جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا

کلیساها و کاخ های باشکوهی را در شهر امپراتوری دریایی سابق ، شهر ونیز می بینیم که برترین جاذبه های گردشگری ونیز را در این مطلب گرد هم آورده ایم .

میدان سنت مارک (St. Mark’s Square)

یکی از معروف ترین میدان ها در جهان که توسط ساختمان های تاریخی با شکوهی احاطه شده میدان پیاتزا دی سان مارکو (Piazza di San Marco) می باشد که این میدان دوره قدرت و ثروت امپراتوری ونیزی را به نمایش می گذارد .

معرفی جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)

یکی از معروف ترین مناظر در ونیز که بر روی ریو دی پالاتزو (رودخانه قصر) قرار گرفته است پل افسوس ها است .این پل مسقف افسانه ای قصر دوج ها (Doges) را به سلول های زندان متصل می کند.

 

گراند کانال (Grand Canal)

راهرو آبی اصلی حمل و نقل در ونیز گراند کانال می باشد که زمانی ” زیبا ترین خیابان در جهان ” نامیده می شد و در داخل شهر جریان دارد و توسط ساختمان های با شکوه احاطه شده است .

 

کلیسای سنت مارک (St. Mark’s Basilica)

معروف ترین کلیسا در ونیز که ثروت و قدرت جمهوری ونیزی را به نمایش گذاشته است کلیسای دی سان مارکو می باشد .

 

کاخ دوج ها (Doge’s Palace)

محل حکومت دوج ها و دولت ونیز بر جمهوری ونیزی کاخ دوج ها است که در سبک گوتیک ونیزی ساخته شده و زمانی مرکز قدرت در ونیز بود.

 

پل ریالتو (Rialto Bridge)

اولین و تنها پل در گذشته بر روی گراند کانال که در قرن ۱۶ ساخته شده ، پل معروف ریالتو ونیز بود که مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می کرد.

 

گوندولا (Gondola)

یکی از بزرگترین جاذبه های شهر ونیز قایق هایی به نام گوندولا می باشد که بسیاری از گردشگران بوسیله آنها در گرند کانال و یا کانال های دیگر جابجا می شوند.

 

برج کلیسا سنت مارک (St. Mark’s Campanile)

یکی از قابل تشخیص ترین ساختمان های ونیز برج قرن شانزدهمی کلیسا سنت مارک است که مناره کلیسای سنت مارک بلندترین برج ناقوس ونیز می باشد و در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد اما ده سال بعد مجدداً بازسازی شد.

 

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)

یکی از نمادین ترین ساختمان های ونیز سانتا ماریا دلا سالوت می باشد که بعد از نجات شهر از طاعون در قرن هفدهم به افتخار مریم مقدس ساخته شد.

 

آرسنال (Arsenale)

بزرگترین کارخانه کشتی سازی جهان در گذشته آرسنال ونیز بود که قدرت دریایی ونیز مدیون آن می باشد. ورودی این مجتمع، یک دروازه قرن پانزدهمی تزئین شده است.

 

ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone)

پر جنب و جوش ترین و توریستی ترین تفرجگاه اسکله ای ونیز که از کاخ  دوج ها شروع و به آرسنال ختم می شود ریوا دلی اسکیاوونه می باشد .

 

زاتره (Zattere)

یکی از محله های ونیز که یک تفرجگاه اسکله ای طولانی در دُرسودورو (DORSODURO)می باشد زاتره است و معمولاً خلوت تر از سان پولو و سان مارکو می باشد .

 

خانه طلایی (Ca’ d’Oro)

یکی از زیبا ترین ساختمان ها در میان ساختمان های با شکوه در اطراف گراند کانال ، پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو (Ca’ d’Oro  = خانه طلا ) نیز می گویند است .

 

مکتب بزرگ سنت مارکو (scuola Grande di San Marco)

این اسکوئلا، در قرن سیزدهم به عنوان یکی از شش  انجمن برادری در ونیز ساخته شد. در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان به یک بیمارستان تبدیل شد. نمای با شکوه داخلی آن از قرن ۱۵ به جای مانده است.

 

کلیسای سن زاکاریا (Chiesa di San Zaccaria)

یکی از زیباترین کلیساهای رنسانس جهان که چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی را در خود جای داده است کلیسای سن زاکاریا می باشد که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد.

 

تئاتر ققنوس (Teatro La Fenice)

یکی از بهترین و شناخته شده ترین خانه های قرن هجدهمی اپرا در اروپا La Fenice (ققنوس) می باشد که در سال ۲۰۰۳ پس از آتش سوزی بازسازی شد .

 

موزه تاریخ نیروی دریایی (Naval History Museum)

تعداد زیادی از اشیاء مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و … در برترین موزه نیروی دریایی در ایتالیا به نمایش گذاشته شده اند .

 

مدونا دل اُرتو (Madonna dell’Orto)

در کانارجیو/کاناریجو (Cannaregio) یک کلیسای آجری به نام مدونا دل اُرتو وجود دارد که در اواسط قرن چهاردهم توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شده بود.

 

واپورتو (VAPORETTO)

محبوب ترین سیستم حمل و نقل در شهر ونیز در کنار گوندولاها واپورتو (اتوبوس آبی) می باشد که گزینه ای مقرون به صرفه و راحت برای سفر به نقاط مختلف شهر است.

 

لیدو (Lido = ساحل)

در تالاب ونیزی یک جزیره باریک و طولانی به نام لیدو قرار دارد که امروزه ساحل طولانی و زیبای لیدو در طول ماه های گرم تابستان پذیرای گردشگران زیادی می باشد .

 

مطالب مرتبط