دیدنی های آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه و پس از استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است. شهری جدید و نسبتا مدرن است که دارای جاذبه های تاریخی زیادی است. مهم ترین جاهای دیدنی آنکارا عبارتند از :

مسجد حاجی بایرام آنکارا :

در محله ی آگوستوس و در کنار آرامگاه صوفی نامدار حاجی بایرام قرار گرفته است. مسجد حاجی بایرام مشخصات مساجد قرن ۱۷ و ۱۸ را دارد.

حمام رومی آنکارا :

این حمام سمبل استقلال آتاتورک و مردم ترک زبان در مبارزات استقلال طلبانه ی آنان است. در قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری قرار گرفته است . قدمت این حمام به قرن سوم بعد از میلاد باز می گردد. این حمام دارای اتاق سرد ، اتاق خنک و یک اتاق گرم است.

مقبره آتاتورک در آنکارا :

این مقبره بر روی یک تپه ی خیره کننده در بخش ” آنیتپ” قرار گرفته است. طراحی این مقبره چیزی بین معماری باستانی و مدرن است و یکی از جاذبه های آنکاراست.

ارگ آنکارا :

این ارگ یکی از نمادهای آنکاراست که در قلب آن وبر روی تپه ای قرار دارد و نشاندهنده ی ترکیه باستان است. در ناحیه اطراف و داخل ارگ بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی وجود دارد.

موزه فرهنگ شناسی آنکارا :

مجموعه ای نفیس از هنرهای دستی مربوط به فرهنگ عامه در موزه فرهنگ شناسی آنکاراست که در مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا قرار دارد.

پیشنهاد – هتل های آنکاراتور آنکارا

مسجد اهی الوان آنکارا :

از قدیمی ترین مساجد شهر آنکاراست که بر روی شیب یک صخره در بخش اولوس قرار گرفته است. ظاهری ساده دارد و در محله ی ” کویون پازاری ” واقع شده است. این مسجد دارای ویژگی های مساجد زمان سلجوقیان است و بدون منبر ساخته شده است.

چشمه های آب گرم و معدنی ” هایمانا” آنکارا :

یکی از مهم ترین جاذبه های آنکارا چشمه های آب گرم و معدنی “هایمانا” است که در جنوب آنکارا قرار دارد. این چشمه دارای پیشینه ی تاریخی است.

معبد آگوستوس آنکارا : 

این معبد در بخش اوموس شهر آنکارا قرار دارد و در قرن دوم توسط رومیها بر روی دژ باستانی آنکارا بازسازی گردید.

موزه تمدن های آناتولی در آنکارا :

یکی از بهترین و اولین جاذبه های آنکارا برای علاقمندان به تاریخ است. این موزه در بازاری بازسازی شده که متعلق به قرن پانزدهم است. بهترین صنایع دستی بدست آمده از حفاری های ترکیه در این موزه یافت می شود.

مطالب مرتبط