خانه / جهانگردی / دیدنی ترین جاذبه های بوداپست مجارستان

دیدنی ترین جاذبه های بوداپست مجارستان

در پایان قرن نوزدهم با ادغام سه شهر بودا (Buda)، پست (Pest) و اوبودا (Óbuda)شهر بوداپست شکل گرفت که البته تاریخ آن به بیش از یک هزار سال قبل باز می گردد و پایتخت مجارستان می باشد . جاذبه های گردشگری و دیدنی ترین مکان های بوداپست در مجارستان در این مطلب گردهم آورده شده اند .

قلعه بودا (Buda Castle)

یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری بازدیدکنندگان بوداپست ، قلعه بزرگ بودا می باشد که دو موزه در این قلعه وجود دارد و منشا این مجموعه باشکوه به قرن ۱۳ میلادی باز می گردد .

 

پل زنجیری (Chain Bridge)

بر فراز رود دانوب در محل اتصال بودا به پست در سال ۱۸۴۹ بر اساس طرحی از ویلیام تیرنی کلارک پل معلق با شکوه زنجیری ساخته شد و۳۷۵ متر طول دارد .

 

میدان قهرمانان (Heroes’ Square)

به مناسبت هزارمین سالگرد فتح مجارها در پایان قرن ۱۹ میدان قهرمانان ساخته شد و در اطراف این میدان، موزه هنرهای زیبا و کاخ هنر و یک سالن نمایشگاه وجود دارند .

 

سنگر و استحکامات ماهیگیر (Fisherman’s Bastion)

سنگر و استحکامات ماهیگیر، که در یک منطقه قلعه ای زیبا قرار گرفته است، یک نسخه خیالی از یک سنگر و استحکامات قرون وسطی با برج و باروهای زیبا است.

 

پارلمان (Parliament House)

در ساحل رودخانه پِست با الهام گرفتن از خانه های مجلس لندن یک ساختمان نئوگوتیک با شکوه ساخته شد که پارلمان یک ساختمان قرن نوزدهمی است .

 

کلیسای ماتیاش (Matthias Church)

یکی از مهم ترین کلیساهای بوداپست ماتیاش است که برای مدتی طولانی کلیسای تاجگذاری در مجارستان بوده و کلیسای اولیه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد و ظاهر فعلی کلیسا، ناشی از ترمیمات انجام شده در قرن ۱۹ است.

 

میدان وُروشمارتی (Vörösmarty Sqare)

در مرکز میدان وُروشمارتی مجسمه ای از شاعر قرن ۱۹ میلادی، میهای ورشمارتی (Mihály Vörösmarty) به چشم میخورد که نام این میدان مرکزی، برگرفته شده از نام این شاعر است.

 

واتی اوتزا (Váci Utca)

محبوب ترین خیابان خرید شهر واتی اوتزا می باشد که درقلب مرکز شهر بوداپست واقع شده و این خیابان عابران پیاده با چند فواره زیبا تزئین شده است و چندین ساختمان قابل توجه در اطراف این خیابان به چشم می خورد .

 

سالن بازار مرکزی (Central Market Hall)

یکی از جاذبه های محبوب بوداپست در درون یک ساختمان زیبای قرن نوزدهمی واقع شده که همان بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده بوداپست سالن بازار مرکزی می باشد .

 

گالیرت هیل (Gellért Hill)

تپه گالیرت هیل با داشتن یک دژ بزرگ قرن نوزدهمی در بالای خود که توسط هابسبورگ ها ساخته شده است و یک بنای یادبود بلند در نزدیکی خود که در ابتدا به افتخار ارتش شوروی ساخته شده بود به یک جاذبه دیدنی تبدیل شده که نام تپه گالیرت با الهام از نام یک راهب مسیحی (Bishop Gellért) انتخاب شده است.

 

جزیره مارگارت (Margaret Island)

در وسط رودخانه دانوب نزدیک به مرکز شهر یک جزیره تفریحی سبز با نام جزیره مارگارت بوداپست ( Margitsziget ) پذیرای گردشگران در روزهای تعطیل می باشد .

 

کلیسای سنت استفان (St. Stephen’s Basilica)

بزرگ‌ترین کلیسای بوداپست با گنبد باشکوه کلیسای سنت استفان می باشد که بین سال های ۱۸۵۱ و ۱۹۰۶ ساخته شد و مهم‌ترین عتیقه مقدس مجارستان، دست سنت استفان در داخل حرم این کلیسا نگهداری می شود .

 

پاریشی اودوار (Párisi Udvar)

یک مرکز خرید باشکوه با یک گنبد شیشه ای شگفت انگیز مزیین شده با نقوش برجسته و مجسمه ها ، پاریشی اودوار (حیاط پاریسی) است که این گذرگاه طاق دار در اوایل قرن ۲۰م ساخته شد.

 

پارک شهر (City Park)

یک پارک تفریحی تاریخی ، یک باغ وحش ، یک قلعه و یکی از بزرگ‌ترین مجتمع های آبگرم در اروپا همه در واروش لیگت (Városliget)، پارک شهر بوداپست گرد هم امده اند .

 

حمام های سیچینی (Széchenyi Baths)

مجموعه حمام های طبی مشهور در پارک شهر بوداپست و بزرگ‌ترین حمام های طبی در نوع خود در اروپا حمام های سیچینی هستند و این حمام ها در یک ساختمان نئو باروک با شکوه قرار دارند.

 

کاخ نیویورک (New York Palace)

زیبا ترین قهوه خانه در جهان را که در واقع یک قهوه خانه معروف نیویورکی است در کاخ نیویورک می یابیم که در طبقه همکف این ساختمان واقع شده و این کاخ در اواخر قرن نوزدهم برای یک شرکت بیمه آمریکایی ساخته شد.

 

موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum)

اشیاء متفاوتی از سلسله ارفاد (Árpád) در قرن دهم میلادی، تا دوران کمونیست در قرن بیستم به همراه تاریخ طولانی بیش از ۱۰۰۰ ساله مجارستان در موزه ملی مجارستان به نمایش گذاشته شده است .

 

قلعه وایداهونیاد (Vajdahunyad)

مجموعه ساختمان های قلعه وایداهونیاد در سبک های مختلف معماری، در اصل به عنوان یک قلعه نمایشی برای نمایش های هزاره سال ۱۸۹۶ ساخته شده بود اما بعدها به عنوان یک ساختمان دائمی بازسازی شد.

 

میدان آزادی (Freedom Square)

یکی از معروفترین میدان های بوداپست احاطه شده توسط چندین سازه باشکوه معماری مربوط به اوایل قرن بیستم میدان آزادی بزرگ بوداپست است که در این میدان یک مجسمه تاریخی مربوط به سربازان شوروی قرار گرفته است.

 

خانه اپرای دولتی (State Opera House)

به عنوان بخشی از مراسم بزرگداشت سالگرد جشن های هزار ساله مجارستان بین سال های ۱۸۷۵ و ۱۸۸۴ خانه اپرای دولتی ساخته شد که یکی از بزرگ‌ترین ساختمان های شهر محسوب می شود و مزیین شده با مقدار زیادی از مجسمه ها و نقاشی های دیواری است .

 

امتیاز شما
[Total: 620 Average: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.