جاذبه های گردشگری برازیلیا پایتخت برزیل

اگر شما قصد سفر به برزیل داربد که پایتخت این کشور برازیلیا نام دارد .این شهر که پنجاه سالی است که در حال ساخت و ساز می باشند و معماری خاصی را در نظر گرفته اند که بخاطر سبک خاص و مدرن معماری ,میراث جهانی یونسکو اعلام شده است.

برازیلیا یک شهر خوب و دارای مکان های زیادی برای گردشگر و بازدید می باشد .اگر شما نقشه هوایی این شهر را ببینید ,در نقشه برازیلیا را شبیه به هواپیما که مثل یک پرنده بزرگ طراحی شده و بیشتر مکان های این شهر هم بلوک های شماره دار و همچنین مکانی هایی برای بانک ها و سفارت خانه ها دارد که تعداد  ۱۲۴ سفارت خارجی در این شهر وجود دارد.

برازیلیا که با شعار “پنجاه سال پیشرفت در پنج سال” و با استارت ریاست جمهوری جوسیلینو کوبیتشیک شروع به کار کردند که یکی از مکان های دیدنی این شهر را می توان کلیسا ی جامع نام برد که معماری آن به شکلی است که ۶ ستون دارد ,اینگونه تصور می شود که دو دست به سمت آسمان برای دعا دراز شده است.

در سال ۲۰۱۴ که گردشگران زیادی به بهانه بازی های جام جهانی فوتبال سفر کرده بودند بسیار از این شهر برازیلیا تعریف می کردند ,اینگونه بیان می کردند که در این شهر حوصله شما سر نمی رود.

 

مکان های دیدنی برازیلیا

استادیوم ملی مانه گارینشا

کلیسای جامع برازیلیا

 پالاسیو دو پلانالتو، محل کار رسمی رئیس جمهور برزیل

ساختمان دیوان عالی فدرال

 پالاسیو دو ایتاماراتی، ساختمان وزارت امور خارجه برزیل

 پالاسیو دا الوورادا، محل سکونت رسمی رئیس جمهور برزیل

انیومنتال اکسیس، خیابان اصلی در طراحی شهری برازیلیا

 مجموعه فرهنگی ریپابلیک

 دریاچه پارانوآ

مطالب مرتبط