راهنمای سفر به تایلند

اگر شما قصد سفر به تایلند را دارید باید مواردی را بدانید تا سفر خوبی را داشته باشید زیرا موارد ذکر شده مهم می باشد و باید در سفر به تایلند رعایت شود.

وقتی شما به فرودگاه بانکوک رسید در فرودگاه پول خود را چنج نکنید زیرا در فرودگاه گران تر می باشد و شما ضرر خواهید کرد ولی در شهر کمتر می باشد ولی اگر قصد خرید در فرودگاه دارید باید این ضرر را قبول کنید ,نکته دیگر این می باشد که از سیم کارت های ایرانی خود در تایلند استفاده نکنید زیرا هزینه زیادی از حساب سیم کارت شما کسر خواهد شد و شما می توانید از سیم کارت های که لیدر تور به شما می دهند استفاده کنید که دارای ۵ تماس اولیه هستند و برای تماس بیشتر می توانید شارژ سیم کارت ها را از سوپر مارکت های درون شهر تایلند تهیه کرد .

 

خرید در فرودگاه را در حد امکان فراموش کنید زیرا هم اجناس گران تر و هم شما باید برای خرید در فرودگاه تایلند را نشان دادن پاسپورت به فروشنده خریداری کنید اجناس را اما در شهر اینگونه نمی باشد و راحت تر و هم ارزان تر می باشد.

برای صرف نهار زیادی نگران نباشید زیرا رستوران هم موجود در شهر های بانکوک ، پاتایا ، پوکت ، سامویی غذایی هایی که به مزاج ما خوب می باشد دارند خصوصا در بانکوک و پاتایا تعدا زیادی رستوران ایرانی هم دارا می باشد که می توان غذاهای ایرانی میل کرد.

 

برای رفت آمد در هر شهر در تور تایلند ویژگی خاصی دارد ولی برای سفر و جا به جایی در شهر های تابلند قبل از سوار شدن قیمت را با راننده طی کنید که وقتی به مقصد رسیدید دچار دردسر و پول اضافه نشوید ,رفت آمد در شهر اینگونه می باشد که در پوکت کرایه تاکسی خیلی گرونتره و معمولا دو تا سه برابره . در پاتایا سیستم فرق میکنه . یک سری وانت هست ( به علت هوای همیشه گرم و شرجی )  که مثل اتوبوس واحد تو کل شهر گردش میکنن و هر جا سوارشی و هر جا پیاده بشی ۲۰ بات به ازا هر نفر گرفته می شود که برای پیاده شدن باید زنگ که گذاشته شده را زد.

 

از قوانین تایلند اگر قصد موتور سواری را دارید می توانید در شهر های پاتایا و پوکت اجاره کرد اما پیشنهاد ما این می باشد که شما موتور را اجاره نکیند زیرا قبل از اجاره موتور باید فرمی را که انگلیسی می باشد را امضا کرذ و متن آن هم این می باشد که اگر خسارتی به موتور وارد کردید باید پول موتور نو را بپردازید و همچنین اگر پلیس شما را جریمه کرد باید پول را خود شما بپردازید که این روش برای جابه جایی درون شهر مناسب نمی باشد که هزینه اجاره آن هم حدود  ۲۵۰ سی سی برای چهار روز حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ بات می باشد.

 

شما از درگیری با توریست های دیگر خود داری کنید زیرا بعد از درگیری با توریست و وارد شدن پلیس برای شما دردسرهای را بوجود می آورد خصوصا در دیسکو ها نباید با دختران تایلندی بحث یا دعوا کرد.

برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی در بانکوک توجه فرمایید زیرا مناسب تر از مکان ها و شهر های دیگر می باشد و همچنین لباس های مردانه و زنانه و بچگانه مناسبی را می توان با مارک ها خوبی خرید اما برای خرید لوازم مانند موبایل و لپ تاپ خریداری نکنید بهتر است چون معتبر نمی باشد و ضمانت نامه خاصی در ایران ندارند.

 

مطالب مرتبط