جاذبه های گردشگری در تور ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای آسیایی است که پیشرفت تکنولوژیکی آن، این کشور را زبانزد کرده اما با وجود این همه پیشرفت سنت ها وفرهنگ این کشور و مردمان آن به خوبی حفظ شده است تا جایی که این کشور و شهرهای آن به یکی از مقر های گردشگری تبدیل شده اند. اگر مسافر ژاپن باشید قطعا به یک راهنمای سفر به ژاپن نیاز دارید تا از طریق آن بتوانید معابد، پارک و موزه و جاهای دیدنی آن را بشناسید و بدانید چقدر باید با خود ارز همراه داشته باشید تا در این کشور پهناور درمانده نشوید چرا که ژاپن کشوری گران قیمت است. با گردشگرها همراه باشید تا سفر خوبی برای رفتن به ژاپن رقم بزنید.

  هر چند گفتن اینکه ژاپن یک کشور گرانقیمت است، خیلی ها را از سفر به ژاپن باز دارد اما از آن جا که این کشور، زیبا و خاطره انگیز است توصیه می کنیم که حتما آن را تجربه کنید. چرا که گستره تکنولوژی در کنار ادبیات و سنت های گذشته، همچنین به همراه طعم خوش غذاهای آسیایی می تواند برای شما ارمغان آورنده دیدگاه جدیدی از کشورهای منطقه باشد. برای گشت و گذار در ژاپن به اندازه کافی وقت کم می اورید چرا که دارای فرهنگستان ها، موزه ها، باغ ها، مکان های مذهبی و عبادی مخصوص ژاپنی ها و حتی رستوران هایی است که باید طعم غذاهایش را تست کنید.

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا راهنمای سفری ارائه دهیم که سفر ارزانی برای تان رقم بزند اما لازم است بدانید که از برخی هزینه ها واقعا نمی توان چشم پوشید. مثلا یک اقامت خوب حق شما است.

هزینه‌های معمولی

هتل و هاستل

همانطور که می دانید واحد پول ژاپن، ین است. هر هاستل بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ ین که تقریبا می توان گفت ۲۴ تا ۳۹ دلار است، قیمت خورده است. اما اگر بخواهید از هتل های کپسولی استفاده کنید شبانه باید مبلغی بین ۳ تا ۵ هزار ین پرداخت کنید که به دلار حداکثر ۴۹ دلار می شود. در صورتی که بخواهید هتل های ارزان برای گرفتن یک اتاق دو نفره و دو تخته را مد نظر قرار دهید در ارزان ترین حالت باید شبی ۸۳ دلار یا ۸۵۰۰ ین خرج کنید.

هزینه‌ی اکثر هاستل‌ها بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ ین (۲۴ تا ۳۹ دلار) برای اتاقی خوابگاهی و هر شب از اقامت است. در هتل‌های کپسولی هزینه‌ی یک اتاق بسیار کوچک بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ین (۲۹ تا ۴۸.۵ دلار) است. هزینه‌ی اتاقی دو تخته در هتل‌های ارزان قیمت نزدیک به ۸۵۰۰ ین (۸۳ دلار) برای هر شب از اقامت خواهد بود.

غذا و خوراکی ها

خوشبختانه می توانید در ژاپن بهترین خوراکی ها را در بیشتر فروشگاه ها پیدا کنید اما آن چه که به مذاق ایرانی ها خوش می آید عموما، نودل رامن است که همان تودل چینی به همراه سوپ ماهی یا گوشت است، یا میسو، که در واقع خمیر سویا با تخمیر غلات و در نهایت نودل سویا است. هزینه غذا در رستوران حدود ۲۰۰۰ ین است که چیزی حدود ۵ دلار می شود اما رستوران هایی هم با قیمت متوسط در وجود دارند که به شما اجازه می دهند طعم خوش غذاهای ژاپنی را بچشید.

اگر در ژاپن دلتان هوس فست فود کرد باید مبلغی حدود ۹ دلار پرداخت کنید که ظاهرا این موجب می شود که فست فود خوردی را حداقل در ژاپن ترک کنید.

حمل و نقل و عبور و مرور

شاید از جمله گران قیمت ترین چیز ها در ژاپن بتوان به قطار ها اشاره کرد که هم سریع السیر هستند و هم گران قیمت اند. مثلا اگر بخواهید از اوساکا به توکیو بروید باید ۱۹۵ دلار خرج کنید که چیزی حدود ۲۰ هزار ین آب می خورد. اگر بخواهید تک نفری با مترو جابجا شوید تقریبا به اندازه یک پرس غذای کامل یعنی ۵ دلار پرداخت کنید که در برخی مسیر ها این قیمت نصف می شود.

بلیط روزانه طرح جالبی است که می توانید این بلیط ها را ۷ دلار خریداری کنید و در طول ۲۴ ساعت هر جا که می خواهید با آن ها بروید. اگر برای تردد درون شهری هم بخواهید از اتوبوس استفاده کنید باید تا ۲۴ دلار پرداخت کنید.

