معروفترین سوغاتی های ترکیه

خرید سوغاتی در زمانی که به مسافرت میروید ,یکی از بهترین موقیعیت ها برای ثبت خاطرات در زمان بازگشت به منزل تان می باشد.ما در این پست برای شما راهنمایی می کنیم .در زمان خرید سوغاتی در ترکیه چه اقلامی بخرید.شما می توانید بهترین سوغاتی های ترکیه را با ارزان ترین قیمت خرید کنید,اما اگر شما آشنا نباشید و با عجله برای خرید سوغاتی در ترکیه اقدام کنید,با گران ترین قیمت ها مواجه خواهید شد.

قالی

یکی از بیشترین چیزهایی که در ترکیه به عنوان سوغاتی به فروش می رود ,قالی و قالیچه می باشد.زیرا قالی های با طرح های بسیار زیباد دیده می شود که همه ی گردشگران برای خرید آنها وسوسه می شوند.اما قیمت این قالی ها در ترکیه کمی گران می باشد.فروشنده های قالی در ترکیه بسیار در فروش آنها حرفه ای هستند و با برخوردی که با مشتری ها دارند اینگونه که انها دوست شما هستند و برای فروش ان برای شما بیشتر از یک ساعت توضیح می دهند که شما از ان خرید کنید.

خوراکی های ترکیه

یکی دیگر از سوغاتی های ترکیه,خوراکی های این شهر می باشد که دسترسی و خرید آن بسیار آسان می باشد.زیرا در بیشتر مغازه های ترکیه می توان خوراکی ها را خرید کرد.نکته ای که شما در خرید خوراکی ها باید دقت داشته باشید,تاریخ آنها می باشد .پیشنهاد ما برای خرید خوراکی در ترکیه,خرید در استانبول می باشد.

چای ترکی

یکی از بهترین سوغاتی های ترکیه چای می باشد.چای های ترکیه سیاه و بسیار شیرین هستند.گردشگران و توریست های که برای اولین بار به ترکیه سفر می کنند بیشترین چیزی که سوغات از ترکیه می برند برای منزل خود چای می باشد.

 چشم زخم

یکی از پرکاربرد ترین چیزی های که خود مردم ترکیه استفاده می کنند در منزل خود چشم زخم یا «Nazar Boncuk» می باشد.مردم ترکیه ,خصوصا در زمان تولد فرزندشان در منزل این چشم زخم ها در منزل خود اویزان می کنند.در حال حاظر گردشگران هم از این محصول برای سوغات خریداری میکنند.

لامپ های موزاییک

یکی دیگر از سوغاتی های که از ترکیه خریداری می شود ,لامپ های موزاییک می باشد.این لامپ های زیبا که با دست هنرمندان در رنگ های مختلفی مثل زمردی رنگ و یا یاقوتی رنگ ساخته می شوند.لامپ استاندارد می باشند و قیمت آن کمی گران می باشد.اگر قصد خرید این سوغاتی از ترکیه دارید از مغازه دار بخواهید برای شما بسته بندی کند تا رسیدن به منزل خود آسیب نبیند.

ادویه های ترکی

شما می توانید برای خرید ادویه های ترکی به بازار ادویه فروشی در استانبول بروید و از این ادویه های خوش بو خریداری کنید.ادویه هم برای آوردن آسان می باشد و هم می توانید آن را در جعبه های تزیین بریزید و همراه خود به عنوان سوغاتی به منزل بیاورید.

مطالب مرتبط