توریستی ترین مکان های دنیا

مکان های رویایی و فوق العاده فقط در داستان های نیستند بلکه بر روی زمین هم پیدا می شوند . شهرهایی بی نظیر که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را از سراسر جهان برای بازدید به سوی خود می کشانند . توریستی ترین مکان های دنیا در این مطلب گرد هم آمده اند تا شما را به بازدید از خود دعوت کنند .

شهر کولمار فرانسه

در ایالت آلزاس فرانسه در شمال شرقی فرانسه زیباترین شهر اروپا یعنی کولمار واقع شده است . شهر کولمارفرانسه به ونیز کوچک مشهور گشته از آن جهت که میدان ها، فواره ها و کانال های زیاد و زیبایی دارد که هر گردشگری را به خود خیره می کند . جالب است بدانید شهر کولمار فرانسه زادگاه فردریک بارتولدی سازنده ی مجسمه آزادی می باشد .

جزایر فارو

جزایرهجده‌ گانه‌ای در شمال اروپا و منطقه ی اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی تقریباً در فاصله‌ای مساوی از ایسلند، نروژ و بریتانیا که به نام فارو یا جزایر فارو در لغت به‌معنی «جزایر گوسفند» می‌باشد و پایتخت آن تورشان است وجود دارد .

قصر نوی شوان اشتاین آلمان

در جنوب کشور آلمان به دستور پادشاه وقت بایرن به نام لادویگ دوم در سال ۱۸۹۶ توسط کریستیان جانک قصر نوی شوان اشتاین (در آلمانی: Neuschwanstein) ساخته شد . یکی از محبوب‌ترین نقاط توریستی در کشور آلمان قصر نوی شوان اشتاین، آلمان می باشد .

کاپادوکیه ترکیه

در مرکز آناتولی سرزمین باستانی و پهناوری به نام کاپادوکیه واقع شده که توریستی ‌ترین بخش استان آناتولی , نوسهیر(Nevşehir) است . کاپادوکیه از سال ۱۹۸۵ جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده و منطقه باستانی گورمه که مجسمه‌های باستانی را شامل می شود معروف ترین قسمت کاپادوکیه می باشد .

هویی آن  ویتنام

در ساحل دریای جنوب چین در ویتنام در استان گوانگ شهرهویی آن با جمعیتی معادل ۱۲۰ هزار نفر یکی از دیدنی ترین مکان های دنیاست که تمام شهرهویی آن با فانوس های رنگی و کوچک تزیین شده که در شب ها جلوه ای فوق العاده دیدنی به شهر می دهد.

گرینلند

بزرگترین جزیره جهان با وسعت ۲٬۱۶۶٬۰۸۶ کیلومتر مربع منطقه ای خودمختاردر دانمارک است که گرینلند نامیده میشود . گرینلند به معنی «سرزمین سبز» یا «سبزستان» بوده و توسط گروهی وایکینگ نروژی کشف شد . پایتخت گرینلند به زبان بومی نووک و به زبان دانمارکی گودت‌هاب می باشد و شفق های قطبی که در آسمان شب گرینلند وجود دارند مهمترین دلیل محبوب بودن گرینلند نزد گردشگران است .

ونیز، ایتالیا

در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک , ونیز یا شهر کانال‌ها با جمعیتی بالغ بر ۲۷۱، ۶۶۳ نفر مرکز ناحیه وِنِتو در ایتالیا می باشد . یکی از شهرهای توریست پذیر جهان ونیز ایتالیا بوده که به دلیل اینکه بصورت جزیره‌های کوچکی است و خشکی‌ها به وسیله کانال‌ها از هم جدا شده‌اند تردد در شهر به وسیله قایق صورت می پذیرد .

کاتماندو، نپال

پایتخت کشور نپال و بزرگترین شهرنپال کاتماندو است که در ارتفاع ۱,۴۰۰ متری از سطح دریا و در مرکز نپال ، در دره کاتماندو و در کنار رودخانه بگماتی واقع شده‌است . نام کاتماندو از ترکیب واژه‌های سانسکریت “کاسث” به معنی چوب و “مانداپ” به معنی سایه ‌سار بوجود آمده و علت این نام گذاری ساختمانهای چوبی بی نظیر فراوانی است که در این شهر توریستی می باشد .

جنگل خیزران ، ژاپن

خیزران یا بامبو که در زبان فارسی به نی خیزران شهرت دارد نوعی علف غول پیکر با ساقه‌هایی تا ارتفاع ۴۰ متر (۱۳۰ پا) می باشد . در شهر کیوتوی ژاپن معروفترین جنگل خیزران یکی از مکان های گردشگری بی نظیر است . جالب است بدانید در فرهنگ چینی ها خیزران نماد عمر طولانی و در هندوستان نماد دوستی است .

سینترا ، پرتغال

در ایالت لیسبون پرتغال شهری با جمعیت ۳۳ هزار نفر با معماری زمان رنساس به نام سینترا یکی از مهمترین مکان های گردشگری پرتغال محسوب می شود و جاذبه های گردشگری سینترا مثل قلعه ی مورس ، قلعه ی پنا، قصر ملی سینترا و پارک ملی سینترا هرساله گردشگران فراوانی برای بازدید به این منطقه جذب می کنند . شهر سینترا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است .

مطالب مرتبط