جاذبه های گردشگری آمستردام هلند

بزرگترین شهر هلند آمستردام پایتخت هلند می باشد که بزرگترین مرکز جذب توریست در این کشور است. در این مطلب جاذبه های گردشگری آمستردام هلند را گرد هم آورده ایم .

کانال های آمستردام (Amsterdam’s Canals)

بزرگ ترین جاذبه گردشگری آمستردام کانال های زیاد آن است که در حاشیه آمستردام واقع شده اند و این کانال ها در اصل به دلایل اقتصادی ساخته شده بودند و خانه های زیبایی مربوط به قرن هفدهم در اطراف این کانال ها جلب توجه می کنند .

معرفی جاذبه های گردشگری آمستردام هلند 

موزه ملی (Rijksmuseum)

یکی از محبوب‌ترین جاذبه های آمستردام بزرگ‌ترین موزه هنر در هلند می باشد که آثار نقاشی قرن هفدهم نقاشان هلندی از جمله ورمیر و رامبراند را در خود جای داده است .

 

میدان رامبراند (Rembrandt Square)

میدان رامبراند در سال ۱۶۶۸ به عنوان بازار کره ساخته شد و میدانی محبوب و اغلب شلوغ در آمستردام است که مجسمه ای از نقاش معروف هلندی رامبراند در مرکز آن به چشم می خورد .

 

میدان دام (Dam Square)

یکی از قدیمی ترین میدان های آمستردام که با ساختمان های تاریخی از جمله کاخ سلطنتی احاطه شده میدان دام می باشد که یک بنای یادبود بلند در این میدان به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم  ساخته شده است.

 

آسیاب بادی دِ خووایا (De Gooyer Windmill)

در سمت شرقی مرکز تاریخی آسیاب بادی دِ خووایا به چشم می خورد که یکی از تنها شش آسیاب بادی باقی مانده در شهر می باشد چرا که آسیاب های بادی زمانی در همه جای هلند به چشم می خوردند .

 

پل لاغر (Skinny Bridge)

بر روی رودخانه آمستل محبوب ترین پل در بین بیش از ۱۲۰۰ پل در آمستردام ، پل عابر لاغر (Magere Brug) ساخته شده است .

 

بازار گل (Flower Market)

آخرین بازار گل شناور آمستردام ، بازار گل آمستردام در سینگل که یکی از کانال های متعدد شهر می باشد است که همیشه جمع کثیری از گردشگران را به خود جذب می کند.

 

ایستگاه مرکزی (Central Station)

در کنار یک رودخانه در پایان قرن ۱۹ به سبک نئو رنسانس ایستگاه مرکزی ساخته شد و برای حفظ ثبات این ایستگاه از ۸۶۰۰ ستون استفاده به عمل آمد.

 

خانه آن فرانک (Anne Frank House)

موزه خانه آن فرانک درواقع محل اختفای خانواده فرانک بوده که سعی کردند از دست نازی ها فرار کنند و یک رونوشت از دفتر خاطرات معروف آن فرانک به همراه برخی  اشیاء دیگر، برای بازدید در این موزه وجود دارد.

 

کاخ سلطنتی (Royal Palace)

در قرن ۱۷ میلادی یک سالن شهر ساخته شد که لوئیس، برادر ناپلئون ، در آغاز قرن نوزدهم آن را تبدیل به کاخ سلطنتی کرد .

 

میدان لِیدز (Leidse Square)

میدان شلوغ لیدز آمستردام محبوبیت زیادی بین جوانانی که معمولاً غروب روزهای تعطیل را در آنجا می گذرانند دارد و تئاتر زیبای شهر (Stadsschouwburg) در کنار این میدان قرار گرفته است.

 

موزه ونگوگ (Van Gogh Museum)

یکی از محبوب ترین موزه های آمستردام با بیش از ۲۰۰ اثر از نقاش معروف هلندی ونگوگ موزه ونگوگ می باشد که در یک ساختمان بزرگ مدرن گرد آوری شده اند .

 

یوردان (Jordaan)

یکی از شادترین و به روز ترین محله های آمستردام با کانال های زیبا که زمانی یک منطقه منفور در آمستردام بود ، محله یوردان می باشد .

 

کلیسای قدیمی (Oude Kerk)

قدیمی ترین ساختمان در آمستردام کلیسای قدیمی باشد که ساخت و ساز این کلیسا در اوایل قرن ۱۴ آغاز شد و متاسفانه دچار غارت و چپاول شده است .

 

بگینج (Beguinage)

بگینج منطقه ای در آمستردام است که از جمله قدیمی ترین ساختمان ها و خانه های تاریخی آمستردام را در خود جای داده است و در قرن ۱۴ میلادی، برای منزل دادن بگینا (Beguine) ها که گروهی از زنان مومن بودند ساخته شد.

 

ماخنا پلازا (Magna Plaza)

ساختمان ماخنا پلازا یک مرکز خرید می باشد که در گذشته اداره پست بوده و این سازه با طراحی نئو گوتیک که توسط منتقدان به عنوان ” پس از گوتیک” به مسخره گرفته شد ساخته شده است.

 

واخ (Waag)

این ساختمان قرن پانزدهمی، در ابتدا به عنوان یکی از سه دروازه ورودی اصلی آمستردام عمل می کرد. ولی بعدها این ساختمان تبدیل به یک خانه سنجش وزن شد و نام کنونی آن که به معنی ترازو است از آن گرفته شده است.

 

برج مونتل بانز (Montelbaanstoren)

برج تاریخی مونتل بانز به عنوان بخشی از دیوار دفاعی اطراف آمستردام در سال ۱۵۱۲ ساخته شد و در سال ۱۶۰۶ منار مخروطی تزئینی و ساعت به آن اضافه گردید.

 

موزه دریایی (Scheepvaartmuseum)

تاریخ طولانی نیروی دریایی هلند با تعداد بسیار زیادی از کشتی های مدل و کشتی های در مقیاس کامل در موزه دریایی آمستردام به نمایش گذاشته شده است .

 

پارک فوندل (Vondelpark)

بزرگترین پارک آمستردام با فضایی دنج برای کارهای موسیقی و تئاتر ، پارک فوندل است .

 

مطالب مرتبط