عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

خانه سنگی، گیمارژ، پرتغال

از تلفیق دو تکه سنگ بزرگ و اتصال آنها با کمک سیمان به یکدیگر خانه سنگی واقع در گیمارژ پرتغال ساخته شده و این خانه سنگی با نمای منحصر به فردی که دارد گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب خود نموده است.

 

کتابخانه کانزاس سیتی، میسوری، ایالات متحده

۲۲ عنوان کتاب مختلف از ژانرهای گوناگون در طراحی و ساخت نمای کتابخانه کانزاس سیتی در میسوری ایالات متحده استفاده شده که این شیوه طراحی خلاقانه ترین و بهترین شیوه برای طراحی یک کتابخانه می باشد .

موزه آثار شگفت انگیز (Wonderwork)، نمایشگاه علوم

علومی همچون فیزیک و ریاضی در موزه آثار شگفت انگیز (Wonderwork)، نمایشگاه علوم به نمایش گذاشته شده که در اصل شامل ۴ ساختمان مجزا در فلوریدا، تنسی و کارولینای جنوبی می باشد . معمار و طراح آن تری نیکولسون بوده است که به دلیل طراحی خاص آن جزء عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان شناخته شده است .

 

موزه موزیک تجربی، سیاتل، واشنگتن

در سال ۲۰۰۰ با همکاری و سرمایه گذاری مشترک مایکروسافت و پل آلن ساختمان موزه موزیک تجربی واقع در سیاتل واشنگتن پایه گذاری شد . این موزه محلی برای ارائه آثار موسیقی‌دانان محلی و بین‌المللی می باشد و گروه‌های محلی معروفی همچون جیمی هندریکس، رولینگ استونز، نیروانا در این موزه جایی برای خود دارند. طراحی این موزه بسیار منحصر به فرد و عجیب است .

 

کلیسای هال‌گریمور، ریکژاویک، ایسلند

بزرگترین کلیسای ایسلند با ۷۴٫۵ متر ارتفاع کلیسای هال‌گریمور واقع در ریکژاویک ایسلند می باشد که طراحی آن الهام گرفته از جریان گدازه‌ای بازالتی که به نوعی چشم انداز غالب کشور ایسلند می باشد است .

 

قصر ایده‌آل، Hauterives، فرانسه

در آوریل ۱۸۷۹ نامه رسان فرانسوی فردریک چیول ساخت بنای قصر ایده‌آل در Hauterives فرانسه را آغاز کرد و در طراحی نمای آن اشکال عجیب سنگی به کار گرفته شده است .

 

برج دینامیک، دبی، امارات متحده عربی 

دیوید فیشر معمار ایتالیایی آسمانخراشی با ۴۲۰ متر ارتفاع و ۸۰ طبقه طراحی و ساخته که به برج دینامیک واقع درشهر دبی در امارات متحده عربی مشهور است . ظاهر این آسمانخراش هر دقیقه تغییر می‌کند. هر طبقه آن به صورت مجزا و هر سه ساعت یکبار ۳۶۰ می‌چرخد.

 

ساختمان حلزونی، دارمشتات، آلمان

هنرمند معروف اتریشی (Friedensreich Hundertwasser) ساختمان حلزونی در دارمشتات آلمان را طراحی کرده که این بنا ظاهری بسیار جالب دارد و در اصل این ساختمان از ۱۰۵ آپارتمان تشکیل شده با شکلی یو مانند که در قسمت پشت بام حلزونی شکل و شیب دار می باشد و در آن بوته، درخت و گل‌های فراوانی کاشته شده است.

 

کاسا میلا (Casa Mila) ، بارسلونا، اسپانیا 

نمونه‌ای کامل از سبک معماری خاص آنتونی گائودی معمار معروف اسپانیایی که طراح کلیسای معروف خاندان مقدس نیز بوده در بنای کاسا میلا (Casa Mila) واقع در بارسلونا اسپانیا به چشم می خورد و این بنا در فهرست میراث جهان یونسکو قرار دارد.

 

مطالب مرتبط