جاذبه گردشگری کمر آنتالیا

یکی دیگر از مکان های توریستی و جذاب آنتالیا منطقه كمر است که از مراكز مهم گردشگری با امكانات پذیرایی و اسكان ، سالن های غذاخوری ، پلاژ ، بندر كشتی های تفریحی و شهرهای تاریخی می باشد. همچنین یكی از مهمترین جذابیت های كمر ، زیبایی طبیعی آن است . دریا ، جنگل و كوه در نقطه ای بنام كمر بهم رسیده اند . به عنوان مثال ، رسیدن امواج دریا به درختان كاج ، و استفاده از درختان كاج در پلاژها بعنوان سایبان جذابیت و گیرایی خاصی دارد. شفافیت دریا و سرسبزی جنگل در كمر ، زیبایی متفاوتی دارد. بندر قایقهای تفریحی كمر ، خدمات پركیفیتی را به قایق سواران ارائه می دهد. تورهای آبی با مبداء كمر ، امكان مشاهده گردشگاهها ، بنادر ، اماكن مسكونی آنتیك و زیبایی های طبیعی مسیر كمر به كاش را فراهم می سازد. در مزارع موجود در تاسیسات پذیرایی و اقامتی كمر و اطراف آن امكان اسب سواری تحت نظارت مربیان وجود دارد. همچنین آژانس های سیاحتی در پیست های اطراف كمر تورهای دوچرخه سواری برگزار می كنند. کمراز نظر آب و هوا تابستان های گرم و خشك و زمستانهای معتدل با بارش های فراوان دارد.

راه ارتباطی آنتالیا به کمر :

با توجه به اینكه جاده زمینی به موازات ساحل دریا كشیده شده است . مشاهده مناظر زیبای مسیر بسیار لذت بخش است . در هر ۱۰ دقیقه یك وسیله نقلیه ( خطی ) بطور متقابل از ترمینال اتوبوسرانی آنتالیا به طرف كمر حركت می كند. كمر در فاصله یك ساعته به فرودگاه بین المللی آنتالیا قرار دارد. از طریق مسیر دریایی نیز امكان سفر به كمر وجود دارد.

ساحل سبز اولیمپوس کمر :

اولیمپوس كه یكی از مهمترین شهرهای بندری كیلیای آنتیك بود در طول تاریخ موضوع مهمmythology  بوده است. به علت مناسب بودن موقعیت خود ، اولیمپوس پناهگاه دزدان دریایی بوده و امروزه آثار تاریخی خود را در ساحل باشكوهی به طول ۳۲۰۰ متر ، با گیاهان بسیار نادر ، باKhimaria و با لاك پشتهایCaretta-Caretta ،با طبیعت زیبا كه برای هر نوع فعالیت ورزشی مناسب است و با آلاچیق هایی كه بعنوان پانسیون مورد استفاده قرار میگیرند منطقه ای مشهور در جهان است. مناطق آنتیك همانند اولیمپوس و فاسه لیس، ازدیگر جذابیت این شهر است . از طریق جاده زمینی و یا مسیر دریایی می توان از كمر به آولیمپوس و فاسه لیس رفت و آمد نمود. برگزاری تورهای تفریحی و گردشگری در سالهای اخیر به روستای مرتفع از قبیل روستای آلتین كایا دره و سووت جوماسی بیانگر جذابیت های بی نظیر این شهر است. از دیگر جاذبه های این منطقه می توان غارها را نام برد .

یكی از این غارها بنام غار بلدیبی در ۲۷ كیلومتری جنوب غربی آنتالیا و در ساحل دریا واقع شده است . در این محل آثار متعلق به دوراق ماقبل تاریخ بدست آمده است . غار دیگری كه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد غار ملا دلیگی است كه در دامنه شرقی كوه تاحتالی واقع در غرب كمر می باشد. این غار از روستاهای آشاغی كوزی دره و یا تكیر اوا كه در جاده كمر به كوملوجا قرار دارند فقط بصورت پیاده می توان رفت .

مطالب مرتبط