سایر هزینه ها

بیشترین چیزی که ممکن است از حساب شما کم کند، دیدار کردن از مکان های گردشگری است هر چند برخی از مکان ها روودی رایگان دارند اما برخی تا ۱۲ دلار برای هر نفر نیز هزینه دارند. ورودی معبد ها در شهرها حدود ۶ دلار است. ولی می توان گفت پارک ها معمولا رایگان هستند اما به شما تضمنی نمی دهیم که با وارد شدن به پارک ها دست خالی برگردید چرا که نمایشگاه ها و فروشگاه های متعددی در آن جا وجود دارد که می تواند به شما در خرج کردن های تان کمک کند.

چگونه هزینه ها را کم کنیم؟

اولین روش: دیدار از مکان های دیدنی رایگان

اگر کمی بررسی کنید متوجه می شوید که برخی معابد، مکان های تاریخی و مذهبی و پارک ها، در ژاپن رایگان هستند پس می توانید هم از مکان ها دیدن کنید هم به پول های تان دست نزنید.

روش دوم: کارت بلیط جی آر خریداری کنید

بلیط های جی آر به شما امکان می دهد با خرید یک بلیط با استفاده از قطار دور تا دور این کشور را بگردید بدون اینکه بخواهید هزینه های متفرقه داشته باشید چرا که اگر بخواهید به طور جداگانه سفر کنید هزینه زیاد تری باید بپردازید.

روش سوم: اتوبوس سوار شوید

اتوبوس ها تقریبا ارزان تر از قطار ها هستند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید اما مدت زمان سفرتان را افزایش می دهند ( گاهی تا ۵ برابر ) اما گر ۲۸۴ دلار پرداخت کنید می توانید کارتی بگیرید که طی ۷ روز با آن کارت به هر جا که می خواهید سفر کنید.

روش چهارم: از محصولات ۱ دلاری خریداری کنید

برخی از فروشگاه ها در ژاپن هستند که اغلب محصولات خود را با قیمت ثابت ۱ دلار به فروش می رسانند. می توانید لیست این فروشگاه ها را از متصدی هتل خود جویا شوید.

روش پنجم: برنامه ریزی غذایی بین ۷ تا ۱۱ ظهر

اگر از فروشگاه های فامیلی مارت استفاده کنید می توانید در این بازه ساعتی از روز، غذاهای رایگان میل کنید و ناهار ارزان را خریداری کنید.

روش ششم: آشپزی کنید

اگر در هاستل ها سکونت دارید می توانید از آشپزخانه های آنان استفاده کرده و خوراکی هایی که میل دارید را خودتان تهیه کنید و درست کنید. بدین صورت حسابی در هزینه ها کاهش می دهید.

روش هفتم: از خوراکی های کاری (curry)، رامن و دون‌بوری (donburi) مصرف کنید

اگر ۶ دلار پرداخت کنید یک کاسه کاری به شما داده می شود که مبلغ مناسبی است. دون بووری گوشت و برنج هم تا ۶ دلار آب می خورد. این خوراکی ها ارزان و البته سیر کننده اند.

روش هشتم: کار تمیزکاری اتاق را خودتان انجام دهید

بعضی هاستل ها به شرط مرتب کردن اتاق تان به شما اجازه می دهند اقامت رایگان داشته باشید. فرصت خوبی بنظر می رسد که هم کار های اتاق تان را کنید و هم اقامتی بی هزینه داشته باشید.

روش نهم: شب غذا بخرید

قانونی در ژاپن وجود دارد که در ان باید تا ساعت ۸ همه خوراکی ها فروش رفته باشند. اگر شما بعد از ساعت ۸ به فروشگاه ها سر بزنید یا چیزی پیدا نمی کنید یا اگر باشد با آف ۵۰ درصدی می توانید آن ها را خریداری کنید که این می تواند هزینه های غذا را حسابی کاهش دهد.

جاذبه های گردشگری ژاپن

از بازار ماهی هیولا

این بازار ماهی که در توکیو است بزرگ ترین فروشگاه ماهی ها در دنیا است. از ساعت ۴ صبح می توانید زمزمه و هیاهوی فروشنده ها را در این محل بشنوید. اگر می خواهید صبحانه خوراک ماهی بخورید می توانید سوشی را در همین بازار سفارش دهید. به جرات می توان گفت که این جا در تمام دنیا نظیر ندارد.

در بازار ماهی توکیو که بزرگ‌ترین بازار ماهی در دنیا است و کار خود را از سپیده دم یعنی ۴ صبح شروع می‌کند، می‌توانید خرید و فروش هزاران ماهی تن را از نزدیک مشاهده کنید. برای صبحانه در این بازار شلوغ سوشی بخورید. در هیچ جای دنیا مانند این بازار وجود ندارد.

کوه فوجی و کوه نوردی

از هر جای ژاپن چیزی نشنیده باشید حتما اسم کوه بلند فوجی را شنیده اید که ارتقاعش ۱۱۵۰۰ فوت است. این کوه پوشیده از مه و ابر است که یک کوهنوردی فوق العاده را برایتان رقم می زند. طلوع خورشید از دید این کوه واقعا هیجان انگیز است پس یکبار هم که شده ان را تجربه کنید. این کوه در توکیو واقع است.

