جاذبه های گردشگری چیانگ مای تایلند

اگر شما قصد سفر به تایلند را دارید حتما به چیانگ مای بروید زیرا از این شهر اصلی ترین شهر  از نظر فرهنگ تایلندی را دارا می باشد .چیانگ مانگ حدود ۷۰۰ کیلومتر از بانکوک فاصله دارد.

چیانگ مای دارای هوایی معتدل می باشد و بهترین ماه سفر به این شهر را می توان از ماه دسامبر تا مارس به این شهر سفر کرد زیرا هوای مناسبی دارد و تابستانی گرم دارد.

شما می توایند برای رفتن به شهر چیانگ مای با هواپیما، کشتی، اتوبوس، قطار و تاکسی به این شهر رفت و مشکلی وسیله نقلیه برای سفر به این شهر نمی توان داشت ,در این شهر علاوه بر رستوران ها خوب و هتل های شیک و جذاب و همچنان استراحتگاه های ارزان قیمت هم می توان پیدا کرد و همچنین غذای محلی تایلند می توان در این شهر پیدا کرد.

شهر چیانگ مای در سال  ۱۲۹۶ میلادی و توسط پادشاهی به نام منگرای,این شهر تایلند توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند در این شهر می توان با پیاده به دید و بازید و خرید و همچنین با دوچرخه یا موتورهای سه چرخ معروف(توک‌توک) برای گردش در شهر استفاده کرد.

اگر بخواهیم جاذبه های گردشگری چیانگ مای تایلند را معرفی کنیم در ابتدا باید معبد های این شهر را معرفی کنیم :

معبد سوآن داک

معبد سوآن داک معبد بسیار قدیمی شهر چیانگ مای می باشد که معماری خاص و زیبایی دارد این معبد در خیابان سوتپ که در نزدیکی دیوارهای باستانی شهر چیانگ مای واقع می باشد و برای اینکه در دسترس می باشد همین باعث شده گردشگران به راحتی برای دیدن این معبد بروند.

در این معبد زیبا کاهنان حضور دارند که برای گردشگران اطلاعات کامل از این معبد می دهند و همچنین این معبد دارای مناره های زیبا می باشد که بزرگترین آن به رنگ زرد طلایی و تعداد دیگر مناره های آن به رنگ سفید می باشند .

در مناره ی معبد سوان داک اثار قدیمی و همچنین آثار مقدس بودا ها وجود دارد .یکی دیگر از ویژگی های این معبد این است که از این معبد می توان مکان دیگر شهر چیانگ مای را دید ,دیوار های این معبد هم  برای گردشگران جذاب می باشد زیرا نقش های دیواری برجسته دارد.

معبد پهارا سینگ

یکی دیگر از معبد های شلوغ و دیدنی چیانگ مای معبد پهارا سینگ می باشد . این معبد به شکل ساختمان های مناطق شمال تایلند می باشد و آدرس آن هم نزدیک به دیوارهای باستانی می باشد.

در این معبد چیزی های عجیب و دیدنی فراوان وجود دارد از جمله حضور و عبادت کاهنان به صورت  آواز می باشد که همین باعث جذب گردشگر به این معبد شده و همچنین وجود مجسمه در این معبد که به گفته کاهنان بسیار قدرتمند بوده و در سال  سال ۱۹۰۰ میلادی قسمت از آن دزیده شده است .که نمونه آن جدید ساخته شده است.

شما می توان با دیدن نقاشی های زیبا بر روی دیوار این معبد نشانه سنت بودا می باشد پی برد.در این معبد کتابخانه بزرگی هم وجود دارد که گردشگران می توانند از کتاب ها بازدید و استفاده کنند.

معبد پَه پونگ

اگر بخواهیم برای شما یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر چیانگ مای تایلند را معرفی کنیم باز هم معبد می باشد که به نام معبد Wat Pah Pong می باشد .

این معبد صومعه بودایی است که معماری آن برگرفته از کشور چین و تایلند می باشد و همین معماری باعث جذب گردشگر شده است .ورودی با شکوه و زیبایی دارد این معبد که بعد از به سالن های وارد می شوید که کاهنان در حال عبادت می باشند.

معبد په پونگ چیانگ مای تایلند با دیوار های زیبا که از جواهرات مختلفی تزئین و همچنین آثار هنری زیبایی تزیین شده است.

کمپ فیل ها چیانگ مای تایلند

یکی دیگر از مکان تفریحی و گردشگری تایلند و شهر چیانگ مای را می توان به کمپ فیل ها معرفی کرد که در کنار رودخانه در شمال چیانگ مای می باشد این کمپ هر روز صبح ها نمایش فیل ها را برای گردشگران دارند.

مطالب مرتبط