برترین جاذبه های گردشگری فیلیپین

سواحل بکر و شگفتی‌های خارق‌العاده‌ طبیعی ، مکان‌های جالب تاریخی همه از برترین جاذبه‌های توریستی فیلیپین می باشند که در این مطلب با بخشی از ان ها آشنا می شوید .

آبسنگ مرجانی توباتا در دریای سولو

پارک ملی دریایی آبسنگ مرجانی توباتا یک پناهگاه حفاظت‌شده دریایی است که از دو جزیره مرجانی حلقوی شمالی و جنوبی که توسط یک کانال عمیق حدوداً ۸ کیلومتری از هم جداشده‌اند تشکیل‌شده به یکی از محبوب‌ترین مناطق غواصی در فیلیپین به دلیل دیوارهای مرجانی و عمق بالای غواصی تبدیل شده است . بین ماه‌های اردیبهشت و تیر بهترین زمان برای غواصی در آبسنگ مرجانی توباتا در دریای سولو می باشد .

معرفی برترین جاذبه های گردشگری فیلیپین

کلیسای سنت آگوستین، مانیل

قدیمی‌ترین کلیسای سنگی فیلیپین کلیسای سنت آگوستین واقع در مانیل می باشد که در سال ۱۵۸۹ ساخته شد و سقف آن در سال‌های ۱۸۰۰ توسط هنرمندان ایتالیایی جیووانی دیبلا و چزاره آلبیرونی نقاشی شد.همچنین درهای ورودی اصلی این کلیسا، با حکاکی‌های بسیار زیبایی تزیین‌شده‌اند. قسمت داخلی این کلیسا از طراحی مکزیکی الهام گرفته و به شکل یک صلیب لاتین طراحی و ساخته‌شده است.

 

کوه آتش‌فشانی مایون

در ارتفاع۲,۴۰۰ متر از سطح دریا کوه آتش‌فشانی مایون ، فعال‌ترین آتش‌فشان فیلیپین با بیش از ۴۹ بار انفجار آتش‌فشانی در طی ۴۰۰ سال گذشته قرار دارد و بازدیدکنندگان از این کوه می‌توانند از یک سری از فعالیت‌ها همانند اردو زدن، کوهنوردی، پیاده‌روی، تماشای پرندگان و عکاسی لذت ببرند. ویرانه‌های کگساوا (Cagsawa) ، برج ناقوس کلیسا و باقی‌مانده کلیسای باروک که بر اثر انفجار کوه آتش‌فشانی مایون تخریب شده اند هنوز هم قابل مشاهده اند .

 

جزیره مالاپاسکوا

سواحل شنی سفید و آب‌های بسیار شفاف ، نقاط غواصی خیلی مناسب ، کوسه دم‌دراز و سفره‌ماهی دیو و کوسه سرچکشی همه در یک جزیره کوچک به نام جزیره مالاپاسکوا فیلیپین وجود دارند که درختان نارگیل و باغ‌های مرجانی رنگارنگ آن‌ها را احاطه کرده‌اند.

 

شهر ساحلی پوئرتو گالرا

در قسمت جنوبی مانیل سواحل بسیار زیبا، مناطق عالی غواصی و تنوع گسترده گونه‌های دریایی با صدها گونه ماهی را در شهر ساحلی پوئرتو گالرا می بینیم که از بهترین سواحل مرجانی آسیا به شمار می رود و در آن امکان دسترسی سریعی به مناطق خرید، رستوران‌ها، مناطق شب‌نشینی و هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و تعداد زیادی فروشگاه و قهوه‌خانه وجود دارد. البته بندرگاه طبیعی موئل بِی یکی دیگر از جذابیت‌های محبوب این منطقه می باشد و محبوب‌ترین سواحل آن، وایب بیچ و سابانگ بیچ هستند .

 

رودخانه زیرزمینی پوئرتو پرینسسا (پورتو پرنسس)

در ساحل شمالی جزیره پالاوان بهشتی برای دوستداران طبیعت با منظره‌های طبیعی دست‌نخورده و غنی از حیات‌وحش وجود دارد که رودخانه زیرزمینی پوئرتو پرینسسا (پورتو پرنسس) می باشد و یک رودخانه طبیعی در یک پارک ملی محافظت‌شده است .البته رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسس طولانی‌ترین رودخانه زیرزمینی قابل قایق‌رانی در جهان می باشد که تورهای قایق‌رانی پارویی، شکل زیبای سنگ‌ها و خفاشانی که در آن بال‌وپر می‌زنند را  به گردشگران نشان می‌دهند.

 

روستای ماهیگیری خواب‌آلود دونسول

در استان سوروسوگون روستای ماهیگیری خواب‌آلود دونسول واقع شده که در کنار سواحل بکر، آبشارهای خیره‌کننده و غارهای ناشناخته می توانید در امتداد رودخانه دونسول به تماشای صحنه خیره کننده میلیون‌ها عدد کرم شب‌تاب بپردازید و بین ماه‌های نوامبر و ژوئن ، فوریه و مه حیوان غول‌پیکر اقیانوسی کوسه‌نهنگ را در سواحل آن مشاهده کنید. یک اردوی سنتی برای شکار میگو به‌وسیله بامبو و تور و یک شام خوشمزه از طعمه‌های شکار شده نیز برای شما وجود دارد.

 

تپه‌های شکلاتی

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری فیلیپین تشکیلات زمین‌شناسی غیرطبیعی‌ای هستند که بانام تپه‌های شکلاتی شناخته می شوند و ارتفاع آن‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ متر متفاوت بوده و با چمن سبز پوشیده شده‌اند. این تپه‌ها، که از حداقل ۱۲۶۸ برآمدگی جداگانه که در قسمت داخلی جزیره بهل پخش‌شده‌اند تشکیل‌شده‌اند و ازنظر ظاهری تقریباً متقارن و یک‌شکل بوده و در طی فصل خشک، چمن آن ها به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید و نام این تپه‌ها نیز از رنگ گرفته‌شده است.

 

جزیره بوراکای

فعالیت‌های سرگرم‌کننده زیادی همانند صخره‌نوردی، پاراسیلینگ، موتورسواری، اسب‌سواری، غواصی به کمک لوله، موج‌سواری به‌وسیله کایت و غواصی اسکوبا را در جزیره کوچک و خارق‌العاده بوراکای تجربه کنید. تورهای قایق‌رانی امکان تماشای مناظر زیبای غروب خورشید را به بازدیدکنندگان داده‌ و شب‌نشینی‌های بوراکای، امکان استفاده از تعداد زیادی رستوران، قهوه‌خانه و فعالیت‌های تفریحی را تا صبحگاه برای شما فراهم می‌کنند.

 

شالیزارهای پلکانی زیبای بانائو

حدود ۲,۰۰۰ سال پیش به‌وسیله قبیله ایفوگائو دامنه کوه ها شبیه پلکان‌های بسیار بزرگی کنده شدند و شالیزارهای پلکانی زیبای بانائو را بوجود آوردند . اکنون از این شالیزارها برای پرورش برنج و سبزیجات استفاده می‌کنند.

 

مطالب مرتبط