از Gion District دیدن کنید

اگر به معماری ها علاقه دارید می توانید از این مکان استفاده کرده و اوقات خوشی در ان برای خود خلق کنید. در این جا ساختمان ها و بناهای جالبی هستند که معماری ان ها واقعا زبانزد است. همچنین فروشگاه های مختلفی نیز در این جا وجود دارد.

از مکان مذهبی Heian دیدن کنید

این محل مقدس نیز بین تمام گردشگران شهرت دارد. صبح گاه شکوفه های گیلاس آن واقعا دیدنی است. بخشی در این محل وجود دارد که می توانید انواع نقاشی ها را در آن ببینید. برای ورود به این مکان نیازی نیست هزینه کنید اما اگر بخواهید از باغچه اش دیدن کنید باید حدود ۸٫۵ دلار پرداخت کنید.

بازدید از  پارک اوئنو (Ueno Park)

این پارک زیبا برای ورود شما هیچ هزینه ای نمی گیرد. از جمله لوازم برای ورود به این پاک گوشی موبایل دوربین دار یا دوربین دستی است که بتوانید لحظات خوش این پارک را ثبت کنید. شکوفه های گیلاس در این پارک بی نظیرند.

از کاخ امپراطوری دیدن کنید

اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد فرهنگ مردم ژاپن و زندگی انان بدانید به کاخ امپراطوری که محل زندگی امپراطور ژاپن است دیدن کنید. در کنار این مخل پارک و کاخ های متعددی وجود دارد که می توانید با آن روز خود را پر کنید.

از  جزیره‌ی میاجیما (Miyajima)  دیدن کنید

در این جزیره مکان مقدسی وجود دارد که عکسش را مشاهده می کنید. برای دیدن از این جزیره یک روز کامل نیاز به وقت دارید. قایق سواری در این جزیره فوق العاده است اما هزینه ای تقریبا ۷ دلاری دارد که باید بپردازید.

به قلعه ماتسویاما (Matsuyama Castle) بروید

این قلعه قدیمی ترین و بکر ترین و بلند ترین قلعه در ژاپن است که نمونه آن را هیچ جا نخواهید دید. برای دیدن از آن باید ۹ دلار پرداخت کنید.

سفری به شهر کیوتو داشته باشید

اگر صرفا می خواهید به باغ ها و معابد در این کشور سر بزنید باید به کیو تو بروید. دقت کنید که کیوتو با توکیو فرق دارد. سنت های قدیمی هنوز در این شهر حفظ شده اند و می توانید آن را عاری از تکنولوژی مشاهده کنید. جنگل مامبو نیز در این محل قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

به شهر هیروشیما بروید

اینجا یادبود بمب اتم است. اگر می خواهید در مورد این واقعه اطلاعاتی کسب کنید می توانید به این محل مراجعه کنید و امیدواری برای پیشرفت و تلاش ها را مشاهده کنید.

در نیکو (Nikko) کوه‌نوردی کنید

این کوه تعداد زیادی معابد دارد که می توانید در کنار آن جنگل های زیبا، پیاده روی کنید و کوه نوردی کنید. برای دیدن از این مکان کافی است دو روز وقت بگذارید.

  چرخ و فلک تموپوزان (Tempozan) را تجربه کنید

اوزاکا حامل این چرخ و فلک است که تجربه آن ۱۷ دقیقه طول می کشد. تا سال ۲۰۰۰ این بلند ترین چرخ فلک دنیا بود بعد از اینکه از هیجان این چرخ و فلک خالی شدید به بزرگترین آکواریوم دنیا که در کنار آن قرار دارد بروید و از زیبایی های زیر آّبی لذت ببرید.

میمون ها را هم ببینید

پارک میمون ها می تواند مخلی خوب برای دیدار میمون های پر شیطنت برای شما باشد که البته با پیاده روی می توانید آن را تکمیل کنید. عکس های خنده دار نیز می توانید با این میمون ها بگیرید اما دقت کنید که میمون های وحشی نیز وجود دارند که از محفظه ای باید آن ها را دیدن کنید.

چشمه های آب داغ

اگر به دنبال چشمه های آب داغ هستید به شهر بپو بروید و گرمی چشمه هایی را تجربه کنید که به داغی و حرارت مرکز زمین ارتباط دارند. این چشمه ها واقعا زیبا هستند ولی امکان استفاده از آن ها وجود ندارد اما می توانید از آن ها عکس بگیرید. این مکان به جهنم نیز مشهور است.

پیش از اینکه سفرتان را به ژاپن آغاز کنید با یک آژانس مسافرتی معتبر صحبت کنید و در مورد کم و کیف های سفر به ژاپن و محدودیت های احتمالی جدیدی که در این کشور ممکن است وجود داشته باشد صحبت کنید. برای اینکه سفری پر بار تر داشته باشید بهتر است که در سفر خود، کسی را به همراه داشته باشید که به شما کمک کند مکان ها را بشناسید و در مورد آن ها بیشتر بدانید. در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با گردشگرها در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

مطالب مرتبط