جاذبه های گردشگری واشنگتن آمریکا

بنای یادبود واشنگتن (Washington Monument)

بلندترین ساختمان در جهان در سال ۱۸۸۴ ، سازه  ۱۷۰ متری (ابلیسک) بنای یادبود واشنگتن بود که جهت ادای احترام به اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ساخته شد .

معرفی جاذبه های گردشگری واشنگتن آمریکا

کاخ سفید (White House)

محل اقامت رسمی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا کاخ سفید است که در سال ۱۸۰۰ به اتمام رسید و حدود یک قرن بعد نام رسمی این ساختمان به کاخ سفید ملقب شد .

 

ساختمان کنگره آمریکا (US Capitol)

هر دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان که قوه مقننه دولت آمریکا را تشکیل می دهند در ساختمان کنگره آمریکا حضور می یابند .

 

بنای یادبود ایوو جیما (Iwo Jima Memorial)

بنای یادبود ایوو جیما، بر پایه عکسی که در جنگ جهانی دوم در جزیره ایوو جیما گرفته شده و برنده جایزه پولیتزر شد ساخته شده است. این بنای یادبود، به تمام تفنگداران دریایی که جان خود را در جنگ از دست دادند اختصاص داده شده است.

 

بنای یادبود لینکلن (Lincoln Memorial)

جهت ادای احترام به آبراهام لینکلن، رئيس جمهور کشته شده ، در سال ۱۹۲۲ بنای یادبود لینکلن ساخته شد که اغلب به عنوان محل تظاهرات و تجمعات سیاسی استفاده می شود.

 

موزه ملی هوافضا (National Air & Space Museum)

یکی از محبوب ترین موزه های جهان که مجموعه ای از هزاران وسیله مربوط به حمل و نقل هوایی و فضایی، مانند ماژول فرمان آپولو ۱۱، را در خود جای داده موزه ملی هوافضا است.

 

بنای یادبود جفرسون (Jefferson Memorial)

جهت ادای احترام به توماس جفرسون، سومین رئیس جمهوری ایالات متحده که یکی از بزرگترین شخصیت های تاریخ آمریکا است در حاشیه دریاچه تایدال باسین (Tidal Basin) بنای یادبود جفرسون ساخته شد .

 

بنای یادبود جانبازان جنگ کره (Korean War Veterans Memorial)

جهت بزرگداشت کسانی که در اوایل سال های ۱۹۵۰ در جنگ کره شرکت کردند بنای یادبود جانبازان جنگ کره ساخته شد و در معماری آن ۱۹ سرباز آمریکایی که راه خود را از میان زمین های خشن کره جنوبی باز کردند دیده می شود این بنا در تاریخ ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۹۵ به اتمام رسید.

 

یادبود ویتنام (Vietnam Memorial)

یک دیوار بلند از گرانیت سیاه جهت بزرگداشت سربازانی که در جنگ ویتنام خدمت کردند ساخته شده و بر روی آن اسامی همه کسانی که در جنگ ویتنام کشته شدند حک شده است.

 

بنای یادبود جنگ جهانی دوم (World War II Memorial)

به احترام کسانی که در طول جنگ جهانی دوم در نیروهای مسلح آمریکا خدمت کردند بنای یادبود جنگ جهانی دوم شامل ۵۶ ستون در اطراف یک استخر مرکزی ساخته شد و این بنا در سال ۲۰۰۴ تکمیل شده است .

 

بنای یادبود فرانکلین دی روزولت (Franklin D. Roosevelt Memorial)

به افتخار فرانکلین دی روزولت، رئيس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ در سال ۱۹۹۷ بنای یادبودی افتتاح شد که این بنای یادبود منطقه ای حدود ۷٫۵ هکتار را پوشش می دهد.

 

تفرجگاه ملی (National Mall)

بین ساختمان کنگره ایالات متحده و بنای یادبود واشنگتن تفرجگاه ملی قرار گرفته است که بسیاری از موزه ها و موسسات فدرال واشنگتن در اطراف این تفرجگاه وجود دارند .

معرفی جاذبه های گردشگری واشنگتن آمریکا

موزه ملی تاریخ طبیعی (National Museum of Natural History)

موزه ملی تاریخ طبیعی یک مجموعه بزرگ به خصوص از پستانداران را شامل می شود و یکی از برترین موزه های واشنگتن می باشد که در یک ساختمان کلاسیک در سال ۱۹۱۰ به اتمام رسید .

معرفی جاذبه های گردشگری واشنگتن آمریکا

بنای یادبود مارتین لوتر کینگ (Martin Luther King Memorial)

به احترام مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حقوق مدنی و برنده جایزه نوبل که در سال ۱۹۶۸ ترور شد یک بنای یادبود مدرن ساخته شد و یک مجسمه گرانیتی بلند از “شاه” که توسط مجسمه ساز چینی لی ییژین ساخته شده قطعه اصلی این بنا را تشکیل می دهد.

 

گالری ملی هنر (National Gallery of Art)

یکی از بزرگترین کلکسیون های هنر غربی در آمریکا که در سال ۱۹۳۷ به عنوان مجموعه ای از ۱۴۱ نقاشی اروپایی آغاز شد گالری ملی هنر می باشد که این موزه در دو ساختمان با معماری های متضاد قرار گرفته است.

ایستگاه اتحادیه (Union Station)

ایستگاه اتحادیه در سال ۱۹۰۸ به عنوان ترمینال جدیدی برای راه آهن بالتیمور، اوهایو و پنسیلوانیا تکمیل شد و در واقع یک ایستگاه راه آهن با شکوه در سبک هنرهای زیبا است.

 

کلیسای جامع ملی (National Cathedral)

با الهام از کلیساهای قرون وسطی اروپا طراحی گوتیک این کلیسای جامع قرن بیستمی انجام شد و ساخت آن حدود ۸۳ سال از سال ۱۹۰۷ تا سال ۱۹۹۰ به طول انجامید.

 

بنای یادبود نیروی هوایی (Air Force Memorial)

بنای یادبود نیروی هوایی از سه ستون فولادی تشکیل شده و شلیک انفجاری که یک مانور پرواز نمایشی بوده و توسط تیم نمایشی تاندربرد نیروی هوایی ایالات متحده انجام می شده را به یاد می آورد.

 

ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده (US Supreme Court Building)

بالاترین دادگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا ساختمان دادگاه عالی می باشد که بین سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۵، براساس طرحی از کاس گیلبرت ساخته شد قرار دارد.

 

کتابخانه کنگره (Library of Congress)

یکی از بزرگترین مجموعه کتاب ها در جهان در کتابخانه کنگره جای گرفته اند که این کتابخانه در سال ۱۸۰۰ بنا نهاده شده و در سال ۱۸۹۷ به ساختمان با شکوه فعلی که به عنوان ساختمان جفرسون شناخته می شود نقل مکان داده شد.

 

مطالب مرتبط