند عبارتند از : از غرب دریای عمان ، از شرق خلیج بنگال و از جنوب اقیانوس هند.
 هند از نظر وسعت هفتمین کشور جهان است . کشور هند پست و هموار است و وجود رشته کوه هیمالیا در شمال آن باعث شده است که رطوبت و ابرهای باران زا به شمال آسیا نفوذ نکند و بنابراین هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک حاصلخیز است. هند یک کشور پرجمعیت است.
مهم ترین شهرهای هند عبارتند از : دهلی نو ، آگرا، جیپور و گوا.
برای سفر به هندوستان می بایست پاسخ سوالات زیر را بدانید :
چه زمانی بهترین زمان برای سفر به هند است ؟
بهترین معیار برای انتخاب زمان مناسب برای سفر به هندوستان وضعیت آب و هوای آن است. توصیه می شود که در ماه های زمستانی همانند نوامبر و مارس به عنوان توریست وارد این کشور نشوید. از دسامبر تا ژانویه نیز جمعیت زیادی از محلی ها و دیگر توریست ها به مناطق جنوبی مانند سواحل گوا می روند که بهتر است در آن زمان به آنجا نروید.
هند دارای چه نوع آب و هوایی است ؟
 بدلیل وسعت زیاد هند دارای چندین نوع آب وهواست که در هر منطقه متفاوت است. هند در یک سال شش فصل دارد : بهار، تابستان، فصل بارندگی، نیمه ابتدایی پاییز، نیمه انتهایی پاییز و زمستان. بنابراین می توان آب و هوای آن را به سه فصل کلی تقسیم کرد : تابستان، زمستان و موسم بارندگی.
ساعات اداری در هند چگونه است ؟
ساعات کار بانک های هند در طول هفته از ۱۰ صبح الی ۲ بعداز ظهر است و شنبه ها تا ظهر باز هستند و در شهرهای بزرگ هند از ۹:۳۰ تا ۵ و شنبه ها تا ۲ می باشد. بیشتر موزه ها روزهای دوشنبه تعطیلند. تاج محل و بناهای اسلامی نیز در روز جمعه. خرده فروش ها و مغازه های کوچک هم یکشنبه ها تعطیل اند.
ولتاژ برق مصرفی در هند چقدر است ؟
۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت.
میزان مالیات در هند چقدر است ؟
در هتل های هند میزان مالیات با توجه به میزان خدمات ، سطح هتل و موقعیت هتل از لحاظ شهری و منطقه ای تعیین می شود و از ۵ تا ۱۲٫۵ درصد متغیر است. مالیات رستوران ها هم استان به اسستان باهم فرق دارد ولی به طور کلی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.
میزان انعام در هند چگونه محاسبه می شود ؟
 خیلی از مردم هند به غذای روزانه شان واقعا محتاجند و وقتی یک توریست وارد آنجا می شود به چشم یک ثروتمند به او می نگرند و در خواست انعام دارند . همیشه ۲۰ تا ۳ روپیه برای انعام آماده داشته باشید و اگر کسی یک روز کامل را به شما اختصاص داد بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ روپیه انعام اوست.
وضعیت سرویس های بهداشتی در هند چگونه است ؟
مهم ترین نکته در مورد سرویس های بهداشتی هند به همراه داشتن دستمال است. زیرا معمولا سیستم های سرویس آن ها دستمال ندارند.
 
 

مطالب مرتبط