شگفت انگیزترین استخرهای جهان

استخر ایسبرگز سیدنی

در شهر سیدنی استرالیا با سبک معماری کلاسیک هنر دکو ، استخر ایسبرگز (Icebergs) در سال ۱۹۴۳ تکمیل شد.

استخر نپتون در کالیفرنیا

ویلیام راندولف هیرست (William Randolph Hearst) ، آمریکایی سرشناس در دهه ۱۹۲۰ دستور ساخت استخر نپتون در قلعه هرست را با الهام از معماری عصر رومی داد .

استخر هتل جول دالاس آمریکا

در هتل شیک و پنج ستاره جول (Joule) در دالاس آمریکا با سبک معماری کلاسیک هنر دکو استخر وهتل جول توسط Adam D. Tihany معمار صاحب نام آمریکایی در سال ۱۹۲۷ طراحی و بنا شد.

استخرهتل آلیا اوبود

بر فراز رودخانه Ayung در دامنه کوه های دیدنی شهر بالی اندونزی استخر هتل آلیا اوبود (Alila Ubud) بنا شده است .

استخر گمنام در ایسلند

استخری ساده و بی نام و نشان در ایسلند، شمالی ترین کشور اروپا مکانی با طبیعتی بی نظیر وجود دارد .

استخر هتل سن آلفونسو دل مار شیلی

در کنار سواحل جنوبی شیلی و در شهر آلگاروبو (Algarrobo) بزرگترین استخر جهان با گنجایش ۳۰۰ هزار مترمربع آب و حدود یک کیلومتر طول در هتل زیبای سن آلفونسو دل مار (San Alfonso del Mar)وجود دارد که می توان در آن یک قایق بادبانی را به حرکت درآورد.

استخر گلرت در مجارستان

بین سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۸ مجموعه استخر و حمام گلرت (Gellert) با سبک معماری «هنر نو» در بوداپست، پایتخت مجارستان ساخته شد .

استخر هتل هاربور پلازا در هنگ کنگ

در طبقه ۲۳ هتل هاربور گرند (Harbour Plaza) روبروی خلیج ویکتوریا با منظره ای بی نظیر، استخر هتل هاربور پلازا در هنگ کنگ ساخته شده که نمادی از لوکس گرایی هنگ کنگ است.

بر روی رودخانه اسپری (Spree river)در شهر برلین آلمان استخری کاملاً عجیب و غیرعادی به نام استخر بادشیف (Badeschiff) ساخته شده که قبلاً مکانی برای حمل و جابجایی کالا بوده است .

استخر Pimalai Resort در تایلند

در جزیره کولانتا (Ko Lanta) در جنوب تایلند و۵۰ متر بالاتر از سطح دریا استخر Pimalai Resort با مناظر اطراف فوق العاده وجود دارد .

مطالب مرتبط