برترین شهرهای گردشگری دنیا

پاریس

شهر عشق ، پایتخت فرانسه شهر پاریس با داشتن موزه ها و اماکن معروف و توریستی همچون برج ایفل ، کلیسای نوتردام ، موزه لوور و بسیاری اثار دیگر با جذب ۱۴٫۸ میلیون توریست از سراسر جهان در هرسال یکی از برترین شهرهای گردشگری دنیا می باشد .

 

لندن

حدود ۱۴ میلیون توریست هرساله از شهر لندن انگلستان بازدید می کنند . جاذبه های اصلی گردشگری لندن پارکها و موزه های جذاب ، چشم لندن ، باغ وحش لندن ، موزه چارلز دیکنز و… می باشند و بزرگترین ساعت جهان بیگ بن یکی از جاذبه های گردشگری مهم لندن است .

 

بانکوک

پر بازدیدترین شهر آسیا با ۱۰٫۲ میلیون توریست در سال پایتخت تایلند شهر بانکوک بوده که از جاذبه های اصلی گردشگری بانکوک می توان به کاخ بزرگ ، وات فو و وات آرون اشاره کرد.

 

سنگاپور(پایتخت کشور سنگاپور)

مکانهای دیدنی بسیار، شهر مورد علاقه گردشگران و مرکز مالی جهان با ۹٫۸ میلیون نفر گردشگر در هر سال سنگاپور(پایتخت کشور سنگاپور) می باشد .

 

کوالالامپور

پنجمین شهر توریستی جهان محل استقرار برجهای دوقولوای به عنوان بلندترین برجهای دنیا در سالهای ۱۹۹۸-۲۰۰۴ کوالالامپور است که هر ساله ۸٫۹ میلیون نفر گردشگر را جذب خود می کند .

 برترین شهرهای گردشگری دنیا

نیویورک

برج آزادی ، ساختمان امپایر استیت ، جزیره آلیس ، موزه هنر متروپولیتن و همچنین فضاهای سبز بسیار مانند پارکهای مرکزی و واشنگتون و… دلایلی بر ورود ۸٫۷ میلیون گردشگر در هر سال به نیویورک هستند .

 برترین شهرهای گردشگری دنیا

دبی

سالانه ۷٫۶ میلیون نفر گردشگر به یکی از هفت امارت ، امارات متحده عربی ، شهر دبی سفر می کنند که دبی را به توریستی ترین شهر عرب تبدیل کرده اند .

 برترین شهرهای گردشگری دنیا

استانبول

شهری با مکان های فوق العاده شامل مساجد زیبا ، موزه و رستوران ها و … با ۷٫۵ میلیون نفر گردشگر در سال استانبول ترکیه می باشد .

 

هنگ کنگ

یکی از مراکز مهم مالی جهان با ۷ میلیون نفر گردشگر در سال با مکان های دیدنی و نواحی کوهستانی فوق العاده شهر هنگ کنگ است .

 

شانگهای

سالانه ۶٫۷ میلیون نفر گردشگر به شهری در دهانه رود گنگ برای دیدن جاذبه های گردشگری همچون معبد شهر خدایان می روند که در شانگهای واقع است .

 

مطالب مرتبط