جاذبه های گردشگری در هلند

هلند کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا و پایتخت آن آمستردام است ،اما به‌منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند و زبان رسمی مردم هلند، هلندی است.

واژه هلند Holland در زبان هلندی میانه به شکل holtland بود و معنی آن «سرزمین چوب» است. هلند در پرورش و تجارت گل مقام اول را در جهان داراست.
مناظر و چشم‌اندازهای زیبای زیادی در این کشور وجود دارد، از جشن‌ها و شهرهایی با آبراه‌های زیبا گرفته تا پارک‌های ملی و جنگل‌های انبوه، در اینجا بعضی از زیبایی‌های هلند را برایتان معرفی کرده‌ایم:

 

 

 

جشن گل (Bloemencorso):
جشن گل که از آن با نام رژه‌ی گل‌ها و نمایش گل‌ها نیز یاد می‌شود، مراسمی است که به صورت سالانه و در ماه سپتامبر در نقاط مختلف کشورهای هلند و بلژیک برگزار می‌شود. در این مراسم مجسمه‌هایی به نمایش گذاشته می‌شوند. که تک‌تک قطعه‌های آن‌ها از گل‌های رنگارنگ ساخته شده است. تماشای این رژه دلربا یکی از جاذبه‌های توریستی هلند محسوب می‌شود.

 

 

 

 

پارک ملی هوخه ویلوه (Hoge Veluwe National Park) :
پارک ملی هوگ ولووه بزرگترین پارک ملی در هلند است و چشم‌اندازهای طبیعی و زیبای فراوانی دارد. گوزن‌ها، گرازهای وحشی و جنگل‌های انبوه از خصوصیات این پارک ملی هستند. این مکان هم جای آرام و زیبایی است و هم بهترین مکان برای مشاهده حیات وحش است.

منطقه جوردان، آمستردام (Jordaan District, Amsterdam) :
آمستردام، پایتخت هلند ، بخاطر کافی‌شاپ‌هایش معروف است. برای آنکه زیبایی واقعی هلند را بیابید، به منطقه جوردان بروید. این منطقه قبلاً متعلق به طبقه کارگر بوده است، ولی کم‌کم ترقی طبقاتی نموده و یکی از خاص‌ترین منطقه‌های این شهر شده است.

 

اوترخت (Utrecht) :
اوترخت قدیمی‌ترین شهر هلند است و یکی از جذاب‌ترین و مهمان‌نوازترین شهرهای هلند نیز هست. محله‌های قرون وسطایی و عناصر گوتیک آن جاذبه هنری شگفت‌انگیزی به مکان‌های توریستی آن داده‌اند. حتما از دومتورن (بلندترین کلیسای گوتیک شبه برج در هلند) دیدن کنید.

باغ‌های کوکنهوف (Keukenhof Gardens) :
هیچ‌کس نباید بدون دیدن لاله‌های هلند این کشور را ترک کند. اگر در فصل بهار از هلند دیدن کنید، می‌توانید بهترین زمان باغ‌های کوکنهوف را مشاهده کنید که در نزدیکی لیس قرار دارد. این باغ‌ها، “باغ اروپا” نیز نامیده می‌شوند، زیرا بزرگترین باغ گل و قطعا یکی از زیباترین مکان‌های هلند هستند. در این باغ‌ها ردیف‌های مواجی از گل‌های بنفش و زرد و لاله‌های قرمز زیادی را خواهید دید.

 

لایدن (Leiden) :
لایدن در حدود ۲۵ مایلی آمستردام قرار دارد. این شهر کوچک و زیبا بخاطر قدیمی‌ترین دانشگاه کشور معروف است و زادگاه رامبراند نیز هست. جمعیت فراوان دانشجویان به این شهر حالت جوانانه‌ای داده است، ولی فضای آن خیلی سنتی است. در این شهر شاهد آبراه‌ها و کانال‌های آرام، موزه‌های مهم و شهر قدیم زیبایی با معماری چند قرن پیش خواهید بود.

 

کیندردیک (Kinderdijk) :
کیندردیک که فقط ۱۶ کیلومتر از رتردام فاصله دارد، دهکده‌ای است که می‌توانید در آن نوزده آسیاب بادی متعلق به قرون وسطی را بیابید. این دهکده مکانی مسحور کننده و یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری هلند محسوب می‌شود. در سال ۱۹۹۷ یونسکو آن را میراث جهانی نامید. سعی کنید سفر خود را در بازه دوم تا هفتم سپتامبر تنظیم کنید تا از از رویداد محبوب و رایگان Mills in Floodlight هم بازدید کنید که در ‌طی این رویداد، شب‌ها نورپردازی زیبایی روی آسیاب بادی‌ها صورت می‌گیرد.

 

پارک ملی بیس بوسچ (Biesbosch national park) :
پارک ملی بیس بوسچ آخرین منطقه جزر و مد آب شیرین است که در اروپا باقی مانده است. این منطقه نتیجه بهم رسیدن چندین رود به هم و شکل گرفتن یک دلتای جالب است که حیوانات و گیاهان منحصر بفردی در آن وجود دارند. در این منطقه می‌توانید دوچرخه سواری، پیاده‌روی و اسب‌سواری، قایق‌سواری و کارهای فراوان دیگری انجام دهید.

 

ایسومیر (Ijsselmeer) :
این دریاچه کم عمق و وسیع که در نتیجه ساخت سدی تشکیل شده است، بزرگترین دریاچه کشور است. زیبایی آن شگفت‌انگیز است که در روزهای سرد و مه‌آلود زیبایی‌اش بیشتر می‌شود. در این منطقه محافظت‌شده طبیعی می‌توان فعالیت‌های زیادی از جمله موج‌سواری، شنا و قایق سواری انجام داد.

 

دلفت (Delft) :
این شهر کوچک و خوش‌منظره در کوهپایه‌های جنوبی هلند واقع شده است و یکی از خوش منظره‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای این کشور است. می‌توانید در خیابان‌های آرام آن قدم بزنید و کانال‌های زیبای آن را ببینید و هلند قدیمی را مشاهده کنید. حتماً به کلیسای قدیمی هم بروید. هنردوستان نباید کلکسیون هنرهای تزئینی هلندی بی‌نظیر موزه استدلیک را از دست بدهند.

مطالب مرتبط