خانه / جهانگردی / جاذبه های گردشگری آدانا

جاذبه های گردشگری آدانا

آدانا یکی از شهرهای معروف ترکیه است که توریست ها برای دیدن از ان و امتحان کردن خوراکی های خوشمزه ی محلی آن، به آن جا سر می زنند. اگر روزی مسافر آدانا شدید دیدار از جاذبه های گردشگری زیر را فراموش نکنید.

 

قلعه آدانا

در قسمت شرقی روستای دلیک کایا یک قلعه ی زیبا به نام قلعه آناوارزا آدانا واقع شده است که محل تجمع توریست هاست. این قلعه بر فراز یک تپه ی بزرگ قرار دارد. دشت بزرگی نیز که توریست ها آن را دوست دارند در نزدیکی این قلعه قرار دارد.

 

 

موزه باستان شناسی آدانا

این موزه یکی از موزه های مشهور و معروف ترکیه است که در این استان واقع شده است. از مشخصه های موزه آدانا می توان به مجسمه های سنگی بزرگی اشاره کرد که از دوره های باستان بوده و در ورودی آن بکار گرفته شده اند. در این محل می توانید اشیایی نظیر تابوت با تزیینات حلقه گل ، کوزه ، عکس منجنیق ، کتیبه، محراب و عناصر مختلف معماری را ببینید. تابوت ها به شکل ها و شمایل های متفاوتی هستند که برخی شبه ستاره دریایی و برخی از سنگ مرمر اصل می باشند. در این محل می توانید بسیاری از اجناس دوره ی عثمانی را به عنوان عتیقه جات مشاهده کنید. این موزه از مهم ترین جاذبه های گردشگری آدانا است.

 

تاشکپره (پل سنگی) آدانا

تاشکپره پلی است قدیمی که سال های سال، با نام های مختلفی مورد دید و بازدید توریست ها بوده است. البته قدمت آن چنان زیاد است که باستان شناسان هنوز ندانسته اند ساخت آن مربوط به چه دورانی است. در کتیبه ای بزرگ که در آن نگهداری می شود نوشته شده است: ” این حقیقت  Auxentius است ، این معجزه در زمان سلطنت تان اتفاق افتاده است. در جریان زمستان رودخانه ها ، به عنوان یک ستون غیرمتحرک گره خورده با فولاد ساخته شده است. تو یک جاده پهن بر روی روخانه گسترده کردی  پیش از این ، بسیاری از مردم بی تجربه  تلاش می کردند اما تلاش آنها حتی برای حرکت دادن قوزک پا در نهر کافی نبود. در اینجا شما پل استیل ابدی ساختید. حتی امواج رودخانه هم از فرماندار معروف برای این کار اطاعت می کند.” که باستان شناسان با استفاده از این اطلاعات به تلاش اند تا در مورد آن جزییاتی کشف کنند. طول این پل بزرگ ۳۱۰ متر است و از بزرگترین پل های تاریخی دنیا و ترکیه به حساب می آید.

 

 

ساعت بویوک آدانا

فرماندار ضیاء پاشا در سال ۱۸۷۹ دستور ساخت این ساعت بزرگ را صادر کرد. این ساعت در سال ۱۸۸۲ بالخره ساخته شد. معمارهای این ساعت دو فرد ارمنی بودند. این ساعت که بر برج مشهوری ساخته شده است دارای ۳۲ متر ارتفاع است . این ساعت از نماد های ترکیه و آدانا است و برای توریست ها نیز شگفتی آفرین است.

 

مسجد سابانجی آدانا

مسجد سابانجی یکی از جاذبه های تاریخی مذهبی ترکیه است که بیش از ۵۲ هزار متر مربع وسعت دارد و بخشی از آن گورستان ارمنی هاست  که به این دلیل برای ارمنی ها نیز اهمیت دارد. مسجد سابانجی به طور اشتراکی توسط بنیاد سابانجی ها و بنیاد مذهبی ترکیه ساخته شده است. مسجد دارای مناره های قابل توجه و بلندی است که ۲۸۵۰۰ نفر می توانند در آن تجمع کنند

 

امتیاز شما
[Total: 26 Average: 2.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.