معروفترین سوغاتی های باکو

یکی از مهم ترین بخش های مسافرت ما ایرانی ها خرید و سوغاتی خریدن می باشد ,ما در این پست قرار داریم سوغاتی های باکو پایتخت کشور آذربایجان که یکی از پرطرفدارترین مقصد های گردشگران ایرانی می باشد برای شما معرفی کنیم.

استکان‌های شیشه ای

یکی از معروف ترین سوغاتی ها باکو که نماد فرهنگ آذربایجان را تشکیل می دهند استکان های شیشه ای می باشد.بهترین های این استکان ها به فرم گلابی شکل هستند که قیمت این استکان ها از ۵ مانات (واحد پول آذربایجان) شروع می شود و در مواردی به ۱۵۰ مانات هم می رسد که بستگی به جنس استکان دارد.اگر قصد خرید تعداد زیادی از این استکان دارید می توانید با مراجعه به قسمت قدیمی شهر آن ها را ارزان تر تهیه کنید.

فرش

یکی دیگر از سوغاتی هایی که در باکو می توان خرید فرش می باشد.بازار های فرش در شهر باکو پراکنده می باشند و شما می توانید در مغازه های خاص آنها را تهیه کنید.

نقاشی رنگ روغن

یکی از مشهور ترین هنرمندان و نقاشان آذربایجان Sabir Copuroglu نام دارد.این هنرمند نقاشی های زیبا را با دست خود و بدون قلم مو می کشد.آثار های زیبایی این هنرمند توانسته خلق کند که می تواند یک هدیه ی بسیار ارزشمند و خاص به کسی که برایتان مهم است، باشد.

کلاه و روسری

یکی دیگر از سوغاتی های باکو که مخصوص خانم ها می باشد روسری های بسیار زیبا که دارای نقش های جالب می باشد ,به این روسری ها که دارای نقش خاص هستند kelagayi می گویند.

ظرف های سفالی

یکی دیگر از سوغاتی های باکو صنایع دستی این شهر می باشد.بشقاب، کاسه و دسته های انار که از نمادهای اذربایجان است،می توانید به راحتی تهیه کنید .

مطالب مرتبط